• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ERRORSpotify - cloud music player
    Spotify is a digital music service that gives you access to millions of songs.
    rozbalit záhlaví
    MINER
    MINER --- ---
    FND: Tak ty dimenze máš v těch článcích, ale tohle je jednoduchý – nejjednošší je na to koukat prostě jenom tak, že sleduje to co posloucháš nejvíc – doba/četnost přehrání je pokud vim nejsilnější.

    Ohledně přimíchávání byl strašně zajímavej ten podcast, který nemůžu najít. Říkali tam, že různý playlisty jsou různě kreativní v přimíchávání neznámého. Např. Discover weekly je experimentativnější než Song radio.

    Taky na mě chvíli z neznámýho důvodu zkoušel nějakou divnou polskou hudbu:) Asi jen proto, že se mi líbila jedna polská písnička, a neměl nic podobnějšího, co nabídnout, tak si myslel, že se mi budou líbit všechny:) Chvíli jsem to přeskakoval, a dal pokoj… Stává se to u niche žánrů.
    FND
    FND --- ---
    MINER: abych vedel, co ovlivnuje to, co mi to tam pak hazi za tracky a mohl to pripadne nejak ovlivnit, pokud to jde.) dlouhou dobu mi to jelo, tak jak bych chtel, ted se mi tam obcas michaj veci, ktere me moc nezajimaji.
    MINER
    MINER --- ---
    FND: na jaký úrovni podrobnosti/techičnosti to potřebuješ? Pro jaký účel?

    Slyšel jsem asi před rokem podcast, kde o tom dost podrobně mluví cofounder (i jak to bylo v začátku (korelace playlistů) a jak teď (AI s více signály))

    Bohužel už ho nemůžu najít, nepamatuji si, kde byl. Ale Google mi toho radí hodně:
    Uncovering How the Spotify Algorithm Works | by Hucker Marius | Towards Data Science
    https://towardsdatascience.com/uncovering-how-the-spotify-algorithm-works-4d3c021ebc0
    https://www.music-tomorrow.com/blog/how-spotify-recommendation-system-works-a-complete-guide-2022
    Nečetl jsem, ale těch analýz mi to hází megatuny.

    Kdyby někdo věděl víc, a pročetl se něčim koudnym, taky mě to zajímá.
    FND
    FND --- ---
    chtel bych se zeptat, ten algoritmus co se pak pouziva dal pro release radar a discover weekly vychazi z ceho? mych oblibenych / playlistu / prehranych skladeb, ... ? googli mi toho moc neporadil.
    E42
    E42 --- ---
    RAINBOF: Cool story, bro.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Kdyz tu vidim ty diskuse radsi do spotify ani nejdu :) je to jak diskuse apple vs pc
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    LUKASM: to asi udělám taky. Ale myslel jsem si, že to má lepší řešení.
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    MERISCZ: taky me to vytačelo, nakonec sem vypnul komplet spotify notice
    SKUTRJOHNY
    SKUTRJOHNY --- ---
    SKUTRJOHNY: no, uz to zase funguje, ale stejne se uplne vsechno zpetne nenacetlo
    SKUTRJOHNY
    SKUTRJOHNY --- ---
    nejak mi pred 5 dny v polovine prehravani prestalo last.fm nacitat skladby ze spotify. kdyz si poustim hudbu z jineho zdroje, tak vse funguje, takze je problem na strane spotify.
    nevite, co s tim? ..predpokladam, ze probehla nejaka uzasna aktualizace
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Ahoj, tušíte, prosím někdo, zda jde nastavit opačné řazení alb, než defaultní? Protože když chci přehrát diskografii kapely od nejstaršího alba po nejmladší, musím vždy po konci alba přepínat. Když ovšem pustím nejmladší, tak další v pořadí hrají automaticky... Ale nenašel jsem, jak to otočit. Budu vděčný za radu. Díky :)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Ahoj, jdu s blbým dotazem. Kde se dá vypnout upozornění na playlist, když vlezu do auta? Mám prastaré hansfree, které stejně neumí muziku pustit. Tak mě to jen otravuje.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    FND: V hledani je sekce Cerstve novinky, ale je tam i dost veci, co vubec neposloucham, tak nevim, do jaky miry je to personalizovany. Nicmene je to tim padem trochu na prd. Ale Release Radar je dobrej. Driv jsem kazdej patek koukal na https://www.allmusic.com/newreleases/all nebo https://www.last.fm/music/+releases/out-now/recommended - ale ted uz to moc nedelam, Release Radar v tomhle ohledu celkem funguje. Kazdopadne funkci, co hledas bych teda taky ocenil. Obcas mam pocit, ze Spotify navrhujou uplny dementi nebo lidi, co ho vubec nepouzivaj.

    Screenshot je teda iPadu, buhvi jak to vypada na PC…

    FND
    FND --- ---
    FND:
    KEJML: tak jsem tam objevil playlist - Release radar - kazdy patek novinky co vysly, pisou. ale je to zas jen po jednom tracku z tech singlu a je jich jen 30...
    KEJML
    KEJML --- ---
    FND: Mne by to zajímalo taky, tak bych preferoval sem, ale bojím se, že tuhle funkci zrušili... Dřív mi to ještě občas nabídlo samo na home, ale ne moc spolehlivě a už jsem to dlouho neviděl.
    FND
    FND --- ---
    muzete mi nekdo poradit do posty, jestli se da nastavit , aby tam mel jako zalozku singly/alba (samo tak nejak podle toho co mam ve sledovanych) co nedavno vysly? na minulem spotify uctu jsem to mel, ted mam maximalne discover weekly, kde je par tracku.

    ps: nevim jak bych to tady filtroval ... ) pak se smazu
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    Ahoj. Menili jste nekdo nastaveni bufferu? Jde nejak Spotify nakazat, at si toho laskave nabufferuje vic nez sekundu dve do zasoby? Misty mi to dost nepekne preskakuje. Takovy ty zvuky, ktere uz jsem od dob paleni cd primo z mp3 a obcasnem nestihani cpu uplne zapomnel.
    PETRAELECTRA
    PETRAELECTRA --- ---
    FAT: buddhistická 108 mhz šlape, dík.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    20210525 SPoTiFy Jukebox



    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PETRAELECTRA
    PETRAELECTRA --- ---
    FAT: 👌
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam