• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin

    Jsou nádherné, jsou okouzlující, skoro stále kvetou - jsou prostě dokonalé. Ptáte se co? No přeci orchideje!

    Pojďte si vyměňovat zkušenosti o těchto nejkrásnějších a vskutku velice zajímavých rostlinách.

    Výstavy:
    26. - 29. březen 2015 Internationale Orchideen-Welt (Mezinárodní výstava orchidejí v Drážďanech)
    březen? 2015 Fata Morgana - Výstava orchidejí 2013
    rozbalit záhlaví
    VEVER
    VEVER --- ---
    KLAIR: V přírodě to roste epifyticky, takže pěstovat to takhle je vlastně mnohem přirozenější než to cpát do květináče. Akorát tu máme nižší vzdušnou vlhkost než v pralese, no :)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    NYCKER: takže myslíš, že to můžu nechat takhle, pokud to budu pravidelně stříkat vodou (ještě lépe třeba s hnojivem?)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: jéé, skvělé, to bych byla moc ráda :)) děkuju
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Tak tady je nejubozejsi orchidej v České republice....co s tim?

    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    no to vůbec není špatný :) a kdes k ní přišel? Pamatuješ si to?
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: tak to je teda nádhera!
    GAF
    GAF --- ---
    NYCKER: to už je masakr!
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    NYCKER: Dobrý :)
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    MISERY: Ahaa, to je zvláštní, že ho tak iritovala.
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    KLAIR: Ukááž, prosím :)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Zjistila jsem, že na mé staré zanedbané orchideji vyrostla tři orchidejí miminka!!
    Co s nimi?
    GAF
    GAF --- ---
    MISERY: to si ji asi spletl se Šantou kočičí.
    MISERY
    MISERY --- ---
    CYLAH: No pravdaže první mi zahubil kocour, protože jí furt vyhrabával, asi ho nějak štvala, s jinejma kytkama to nikdy neudělal. Ale prostě postupně jí usychaly listy, až žádnej nezbyl, ať jsem s tím dělala cokoliv.
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    ANAT0MI: To by bylo super, kdyby takhle šly :) mám je teprve dva týdny a zatím vypadají pořád stejně, jako když jsem je koupila, ale trochu se bojím, jestli u nás na ně není trochu zima a suchej vzduch. Mám je na východní straně, ne u okna (jako phalaenopsis), ale uprostřed místnosti a čekám, co se bude dít. Asi rostou děsně pomalu. Nevím, jestli se jim daří, nebo ne.

    MISERY: To je mi líto :( a to se stalo nějak rychle, nebo to mělo pomalej průběh? Tušíš proč? Na té fotce je Macodes, kterou jsem vyfotila tak, jak jsem si ji přinesla domů a je vidět na spodních listech takovej bílej povlak - ten už tam byl, všimla jsem si ho až doma a nevím, co znamená. Nejspíš tam být nemá a zatím nemizí. První týden jsem tu Macodes měla přikrytou takovym skleněnym dómem, tam měla hodně vlhkosti a minimální pohyb vzduchu, to jsem četla že jim má vyhovovat, ale protože jsem se bála, že to bílý je plíseň a mohlo by se to rozšiřovat, tak jsem ten dóm po týdnu sundala a teď ji mám jenom tak na vzduchu a nevím, jestli je to dobře, nebo ne.
    MISERY
    MISERY --- ---
    CYLAH: Já je měla 2x a pokaždý mi zašly :(
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    CYLAH: moje mamka je má obě na okně s phalama chová se k nim úplně stejně jako phalam a kvetou jako vzteklý ;)
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    Máte prosím někdo zkušenosti s pěstováním orchideje Macodes Petola nebo Ludisia Discolor? Zajišťovali jste jim nějak speciálně vyšší teplotu a vzdušnou vlhkost?
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    Fotka z obchodu. Zrovna měla stvol a tyčku tam, kudy potřebovala protlačit list.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: no teda ale pěkně Ti to kvete :)
    HANELA
    HANELA --- ---
    NELLAS: zrovna dneska jsem ulomila vršek takového malého stvolu, to už asi hned tak nepokvete, co? :-((((
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    NELLAS: tak já je tam ještě nechám ;) dám jim šanci. květy tyhle potvory mi snad nejsou souzeny a já se nani tak těším :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam