• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    GAF: svoji fotku nemám, ale něco jsem našla: to šedé dole je nový kořen, to světle zelené nahoře nový květní stvol.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    GAF: jak uschly? Kelímky na co? Rozprašovač není třeba. Jak jsi je vlastně pěstoval? :)
    GAF
    GAF --- ---
    Mám dotaz. Jak to vypadá, když se orchidej chystá ke kvetení? Co se na stonku začne objevovat - jsou to růsty těch "větviček" co vedou ke květu?
    GAF
    GAF --- ---
    A mně všechny uschly :( Ted až na jednu. Ale už mám i kelímky i rozprašovač na kořeny a budu je moct normálně zalévat. Ty příští. Držte mi palce, já bych rád, aby mi kromě té mandarinky kdysi kytky doma z obchodu konečně taky zase pro změnu začaly přežívat a vzkvétat.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: paráda! Mně už taky holky pěkně začínají, za chvíli budu taky fotit ;)
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Die Sendung vom 10. Januar 2015 - Fernsehen :: SWR Fernsehen :: grünzeug :: Startseite | SWR.de
    http://www.swr.de/...eug/die-sendung-vom-10/-/id=13831112/nid=13831112/did=14800986/xrp60/index.html

    Dokument o pěstování orchidejek :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    Taky preju krasne Vanoce a at vam orchideje kvetou jako dive :-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    ANAT0MI: průvan nebo větrání v zimě nedělá dobře žádné kytce :)
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    Diky no tak odtedka kdyz vetram, tak je budu davat pryc od okna. No skoda... ze 12 kousku mi opadalo 7 nakvetenych. Skoda no priste uz budu moudrejsi. Ja je mela driv na okne kde podnima bylo vyply topeni a tedka to nejde a obcas se vetra, takze jsem resila jestli je to tim zaplym topenim, nebo tim pruvanem.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Mě v průvanu u okna též zežloutla poupata a opadaly u Phal.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    ANAT0MI: spíš bych řekla ten průvan
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    NYCKER: kráska!


    mě tedka opadávájí nerozvita poupata u phal. myslíte že to je reakce na stěhování cca před měsícem a půl a nebo průvan/moc horko?
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: nádherná bílá :)
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    Díky jsem na ní hrdá ;)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    ANAT0MI: nádhera :)
    HANELA
    HANELA --- ---
    ANAT0MI: tak to mi přijde docela velký :-)
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    HANELA: obrovský? má tak 10-15cm řekla bych, že je to taková ta střední třída co tenhle druh orchidei umí... aspoň podle toho co jsem viděla v Drážďanech na výstavě :)
    FAT
    FAT --- ---
    ANAT0MI: Krasavice!
    :-)
    HANELA
    HANELA --- ---
    ANAT0MI: to je obrovský květ?
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    ANAT0MI: po třech letech čekání! Juch ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam