• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DESPERADO123Děkujeme, odcházíme - podporujete lékaře v boji za jejich požadavky?
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    ROTIK: což ovšem Lopikovi neyvsvětlíš, ten tě tady už nechce. Ale zase je fér, že to dává najevo přímo, ne jako stát, uzkou výplatní páskou :)
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    LOPIK: jakej personál, prosímtě? Doktoři, co zůstanou, sestry a uklízečka? Sestry budou mít práce stejně (ne-li míň, když se neobjednává), doktoři se budou ohánět, co jim síly budou stačit. Někteří kolegy podporujou, jiní ne, to tak bývá. A uklízečku nějaká stávka myslím nevytrhne.
    ROTIK
    ROTIK --- ---
    LOPIK: Mě nešlo o můj odchod, mě šlo o to porovnávání platů.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ROTIK: A co chceš slyšet? Píšeš, že půjdeš pryč, protože tam dostaneš víc peněz.. Tak jdi, nikdo ti tu stejný prachy jako v Německu ještě dlouho nedá. Snaž se s tím smířit, ušetříš svoje nervy a nebudeš v okolí vzbuzovat údiv.
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    ROTIK
    ROTIK --- ---
    LOPIK:To neni argument, zkus mi na to odpovědět jinak...
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ROTIK: Tak už běž prosim tebe a nemluv o tom pořád dokola.. Každej tam dostane za stejnou práci víc než tady..
    ROTIK
    ROTIK --- ---
    Přesně tak, mě nejde o platy zedníků, mě jde především o můj plat. A pokud v Německu dostanu 3 x tolik při relativně stejných nákladech na život tak půjdu tam. Stejně tak jako vám by mělo jít o vaše platy nikoliv o platy těch druhých.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    DESPERADO123: K tomuhle - tohle se opravdu povedlo, ale je to jen důsledek toho, že nikdo neví co teď bude (v tomhle lituju personál dotčených oddělení, ty si ty doktorský nápady protrpí nejvíc). Vůbec se to nedá pokládat za nějakej úspěch.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    LOPIK: 2x-4x
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ROTIK: Jenže v německu se hospodářství vyvíjelo za posledních 80 let dost jinak, je tam úplně jinak rozvrstvená společnost, je to jinej svět.. Já jsem třeba rád za to, že ty tvoje nůžky u nás otevřený tolik nejsou, ale to je jen ideologickej pohled.
    V praxi jde jen o to, že ty a lékaři chcete víc a myslíte si, že se udělá nějaká sranda, pak se stane zázrak a najednou budou 2* větší platy.
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---

    První nemocnice přestaly kvůli výpovědím lékařů objednávat pacienty - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/prvni-nemocnice-prestaly-kvuli-vypovedim-lekaru-objednavat-pacienty-1ko-/domaci.asp?c=A110124_180253_domaci_hv
    ROTIK
    ROTIK --- ---
    LOPIK: To není pravda, v Německu jsou nůžky daleko víc rozevřené. Tam si nevydělá zedník téměř stejně jako doktor.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DESPERADO123: no jakmile nam Novakova jednou pro vzdy utece, jsme nahrani a nikdo jinej nez Dimitrijevova nam uz nezbude, to je jasny ;)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    DESPERADO123: A teprv kolik řemeslníků a zedníků už dokonce venku dělá...

    Tohle nejsou žádný argumenty - v Německu prostě berou všichni víc, v Bulharsku míň a tak to je - těžko s tím nás ministr zdravotnictví něco udělá i kdyby se v LOK stavěli na hlavu..

    btw. kantoři byli vždycky nuzáci, tam je to už tradice..
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    _BENNY: nebo se to dá nahradit teda ukrajincema ne? :-) Učitelka ČJ: Světlana Dimitrijeva...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DESPERADO123: nevim jestli se tomu rika polsky model, ale at si jde kazdy kam chce ;)
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    _BENNY: takže vlastně ty seš zastánce polského modelu? poláků je taky 80 milionů, akorát že v polsku jich žije asi jen 30 mil. ;-)
    ROTIK
    ROTIK --- ---
    LOPIK: Jasný, to bezesporu ano...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DESPERADO123: jenze tak to nikdy nebude, protoze kdyby tomu tak melo byt, okamzite by se zvedla trzni cena ucitelu, dostali by pridano a vy byste se sem zase hrnuli zpet ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam