• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    MISERY
    MISERY --- ---
    Tak ten můj střevíčkovec se jmenuje paphiopedilum vinicolor, teď jsem si vzpomněla :)
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    SAGEMA: neprivezla, my jsme si nedavno poridili dve kocicky a jejich prichodem musela pulka kytek pryc. orchideje jsem prozatim ubranila, ale vyhledove to na ne taky moc nevidim. chjo :-/ ale aspon jsem se pokochala, to zas jo. taky jsme fotili, kdyztak sem pak neco nahodim.
    MISERY
    MISERY --- ---
    SAGEMA: Dám pak fotky, jak to stáhnu z foťáku. Koupila jsem paphiopedilum za 21 EUR a můrovce "Black Bird" za 15 EUR. Obě jsou černé a jsou nádherné.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    COQUINE: tak příští rok to snad vyjde, už jsem udělala místo na nové kousky :) A přivezla sis nějaké?
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    SAGEMA: tak mne to prislo nesrovnatelne, vyber velky a kvalita odpovidajici. jenom jsem spis laik, ne odbornik :-) rozhodne to stalo za to.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    COQUINE: prodejní stánky by mi taky nevadily, jela bych tam hlavně pro nějaké orchideje :) a jak jsi byla spokojená s kvalitou? V porovnání s rostlinami, které se prodávají u nás.

    MISERY: fotku :) a můžu se zeptat, za kolik?
    MISERY
    MISERY --- ---
    Já byla, mám 2 úlovky. Ale loni mi to přišlo teda větší. Respektive takový bohatší.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    tip z drazdanske vystavy na dalsi vystavu :-)
    Orchidea és Bromélia - Tavaszi Kiállítás 2013
    http://www.orchideakiallitas.hu/
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    SAGEMA: ja jsem tam byla, ale nemam srovnani, bylo to letos poprve. srovnat muzu maximalne s lonskou floriadou ve venlo :-) nevim, jestli to tak je vzdy, ja cekala spis vystavu typu v troji. tady hned na zacatku bylo dost prodejnich stanku, coz mi teda samo nevadilo :-) potom tam byly od kazdeho vystavovatele naaranzovane orchideje. v druhe hale byl pak mismas vseho, v dalsi jsem narazila na kozu a lamu, holt drazdanske jaro :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    Škoda, tolik jsem se těšila na výstavu orchidejí do Drážďan, ale nemoc mi to překazila. Byli jste někdo?
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    Vostrá orchidejka :-) a ten panáček s pindíkem tam :D
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    WATTEVILLE: tak to je dobrý :) děkuju za odkaz
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    COLOMAN: já bych snad i řekla, že je to Photoshop :)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SAGEMA: no, to by mohlo být ono....vloni asi ještě bylo přes zimu v zimní zahradě, kde je opravdu nižší teplota, letos se zařadilo do houfu ostatních v obýváku, kde je samozřejmě teplo.....dík za tip, můžu zkusit !
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MEDVED007: ono Dendrobium potřebuje přes zimu nižší teploty, jestli to není v tom
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    mě teda dendrobium zlobí...dostala jsem ho před dvěma rokama touhle dobou kvetoucí, odkvetla a pak kvetla až za rok, tak jsem si říkala, že to asi kvete jen v jednom období a letos už období má a kde nic tu nic :-( starám se o ní stejně jako o ostatní orchideje a houby houby....dám jí ještě tak rok a půjde....zas tak překrásná rostlina to samo o sobě není....
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    SAGEMA: no já ho zakoupil v květu... a když jsem chtěl ty nové kytičky rozdělit, tak jsem tu starou rostlinu musel "rozdělit" tudíž se druhého kvetení asi nedožije... Navíc tam byl ještě jeden mladej výhon, ale ten nějak záhadně uhynul
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MARTHINEZ: no, jsem zvědavá, jak se mu bude dařit dál :) A Tobě takhle kvetlo opakovaně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam