• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    JARAFARI: A tohle mi udělala Brassia... V létě po odkvětu jsem jí v parných dnech zapoměl zastínit žaluziema a ona jakoby uplně seschla a ohla se dolu. Já už myslel, že to nerozdejchá, ale zmátořila se...Sice už se nevzpřímila, tak jak stála před tim, ale vypusila další nové listy. Tak jsem zvědav co to udělá a jestli mi pak znova pokvete.
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    JARAFARI: Takhle teď vypadá ta co jí rostou ty budoucí čtyři květní stvoly
    a je to ta bílo fialovo strakatá
    MISERY
    MISERY --- ---
    Když vyroste keiki na stvolu, počkejte, až má alespoň tak 5 kořenů a 3 - 4 listy. Pak je možné jí od stvolu oddělit, nejlépe šmiknout ten stvol, on pak uschne a odpadne. No a malý miminko zasadit do substrátu :)
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    JARAFARI: Tohle jsou ty moje dvě nové odnože na té nejstarší :-)
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    FAT: mno, to nevím... Já osobně to na tý svý chci nechat a počkám co to udělá... ... případně, až ty nový přírůstky pustěj sami nové kořínky, tak teprve potom to oddělim a přesadim.
    FAT
    FAT --- ---
    A co s tou novou odnoží udělat? Na růžovém můrovci ji mám a bojím se to nějak oddělit...
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    Keiki? Tak se řiká těm nově rostoucím odnožím kytky na kytce??

    Taky mi teď začínaj vylejzat nové květní stvoly.... Na třech kytkách, a z toho jedna má dokonce dva velké stvoly, které zachvíli znova pokvetou a dole lezou dva nové, takže budou čtyři :-)) A na nejstaršim Phalaenopsisu, kterej máme doma asi 4 roky, tak ten právě letos vyhodil v boku další dvě kytííí :-) Dělaj mi radost holky jedny :-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    FAT: taky mám pár takových :)) v neděli jsem zase namáčela a kontrolovala a zjistila jsem, že úplně všechny pokvetou a znova i ty, co právě kvetou. A nejvíc mě potěšily dvě orchideje, které jsem jako téměř umírající koupila za pár korun v Baumaxu, obě mají taky na květ :) A jedna, která kvetla v kuse rok a půl, a o které jsem myslela, že dělá další květní stvol, tak mi začala tvořit keiki.
    FAT
    FAT --- ---
    Phalaenopsis s odkvetlou větvičkou, kvetoucí větvičkou a novou rašící větvičkou...
    "Povedlo" se mi to poprve.
    pekan | Phalaenopsis bílý – rajce.net
    http://pekan.rajce.idnes.cz/Phalaenopsis_bily
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    HELLEJU: nádherná!
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    HELLEJU: krasa :)
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    Mam velikou radost, vykvetla mi Brassia:-)
    MASO
    MASO --- ---
    Phalaenopsis je fakt nezmar.. Odjel jsem na tejden na dovolenou a zapomnel ho v lazni.. Nacez misto aby shnil, vyrazil dva novy slahouny.. :)
    mimochodem prekvapilo mne kolik je ceskejch orchideji. O_o http://www.naturephoto.cz/priroda/orchideje/329-ceske-orchideje-seznam-druhu-53.html
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    SAGEMA: venlo, holandsko
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    COQUINE: kde to bylo?
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    konec spamu :)


    COQUINE
    COQUINE --- ---


    COQUINE
    COQUINE --- ---
    Floriade 2012, neco foceno mobilem, dosla baterka :)


    LIDDA
    LIDDA --- ---
    Tak uz se rozjela : )

    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NENUPHAR: potřebujou poměrně hodně rozptýleného světla. Já je mám na severním, ale světlém okně. Namáčím stejně jako FAT: a hnojím při každém namáčení. Ale jak píše MARTHINEZ: jde o místo, kde jsou. Najít to, které jim vyhovuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam