• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NYCKER: No, kvete, vyráží stonky a ještě vyráží nové stonky z odkvetlých, ale nezaschlých. Jen mě vyděsilo, jak moc listů sesychá. Ale přičítám to tomu, že poslední dobou zapomínám zalívat. Tak já teda nebudu plašit... jenomže ji mám už tak 4 roky nebo kolik a ještě jsem ji nepřesazovala...
    HANELA
    HANELA --- ---
    GRISS: to je difné, ale já nejsem odborník, nevím, co s tím. Pohnojit nebo změnit místo?
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    GRISS: ono taky čím starší rostlina tím míň kvete. Nemusí jí nic chybět jen je prostě stará. A po devíti letech se není čemu divit :)
    GRISS
    GRISS --- ---
    SAGEMA:..taková ta klasická z květinářství. Velký květ, žádný speciální druh. Bohužel se v nich nevyznám.
    HANELA: mám jí třeba 9 let a kvetla jen jednou a to asi po roce či dvou a teď nic..
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FAT: Mně teď během měsíce usychá už třetí, to se mi zdá prostě příliš. Každopádně díky za rady... uvidím, buď to tenhle víkend dosypu nebo ji nechám být.
    FAT
    FAT --- ---
    NELLAS: Tak mně usychají spodní listy taky. Ne moc rychle, ale taky. A kytka kveta jako divá. A stříhám to obyčejnýma nůžkama, "odcházející" květní stvoly štípacíma kleštěma.
    :-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FAT: Stěžuje, usychají spodní listy. I když to může být tím, že poslední dobou trošku flákám zalívání...
    .. a můj další dotaz.. čím ostřihávat uschlé stonky/listy/kořeny? Něco speciálního nebo stačí obyčejné nůžky?
    FAT
    FAT --- ---
    NELLAS: Já bych jí nechal, evidentně si na nic "nestěžuje".
    :-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FAT: Ok, a teda radši počkat nebo přesadit hned? :)
    FAT
    FAT --- ---
    NELLAS: Odkazuji na tenhle [ FAT @ Orchideje - královny květin ] příspěvek. Měl jsem podobný dotaz na botanickou zahradu...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Měla bych dotaz. Už nějaký ten měsíc čekám, až mi jedna orchidej odkvete, abych ji konečně přesadila (či spíš jen doplnila substrát). Ta mrcha ale pořád dokvítá, vyhazuje nová poupata a teď i nové stonky, větví staré odkvetlé stonky. Obávám se ale, že by nový substrát potřebovala jako sůl. Bude lepší počkat, než teda zcela odkvete (což může trvat i přes půl roku, jak ji znám) nebo to prostě risknout a přesadit, dokud nemá nasazených moc poupat?
    Vyhání i nové listy, ale ty nejstarší usychají a vůbec mi přijde, že se tlačí z květináče ven.
    HANELA
    HANELA --- ---
    FAT: ona ty kvítka jsou tedy malá :-) tady to vypadá daleko větší!
    FAT
    FAT --- ---
    HANELA: Krása!
    :-)
    HANELA
    HANELA --- ---
    HANELA: je to tahle, je krásná, spousta drobných kvítků!




    HANELA
    HANELA --- ---
    GRISS: a jak dlouho nekvete? Mně taky někdy nekvetou rok, dva. Teď zrovna poprvé nakvítá jedna, co mám doma už rok a půl, to zrovna dokvetla.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    GRISS: a jaká to je?
    GRISS
    GRISS --- ---
    ahoj, je nějaké zásadní rady, jak docílit toho aby mi zase kvetla? Něco, čeho se 100% vyvarovat či naopak, co jí udělá dobře. Jednu za čas jí ponořím do vlažné vody, aby se nacucla, pohnojím a vrátím na světlé místo, ale né u okna. díky moc
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CYLAH: s těmihle orchidejemi nemám zkušenosti, ale to přesazení potřebovala jako sůl. Teď má šanci se dát dohromady. S těmi řízky nevím, ale namočení do stimulátoru jim asi neuškodí. Tak držím palce, ať se vzpamatuje a dej vědět :)
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    Tak hotovo a uvidíme. Každému kousku zbyly 1-2 náběhy na nové kořínky. Snad to zvládnou. Díky všem za trpělivost.
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    SAGEMA: Jeden samostatnej kousek ze tří vypadá, že je OK. Mám ty ostatní zkusit uříznout těsně nad shnilou částí a zasadit do novýho substrátu? Když píšou, že se dá množit řízkama, asi by to takhle šlo udělat, vIď? Jen mě napadlo, jestli se třeba nějakou dobu nečeká, než se dá ten čerstvej řez do hlíny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam