• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREATDRAKENáboženské vtipy aneb i Bohové mají smysl pro humor
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    Muž jel autem, které se mu porouchalo blízko kláštera. Zaklepal tedy na vrata. Otevřel mu starý mnich. Muž mu vysvětlil, co se mu stalo a požádal o nocleh. Mnich ho milostivě uvedl do kláštera, hojně ho pohostil a dokonce mu opravil i to auto. Když se muž pokoušel usnout, zaslechl podivný zvuk.
    Ráno se mnicha na tento zvuk ptal, ale ten jen řekl: "To ti nemohu prozradit. Nejsi mnich."
    Muž byl sice zklamaný, ale poděkoval a šel svou cestou.
    Po několika letech se tomu muži porouchalo auto před tím samým klášterem. Mnichové ho uvítali, pohostili a dokonce opravili auto. V noci uslyšel ten samý podivný zvuk, který už slyšel tenkrát před lety.
    Ráno se ptal, co to bylo za zvuk, ale mnichové odpověděli: "To ti nemůžeme prozradit. Nejsi mnich."
    "Dobrá, dobrá. Umírám zvědavostí. Jak se tedy stanu mnichem?"
    "Musíš procestovat svět a pak nám říct, kolik je na světě stébel trávy a kolik zrnek písku. Když to zjistíš, staneš se mnichem."
    Muž se vydal splnit tento úkol. Vrátil se za čtyřicet pět let a v klášteře oznamoval: "Procestoval jsem svět a zjistil jsem, na co jste se ptali. Na světe je 145 236 284 232 stébel trávy a 231 281 219 999 129 382 zrnek písku."
    Mnichové odpověděli: "Blahopřejeme. Teď je z tebe mnich. Nyní ti ukážeme cestu k tomu zvuku."
    Přivedli ho k dřevěným dveřím a opat řekl: "Ten zvuk je za těmito dveřmi"
    Muž vzal za kliku, ale dveře byly zamčené. Řekl tedy: "Mohu dostat klíč?"
    Mniši mu dali klíč a on odemkl dveře. Za dřevěnými dveřmi však byly ještě jedny - kamenné. Požádal o klíč k těmto kamenným dveřím. Mniši mu jej dali, on je odemkl a našel dveře vyrobené z rubínu. Požádal mnichy o klíč a když mu jej poskytli, našel další dveře ze safíru. Tak to pokračovalo přes smaragdové dveře, stříbrné dveře, topasové dveře a ametystové dveře.
    Konečně mniši řekli: "Tak toto je poslední klíč k posledním dveřím."
    Muž si oddechl, odemknul dveře, vzal za kliku a za těmito dveřmi celý ohromený našel příčinu toho divného zvuku. Ale tobě to nemohu říci, protože nejsi mnich.
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    Kněz a rabín měli své svatostánky hned vedle sebe a tak si koupili společně auto, aby mohli spolu jezdit do práce. Když rabín vykoukne z okna, vidí, že kněz polévá auto vodou, přestože je auto čisté. Přiběhne k němu a ptá se, co to dělá. Kněz mu odpoví, že ho podle křesťanského zvyku křtí vodou. Rabín odběhne, po chvíli se vrátí s pilkou na železo a autu uřízne 3 centimetry výfuku...
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    Chlápek, který smrděl jako lihovar, se těžce svalil na sedadlo v metru vedle faráře. Měl flekatou kravatu, stopy jasně červené rtěnky po tvářích a z půlky plnou láhev ginu čouhající v kapse. Vytáhl značně zmuchlané noviny a chvilku v nich četl.
    Pak se ptá faráře: "Otče, nevíte, co způsobuje artritidu?"
    "No, myslím, že nadměrná konzumace alkoholu a nevázaný sexuální život."
    Opilec se s divným výrazem vrátil k novinám a pomrmlával si něco o nepochopitelných věcech a osudu.
    Kněz chvilku přemýslí o tom, co řekl, a pak se opilci omlouvá: "Víte, nechtěl jsem být tak tvrdý. Jak dlouho máte artritidu?"
    "Já ji nemám, ale tady píšou, že ji má Papež."
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    Jde farář po poušti a najednou se před ním objeví lev.
    Farář se začne modlit:
    "Pane Bože, dej tomuto lvovi křesťanské city."
    Lev se postaví na zadní, sepne tlapy a říká:
    "Děkuji ti, Bože, za jídlo, které teď přijmu."
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    Jde cestovatel jihoamerickou džunglí, když ho náhle obklíčí domorodci.
    On na ně kouká, vidí ty napřažené oštěpy a šípy, povzdechne si a povídá:
    "Jo, tak teď jsem v prdeli!"
    Najednou se vedle něj objeví anděl a říká mu:
    "Ne, nejsi. Seber ten velký kámen a vší silou s ním prašti do hlavy jejich náčelníka."
    Cestovatel to udělá, náčelník padne mrtev na zem a anděl povídá:
    "Teď jsi teprve v prdeli!"
    OZYMANDIAS
    OZYMANDIAS --- ---
    Když Voltaire umíral, nikdo nevěděl co dělat, nakonec přeci zavolali kněze.
    Kněz chtěl být raději důkladný, tak začal: Synu, odříkáš se Satana?
    Voltaire: Drahý otče, teď mi opravdu nepřijde nejvhodnější doba začít si dělat nové nepřátele ...
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    Svatý Petr uslyší klepání na nebeskou bránu, otevře a uvidí tam stát muže.
    Než se ho stačí na cokoliv zeptat, muž zmizí.
    Po chvíli se klepání ozve znovu.
    Když svatý Petr otevře, stojí před ním tentýž muž, ale v příští vteřině zmizí.
    Poslyšte!"
    zavolá za ním svatý Petr.
    "Vy si ze mě děláte srandu, nebo co?"
    "Ne,"
    ozve se v dálce.
    "Oni se mě snaží vzkřísit."
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    Ulicí Jeruzaléma běží Maří Magdaléna pronásledovaná davem, který chce cizoložnici kamenovat.
    Ježíš ho však zarazí výzvou:
    "Hoď kamenem, kdo sám jsi bez viny!"
    Kameny padají z dlaní, jeden však přesto zasviští.
    Ježíš zapátrá v davu a vyčítavě řekne:
    "Ale mami...
    OZYMANDIAS
    OZYMANDIAS --- ---
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    FROSTACK
    FROSTACK --- ---
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KLAR
    KLAR --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    OZYMANDIAS
    OZYMANDIAS --- ---
    Ježíš přijde znovu a hned vyrazí do Vatikánu.
    - Poznáváte mě? Jsem tady, přesně jak jste doufali.
    - Ale hned toho houmlesáka vyhoďte.
    Dorazí tedy do Bílého domu.
    - Poznáváte mě? Jsem tady, přesně jak jste čekali.
    - Ale ať už tu toho hipísáka nevidím.
    Vrátí se tedy nakonec do Izraele, prochází se po Tel Avivu.
    - Opradu mě nikdo nezná?
    Izák - No někoho mi ....ty poslechni .... rozpaž? No jasně! Sára honem, prkna a hřebíky, vždyť von už je tu zas!
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    SEVEN
    SEVEN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam