• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREATDRAKENáboženské vtipy aneb i Bohové mají smysl pro humor
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    AEON
    AEON --- ---
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MYSLIVEC1
    MYSLIVEC1 --- ---
    Děsivější obrázek než po bitvě je ráno po svatbě v Káni Galilejské. Svatebčané se probírají s krutou kocovinou, v hlavách kovadliny, žaludky na houpačce, v ústech jako v pískovně.......
    Jeden kocovinou ztýraný muž zasténá: „Vodu!!!!! - Přineste někdo vodu!!!!“ „Ale jistě.“ zvedá se úslužně vlasatý mladík. „Ne!!!“ zazní sbor zmučených hrdel. „Ježíši, ty už ne !!!!!

    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    MYSLIVEC1: say no more!

    Batman Jesus Dressup!
    http://www.jesusdressup.com/
    KRUTAS
    KRUTAS --- ---
    MADIETTA: Vzhledem k tomu, že většina lidí je pohřbena v obleku, bude zombie apokalypsa poměrně formální událost.
    MYSLIVEC1
    MYSLIVEC1 --- ---
    Vánoční i chanukový dárek z E-shopů. Pro děti a kutily

    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Pokud si pamatuju, tak slovo zombie pochází z konžštiny, má původ ve slově "nzambi", což znamená "duch mrtvého". Spousta otroků v obou Amerikách pocházela z téhle oblasti, mimo jiné právě na Haiti a na Kubě např., a tamní afroamerické náboženské směry jsou kreolizovaných slov z konžštiny plné.

    (Moje děti zombie fascinujou, takže mám poměrně načteno. :D )
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    VONTRIX: No i tak je Benin od Zambie přes půl Afriky... :)
    VONTRIX
    VONTRIX --- ---
    NELLAS: Z Haiti se staly popularnimi, ale haitsti otroci byli prevazne z Beninu odkud orignalne voodoo pochazi. Vyznava ho v Beninu oficialne asi 40% populace. Kdyz jsem tam byl, tak jsem dostaval rady, ze u holice si mam posbirat sve vousy a vlasy a spalit je nekde za mestem. atd... Voodoo je v Beninu vsudy pritomne - obetiny zvirat, na trhu si muzes koupit ingredience do lektvaru - uschle hady, lebky zvirat, atd... ale to uz jsem OT :)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    NELLAS: Dík za upřesnění - to byla jen půlminutová úvaha;
    možná se v tom budu vrtat zas při příští prokrastinaci ;)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LODBROG: No já ti nevím, v angličtině je to zombie vs Zambia, kde se to vyslovuje o dost jinak.. a zombíci pocházejí spíš z Haiti než z Afriky, ne? Ale jestli se ti chce, tak můžeš udělat nějaký výcuc z tohohle, třeba to potvrdí tu tvou teorii:
    BBC - Culture - Where do zombies come from?
    http://www.bbc.com/culture/story/20150828-where-do-zombies-come-from
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    <ot>
    ERGOSUM: To mě mátlo už na základce. Když jsme v zeměpise brali Afriku, a zároveň začínali hrát dračák.
    "Fakt se ten stát jmenuje jak ty nemrtví...?"

    Nicméně, když o tom teď uvažuju, není to přecejen tak, ale naopak? Nemrtví jako zkomolené jméno státu původního výskytu fenoménu zombií?
    Původné legenda o zombiích pochází z afrického woodoo, kde to tuším probíhalo to, že byly oběti tajně "zlým čarodějem" nadrogovány, dostali se do stavu blízkého smrti a příbuzní je s pláčem pohřbili,
    "zlý čaroděj" si je pak vykopal, probudil, a sloužili mu do úmoru na polích atd.
    (účinky těch drog byly mmj. takové, že člověk "ztratil vlastní vůli" a dělal jenom to, co mu "pán" poručil, včetně očividně sebevražedných akcí)
    </ot>
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Teď jsem četl v programu TV NOE
    "Zombie: Oratoř, naděje pro mladé" :-)
    Ano bylo tam "Zambie"
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KILLIAN
    KILLIAN --- ---
    IVUS_KA: Na kostele u babičky je vysílač providera, že by fůze společností?
    Jinak pravda, net měl občas výpadky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam