• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    KELLEC: cokoliv pod sklo? udrzba snadná..
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    KELLEC: můžu se zeptat, proč ne obklad? neni nic jednoduššího, než rozbít pár kachlí a něco z toho poskládat...
    KELLEC
    KELLEC --- ---
    Nápady na imitaci mozajky za kuchyňskou linkou? přemýšlím jestli tisk na plech, ale co výdž takového tisku + možné technologie? nebo nevim a pak teda úplně jinou variantu, ale trochu tápem jako. každopádně asi nechcem obklady...dky za postřehy
    CERTICA
    CERTICA --- ---
    Nehladal niekto calunictvo? Aspon jeden mini projekt... :) http://221vision.com/2010/10/21/diy-ballard-designs-bench/
    GLABRAULM
    GLABRAULM --- ---
    STOOL : Nedávno jsem šla kolem oken suteréního prostůrku, kde si pár lidí pohrávalo se dřevem. Podle fotek to vypadá na toto ... http://www.kurz-rezbarstvi.cz/index.html
    BIOH
    BIOH --- ---
    po odpoledním pifku- zužitkovány zbytky - pod bonsaj nebo seslička pro návštěvy, ven jako stolek na kafe, kdo ví :-))
    WANILA
    WANILA --- ---
    LEETO: dík za tip, ještě že jich máme doma tak 20 :)
    KOCKA_SKLIBA
    KOCKA_SKLIBA --- ---
    LEETO: Moc pěkný. Mít doma alespoň kousek místa a zbytečný palety, vrhla bych se na realizaci ještě dnes. Paráda! ;-)
    LEETO
    LEETO --- ---
    kdyz sme u tech palet

    Pallets --> room divider | Recyclart
    http://www.recyclart.org/2011/11/pallets-room-divider/
    SWEETSKIN
    SWEETSKIN --- ---
    STOOL: před časem jsem pátrala a nic jsem nenašla :(
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    IM_MORTAL:
    "Všeobecně lze říci, že dřevo, ze kterého je paleta vyrobena, nesmí nést žádné stopy nepřípustných prostředků na ochranu dřeva a chemických ochranných prostředků proti zamodralosti.Pokud je vyžadováno fytosanitární ošetření, je třeba jej dosáhnout prostřednictvím tepelného ošetření palety."

    Co byste měli vědět o paletách EUR | Europalety - výkup a prodej palet
    http://www.euro-palety.com/byste-meli-vedet-paletach-eur/

    Palety se na celé planetě většinou tepeleně ošetřují (zahřátím dřevěného obalového materiálu musí být dosaženo v jeho jádru (uprostřed) teploty nejméně 56°C po dobu alespoň 30 minut.)

    Fumigace (Methyl-bromide Fumigation - MB)
    ošetření chemickým prostředkem, který působí na komoditu zcela nebo převážně v plynné formě /FAO, 1990,1995/. Uvedený způsob ošetření - fumigace metyl-bromidem je v ČR zakázána.

    Veškerý dřevěný obalový materiál jako bedny, přepravky, palety, vyrobený zcela nebo částečně z nezpracovaného dřeva musí splnit nové požadavky a být také tepelně ošetřen nebo fumigován methyl-bromidem oficiálně schváleným systémem a být označen odpovídající značkou.

    IPPC ošetření a sušení palet | Europalety - výkup a prodej palet
    http://www.euro-palety.com/nejcasteji-ptate/ippc-osetreni-suseni-palet/
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    IOT_JH: právě převážením potravin jsem argumentovala taky, nicméně děkuji za info:)
    STOOL
    STOOL --- ---
    nevíte náhodou o nějaký kurzu truhlaření v praze? představuju si něco jako třeba kroužky keramiky, ale místo toho se dřevem... díky!
    IOT_JH
    IOT_JH --- ---
    IM_MORTAL: To si myslim, ze je kec. Oni je akorat zaviraj do nejakyho plynu, nicim je nenapustej. A ty latky z toho vyprchaj. Navic se pocita, ze se na nich prevazej treba potraviny, tak uplne jedovaty asi byt nesmi. Tudiz jestli, tak puzit nejakou starsi paletu, ne tu cerstve splynovanou. Ale kdo by se otravil paletou, zejo. Lepsi nez nejaky broucci v tom.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    MAARISTAAN: což mi připomíná - teď jsem někde četla dost ostrou kritiku právě na nábytek z palet - že se prý palety napouští nějakou děsnou chemií proti broukům a hnití atd, takže je to samo děsně škodlivý. Má někdo nějaký info přímo "od zdroje", jestli je to pravda?
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    OMNIHASH: No, v některých případech se u palet už dá mluvit o designu ;-)

    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    IM_MORTAL: kein problem, nekolik roků sem tak spával. spíš bych viděl problém ve zvuku, co vydávají jakkoliv se pohybující petky - a na to vemte jed, že to praskat bude ;)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    STOOL: hlavně na paletách ta matrace aspoň dejchá, ale na tý překližce nebo na co to šroubujou ty lahve ti to do roka zplesniví...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    MAARISTAAN: no voni ani ty palety nejsou vrchol designu žejo...ale fukce těch petek mi silně uniká...to už je jednodušší skočit do antikvariátu a koupit tam za tři pětky hromadu knížek a z těch udělat nohy...a rozhodně to bude vypadat x krát líp než petlahve...a kurvit podlahu podstatně míň
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    STOOL: není to jinčí level ... je to jenom hnusný :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam