• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELVE4791Euro trip
    Dobré tipy na cestování kolem evropy i kousek za ní.
    rozbalit záhlaví
    KODIZAK
    KODIZAK --- ---
    KOC256: nejaky mam ale nechavam si pro sebe ..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KODIZAK:
    fotky?
    KODIZAK
    KODIZAK --- ---
    cerstve zpatky z vejletu.Praha-Berlin-Den haag-Amsterodam-Brusel-Pariz-po pobrezi spana na gibraltar-tanger.vsechno stopem do ty doby nez jsme prijeli do spanelska tam povetsinou vlakama,busama obcas stop.doba trvani 3 mesice a tejden ,jestli chcete nekdo nejaky info pisnete
    ELODY_MELODY
    ELODY_MELODY --- ---
    pardon za malé OT. Píšu práci o Amsterdamském muzeu a jak dobře nebo špatně zachází s možnostmi, které nabízejí nová média. Letos udělali novou výstavu o historii Amsterdamu, kterou by chtěli primárně oslovit turisty. Kvůli propagaci této výstavy "Amsterdam DNA" si nechali udělat trailer. Kdybyste měli chuť se na ten trailer podívat a odpovědět mi na pár otázek, tak budu moc vděčná https://vuletteren.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_9SnFgz9vU2YRYji
    CUTTY_RANKS
    CUTTY_RANKS --- ---
    vlakem jedině s interrailem)global pass?
    K8Z
    K8Z --- ---
    máte nějaký zkušenosti s cestování vlakem po Evropě, konkrétně s inter rail?? tak, aby to vyšlo co nejlevněji. měli bychom v plánu jet přes Chorvatsko do Sarajeva a pak do Srbska. A co nějaký zkušenosti ze Sarajeva?
    HECK
    HECK --- ---
    cau, ja mam lonskou skusenost na trase Berlin, Pariz, Amsterdam a Groningen. Skoro celou cestu stopem. Francie docela v pohode, jen na jednom spotu byl zasek asi na pul dne, ale pred Parizi uz to byla pohoda. Belgie, Holandsko taky. Jen na ceste zpet, kterou jsme meli letet z Eindhovenu, nam zrusili let kvuli sopce. Cesta pres nemecko hnus, dva dny z Gronu a dostali jsme se pred Hannover. Nikdo nestavil, jen plivajici kolona nemeckych vojaku. Tady jsme vyuzili sluzeb linky 1188 a holcine na telefonu jsem rekl u jake vypadovky jsme :) a ona me do sms napsala cestu,vlaky, busy az do Prahy. Super sluzba btw... V cervenci se chystame autem do spana na trase Barca - Malaga, takze jestli mate zajimave tipu, budu za ne rad
    5PET5
    5PET5 --- ---
    prvni muj eurotrip byl na trase Vaduz, Bern, Marseille a Monaco....
    druhej Amsterdam, Brusel, Paris a Luxembourg.....
    chystam se objet vsechny hlavni mesta Evropy.....
    dalsi plan je Barcelona a Madrid...takze jestli ma nekdo nejake typy nebo otazky tak sem s nima!
    EPOMI
    EPOMI --- ---
    ITAL: Loňský léto jsme jeli ve 4 autem do Bordeaux, a pak dolů podel moře do Baskistka, pak do Andory, Barcelony a jih francie.. Rady ? Campy ve Francii jsou skoro na každym rohu, zatímco ve Španělsku těžko natrefíš (všechny info jsou podle vlastní zkušenosti, nemusí to bejt třeba až tak 100%), bejvaj čistý a víceméně pěkný. Doporučuju samorozkládací stan - při pozdních příjezdech se hodí, než kolíkovat iglů s předsíněma. Andora je dokonalá, vřele doporučuju, přímo v centru je turist. kancelář, kde ti doporučí trasy, místa a poradí podle tvejch časovejch možností výlet (doporučuju na tůry vyrážet pres poledne, odpoledne se nadhorama stahujou mraky, a nepřeju nikomu ten pocit, když se člověk plahočí 2 hodiny k horskýmu jezeru do kopce, a když ho najde, vidí max. 3 metry před sebe pro samou mlhu). A pozor, v Andoře může být teplotí rozdíl den/noc až 25 stupňů. My málem umrzly. Kdybys měl další dotazy, ozvi se, ráda předám zkušenosti.
    ITAL
    ITAL --- ---
    AETHER: Nj, dopravní prostředek je občas na obtíž :-) Každopádně dík za info.
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    MUXX: v North Qeensferry, severni cast zalivu Firth of Forth, tedy nad Edinburghem, je akvarium s nejdelsim tunelem v Evrope. A odtamtud vede nadherna prochazka po pobrezi...
    MUXX
    MUXX --- ---
    nemate zajimave tipy na skotsko+irsko? kdy tak vyrazit na prohlidku prirody se spanim po kempech? chceme jet autem.
    AETHER
    AETHER --- ---
    ITAL: Tak ja mam zkusenost pesky a s baglem na zadech:) Nicmene co se ubytovani tyce, tak mam pocit, ze na francouzske strane to byva drazsi tak o 30%. S obsazenosti nevim, ale myslim, ze v cervnu to bude ve Spanelsku bez problemu, maximalne treba o vikendu trosku vic lidi, horsi je to pak, kdyz jim zacnou prazdniny (od poloviny cervence). Rekla bych, ze Spanele zboznuji kempy, kazdopadne jich maji docela hustou sit a i oni sami je hodne vyuzivaji, cili neni to neco jen 'pro cizince'. Kdyz budete pojizdni, urcite neni problem sem a tam prejet na druhou stranu Pyreneji, zrovna Andorra je takove tranzitni misto a nektere ty prejezdy vedou opravdu krasnymi misty. Tipu na uchvatne prirodni scenerie bych mela spoustu, ale s motorkou se k nim moc nedostanes:) Koukni do pruvodce, urcite neco pro motorizovane je.
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    KOC256:
    už oficiálně otevřeli Černobyl pro turisty, takže s bezpočností vbavou a průvodci to může být docela fajn :-) To je jediný, co mě na Ukrajině láká ...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No jelikoz to tu sleduje jen 9 lidí a většina bude nejspíše pasivních tak neočekávám valné reakce ale zkusím.

    Dneska jsme měli s kámošem co spolu jezdíme již pár let na dovolené session a jeden z bodů byla letošní dovolené. Tak nějak jsme se shodli, že bychom chtěli poznat nějakou odvrácenou stranu bohaté evropy ale zase aby to nebylo na hranici boje s domorodci o holý život...

    Napadl nás nějaký trip po Ukrajině.

    A tak tedy pomalu ale jistě je třeba obšlapávat co a jak a kde, ...
    Někdo nějaký hint?
    ITAL
    ITAL --- ---
    AETHER: Bezva :-) Nevím, jestli ty hory budem až tak moc projíždět (jedem na motorkách, začátkem června - asi bude nahoře celkem kosa?). Každopádně jsem ve stádiu návrhu přibližné trasy, tak mě zajímá co si určitě nenechat ujít. Je asi jedno jestli pojedem po Francouzské straně, nebo po Španělské. Tak nějak z principu bych rád zavítal do Andory, jinak spíš hledám zajímavá a pěkná místa (moc mě neberou památky, spíš přírodní úkazy). Eventuálně jak sehnatelné je ubytování naslepo (kempy, stany, penziony).
    Chjo, potřeboval bych alespoň 6 týdnů dovolené jenom na léto :-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    ITAL: mohu poslouzit informacemi po spanelskych Pyrenejich, tak se ptej, co Te zajima?
    ITAL
    ITAL --- ---
    Jo, také jsem čekal čilejší provoz. Patrně všichni (tak jako já) touží po informacích, sami s minimem zkušeností.

    Pokud by někdo měl tipy a zkušenosti na cestu po jižní Francii, Pyrenejích a severu Itálie, tak sem s tím :-)
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    Diskuze, na kterou jsem se tesil a je prazdna. Tak ja, pokud mohu, zacnu. Omlouvam se, ze odkazuji na nas blog. Pokud by nekoho zajimalo, je tam i vice clanku o jinych mistech v anglickem Kentu

    S pritelkyni pracujeme v Anglii a o dovolene jsme vyjeli do Skotska. Moc fajnovy zazitek, v clanku je toho popsane vice, pridano video i 190 fotek. Myslim, ze Edinburgh stoji za navstiveni.

    Skotům na zdar! « au-pair VEŘEJNÉ SOUKROMÍ
    http://vstv.cz/?p=537
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam