• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    EGGH
    EGGH --- ---
    Zdravím, neměl by někdo na prodej vanilku (rostlinku nebo řízek)? :) Díky, kdyžtak pošta.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MAIKOR: koncentrace je podle návodu....
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    a co koncentrace toho hnojiva? Na listy musí být vždy zředěnější než do zálivky.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    začla jsem na orchidej aktivně stríkat hnojivo na listy, začla žloutnout :-( myslíte, že to může být obdobím, že je míň světla nebo jí nesvědčí jednoznačně to hnojivo ? když ho mám, tak ho chci využít, že :-)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MISERY: jdu jí porosit :) děkuju
    MISERY
    MISERY --- ---
    Jo a když pak těch kořenů měla víc, dejme tomu pět, tak jsem jí zase dala do substrátu a je teď sice mnohem menší, než byla původně, ale je živá a zdravá.
    MISERY
    MISERY --- ---
    QUAACA: Já takhle zachránila, nechala jsem jí volně bez jakýhokoliv substrátu a každý den nebo obden (jak jsem si vzpomněla) jsem jí akorát vždy postříkala z rozprašovače ty zbylé kořeny. Po pár dnech začaly růst nové. Jo a jestli jí zbyly velké listy, tak je doporučuju zkrátit. Já to tenkrát teda neudělala, ale později jsem jí je zkrátila a vyrazily další kořeny mnohem rychleji a vlastně se to samý dělá i s rostlinama, který se řízkujou, aby pustily kořeny.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    podařilo se vám někomu zachránit přelitou orchidej s uhnilými kořeny? jednu takovou jsem sebrala mámě - chtěla jí vyhodit. kůru jsem usušila, špatné kořeny ostříhala, ale zbyly jí jen 2 :/ tak nevím, uvidíme.

    a dotaz: jak dlouho trvá orchideji, než z nově narostlého stonku s květy vykvete? jsem netrpělivá... :))
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    MEDVED007: Nezbytně nutný není, ale každé epifycké orchideji se v něm daří lépe.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    a ten skleněný květináč je nutný pro všechny orchideje nebo jen pro tu dole zmíněnou ? taky to mám v keramice :-(
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    já jsem pročetla pár info o orchidejích na netu a usoudila jsem, že po odkvětu stonek ustřihnout nad druhým nebo třetím kolínkem, ale fakt to asi není nutný, sousedka má na chodbě nesestřiženou orchidej a teď z toho starýho stonku hodila jak rostlinky, tak květy. takže příště už taky stříhat nebudu.. ;)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    VODOMERKA: fakt? to jsou věci... mně to chcípalo, chcípalo, pak jsem to tdala do skla a najednou to roste jak divý
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KLAIR: nemusi nutne byt. ony si pak ty koreny vyzenou ven... jinak souhlas s nestrihanim stonku. kdyz neuschne, tak na konci bud vyrazi nove kvety, pripadne i rostlinky. sam mam takhle uz tri mlady :)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    květináč musí být průsvitný, aby mohly kořeny fotosyntetizovat....
    ALINEARTODE
    ALINEARTODE --- ---
    MISERY: dobrý, děkuju. tak poučení pro příště. my se nechali zmást těmi internety, no. na většině servrech psali, že když opadají květy, má se ten stvol šmiknout. navíc nám to říkal i prodavač v květinářství. měla jsem se dřív zeptat tady, než jsme vůbec něco podnikali.

    a jak je to s květináči? my ji máme v hliněném, o kterém nám řekli, že je pro orchideje vhodný, protože má pár centimetrů nad dnem ochoz, na kterém květina stojí, aby nebyla ponořená do vody. ale na netu jsme se dočetli, že je lepší, když je květináč průsvitný.
    MISERY
    MISERY --- ---
    ALINEARTODE: Když to stříhneš pár cm nad posledním kolínkem, tak je relativně šance, že ti z nějakého kolínka zače růst další stvol, ale ta šance je tu i bez toho, aniž bys to stříhala a pokud ti to neschne, může stejně tak pokračovat růst i toho původního stvolu.
    ALINEARTODE
    ALINEARTODE --- ---
    a co se stane, když se to střihne těch pár centimetrů na vrchu stvolu?
    MISERY
    MISERY --- ---
    ALINEARTODE: Ale pokud uschne (zežloutne), tak klidně stříhni.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ALINEARTODE: Nestříhat. Z toho stvolu může vyrůst další kus, který pokvete :)
    ALINEARTODE
    ALINEARTODE --- ---
    dámy, potřebovala bych poradit se zastřižením u Phalaenopsis. Na různých webech píšou různé návody, tak nevím, co si mám myslet. Po odkvetení mám květní stvol ustřihnout jen pár centimetru na jeho vrchu, nebo ho šmiknout úplně dole? Díky moc. Orchidej mám prvně, tak se omlouvám za stupidní dotaz.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam