• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    Přítelkyně se v tom vyzná, já to jen zpovzdálí sleduju, ale řekl bych že vyndat, mech a rašelinu opatrně vypreparovat aby se nepoškodily kořeny a dát zpátky nebo do něčeho hezčího (sklo) nebo přivázat silonkou na větev z tvrdýho dřeva nebo kůru z korku.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    mám miniorchidej v květináčku, který světlo propouští, ale - no, prostě je tak trochu nacpaná v mechu místo v kůře. co s tím?

    a co s velkou orchidejí, která je obrostlá zeleným mechem? Díky
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    GIOVANNA: Vyhodit z květníku a přivázat na nějaký kořen, korek, větev, ...
    GIOVANNA
    GIOVANNA --- ---
    Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti co se týče květináčů u orchidejí.. velké mám v průhledných (IKEA), ale včera jsem dostala svou první miniorchidejku a ta má květináč bílý nepropouštějící světlo.. Předem dík za info :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Ok, dík za rady, zítra vyřídím :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MISERY: Nu, já nevím, já svou vandu prostě jednou týdně namočím na dvě hodiny do vody a celkem prosperuje.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    MISERY: Pokud nemá dostatečnou vlhkost musí ji několikrát za den rosit.
    MISERY
    MISERY --- ---
    HELLEJU: mám tu samou, taky mi zrovna kvete. Ale mám jí asi tak měsíc, takže nic moc o ní zatím nevím. Jestli se někde dočteš něco zásadního, dej vědět :D

    Jo a kdybyste někdo věděl něco o vandách, kolegyně si koupila v Drážďanech a nějak jí vadne. Dočetla se, že má mít 50% vlhkost vzduchu, což prý doma nemá, tak jestli to má nějak řešit nebo ne. Má jí normálně zavěšenou v košíčku.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    HELLEJU: nádhera!
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    Dostala jsem si tuhle krasku, nemate nekdo zkusenosti s pestovanim druhu Brassia? Hledala jsem nejake info, ale nasla jsem i rady, ktere si protireci, tak z toho moc moudra nejsem..
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    Přítelkyně má nějakou podobnou potvoru, ale ta má na tmavě zelených listech to žilkování zářivě růžové (nebo fialové?).
    MISERY
    MISERY --- ---
    QUAACA: No ve skutečnosti ty žilky vůbec nejsou žlutý jak to vypadá na fotce, ve skutečnosti jsou třpytivě zlatý! :) Prostě elfí orchidej z Lothlórienu :)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MISERY: to je jak když je v těch listech proud nebo vlákno od žárovky. pěkný!
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MISERY: tak na tu elfi jsem zvedavej :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Jo tak jsem tam byla, bohužel jsem teda nestihla dřív napsat, byla jsem pryč.
    Bylo to moc pěkný, spousta úžasnejch orchideí, jen mi to přišlo docela drahé, jako ty orchideje na koupi. Nakonec jsem si koupila jednoho střevíčka a pak takovou zvláštní orchidej, vypadá jak kytka z Lothlorienu, má zelené listy protkáváné zlatem. A to doslova. Jen vůbec nevím, jak se o ní starat. Kdyžtak sem zítra napíšu více, teď zase už pospíchám dělat nějakou práci :)
    GIOVANNA
    GIOVANNA --- ---
    ROUMEN: děkuji za info :) mám doma prozatím dvě velké a přemýšlím o koupi nějakého toho "děťátka" zdají se mi hrozně roztomilé :))
    MISERY: tak to ráda slyším, doufám že narazím na nějakou zajímavě barevnou :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Od 14. do 17. dubna 2011 se na výstavišti v německých Drážďanech uskuteční Mezinárodní výstava orchidejí (Die Internationale Orchideen-Welt 2011).

    Zhlédnout ji můžete každý den v době od 10.00 do 18.30 hodin, základní vstupné je 7 Euro. Plocha, na níž budou orchideje umístěny, má kolem 5 tisíc metrů čtverečních, je tedy nač se těšit.
    MISERY
    MISERY --- ---
    Mám jednu mini a chová se uplně stejně jako velký. Jsou takový ťuťu :)

    VODOMERKA: Jojo, dám.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MISERY: dej, prosim, po navratu naky info, jak to tam vypada :). a jaky je vlastne vstupny, to jsem se na jejich strankach nejak nedocetl :(. dekuju :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam