• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    VDFLAT: lepidlo a koliky
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    RESTINPEACE: Pěkně! Čím jsi ty schody spojoval?
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Jeste jsem zapomnel podekovat ID ITCHYHEAD za pomoc s montazi toho patra a podelit se o jeden poznatek: zensky (alespon ty co jen vymejsli) by mely mit zakaz vstupu na Pinterest.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Delal jsem spaci patro a k nemu schody s uloznym prostorem, viz muj dotaz zde [RESTINPEACE @ Dřevo]. Dalsi nutna optimalizace vzhledem k narustajicimu poctu deti na malem prostoru.



    GECKO
    GECKO --- ---
    MOTEONE: V tom případě tě 200 stejně nezachrání a navíc budeš mít problém s matrací, pokud si ji nechceš nechat udělat na míru. A pokud ano, tak si kup normální dřevo ve formě hranolů nebo spárovky desek a udělej seriózní postel. Palety jsou odpad ... Někde prodávají Hipster posh EUro palety na nábytek, který jsou hoblovaný a stojej nesmysl. Ale jsou 120x80 což je std rozměr eurovek. Jinak musím oběhnout sklady marketů a zkusit se zeptat, jestli nemají jednorázovky, co by ti dali... třeba narazíš na nějaký 100x100. Ale obecně jednorázovky jsou ještě větší odpad, bývají slabý, křivý, poškozený, s kůrou atd a bude hledání, než seženeš aspoň 8 stejných kusů v požadovaným rozměru... a stejně budou z nehoblovanýho dřeva, hrubý a hnusný... a pak z toho sestavíš "postel", která bude za chvíli plná prachu a bince a nedá se to stama uklidit...

    Palety jsou dobrý do kamen ale ne na nábytek.

    Mnoho štěstí.
    XTALIBAN
    XTALIBAN --- ---
    MOTEONE: dej si pozor čím je to napuštěné, ono některé ty chemikálie proti plísním a hmyzu fakt nechceš dýchat celou noc ... (Osobně bych zkusl sehnat drevo nekde v truhlářství a sestavit si něco sam co vvis čím je natreny/napuštěný)
    MOTEONE
    MOTEONE --- ---
    GECKO: Jo 2x jsi psal :) to je taky malý, mame doma 180 a s dcerou ve 3 se tam už nevejdeme. Navíc pokoj má 203cm na šířku a postel 200x200 tam proste nemám šanci smontovat, proto i chci palety, aby se to tam dalo dat a bylo z toho velké lůžko :)
    MOTEONE
    MOTEONE --- ---
    GECKO: Tu mám, jen 140cm a je to už malý. Je to na chatu a spaní tak 2x v mesici. Proto potřebuji 200x200. Ale dik :)
    GECKO
    GECKO --- ---
    MOTEONE: Žádné... Radši kup 2x tohle https://www.ikea.com/cz/cs/p/neiden-ram-postele-borovice-40395245/ a výsledek bude mnohem lepší...
    MOTEONE
    MOTEONE --- ---
    Čau všem DIY kutilům.. chci na chatu postavit postel z palet (200x200cm). Jaké jsou vhodné palety na postel? popřípadě kde koupit? našel jsem nějaké palety 140,-/ks a nepřijdou mi tak tlusté a kvalitní jako europaleta klasická (ale ta má zase blbej rozměr). Za všechny tipy budu vděčný.. díky
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Ahoj sháním někoho kdo by mi zmenšil dřevěnou desku a udelal do ni obdelnikovou drazku doprostred. Praha
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    HARVIE: přišlo, že molotow nedrží tak dobře jako montana. montana dobře kryje, bleskově schne a drží
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ISCH: montana black
    (navzdory nazvu nejsou jen cerne)
    pripadne znacka montana vseobecne, dobre kreje.
    molotow je pry taky dobry, ale nezkousel jsem.
    ISCH
    ISCH --- ---
    Ahoj, prosím doporučení na barvu ve spreji?
    Pujde na konferenční stolek (dřevěná deska), ideálně nějaký větší výběr barev.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    Mala radost domu na zkroceni kavovyho setupu.
    Vetsina designovej auditek vypada mrtve, nemate tip na nejake, kde lidi ukazujoi svoji vlastni tvorbu, vlastni product design?

    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    Trocha nočního kutilství, aspoň k něčemu ty armády plastových postaviček jsou...

    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    R0C3S3K: já jsem určitě ještě větší amatér, ale zrovna u ohýbanýho nábytku bych se asi vyvaroval zbytečnýmu vystavování vysokejm teplotám. Už přirozeně má tenhle nábytek občas tendenci se vracet do původního tvaru, nebo v těch namáhanejch místech praskat

    Je mi jasný, že když to člověk nedělá jak opica, tak to nemusí zas tak nažhavit, ale viděl jsem něco zkroucenýho nebo prasklýho tolikrát..
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    REDSNAKE: ja jsem amater, ale docela slusne funguje horkovzdusna pistole a pak to odrbat dolu
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    REDSNAKE: Jestli jsi z Prahy, tak skutečně louhárna ve Spomyšli. Nicméně počítej s tím, že se to křeslo může zdeformovat, můžou to odnést lepené spoje atd. A pokud si moc nevěříš ve svých schopnostech to opravit, tak bych možná volil mechanickou cestu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam