• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    NYKRUK: radši bych obnovila původní nátěr, nejsem si jistá, jak vypadá to dřevo:)
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    PETEKKA: hezký je, když se čisté dřevo jen napustí olejem nebo olejovou barvou. Ale to bys musela starý e-mail opálit a pak to celé obrousit růčo smirkem. Nebo klasicky obnovit ten původní email.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    po babičce mám krásnou, byť oprýskanou, kredenc. Lak je zašedlý a oloupaný, ale jinak je v dobrém stavu (neplesniví, všechny šuplíčky na místě atd.) Můžete mi poradit, jak ji opravit? Jaký druh nátěru je potřeba zvolit, čím ji namořit apod.? Díky
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    ROSADKO: diky! stolecek normalne balakrylem a balakrylem s cernou a nalakovala jsem to bezbarvym lakem.
    ted planujem s ukrajinskym klukem jaroslavem z prizemi postavit neco takovydleho (jestli teda nebudou spolubydlici proti)
    nekdo nejaky zkusenosti se stavbou stromovych domu?

    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    TOY_BOX: super :-) jakejma barvama jsi natírala stoleček? taky nás něco podobnýho čeká...
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    BAMBERLOK: jo dik, ale napad neni muj, je to napad nejaky nemecky
    designerky. i bych si ho koupila, ale nelibilo se mi provedeni .) takze jsem to musela vylepsit a udelat po svym.
    lepila jsem ho tam tavnou aranzovaci pistoli. silikon z ni sice horkem taje, sporivy zarovky ale nemaj takovy teplo, aby ho roztavily.
    BAMBERLOK
    BAMBERLOK --- ---
    to světlo nemá chybu, dávno přemýšlím čím nahradím lampion v obýváku :) jak ten pauzák drží na tom drátu?
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    IM_MORTAL: strihala jsem to rucne, vzdycky jsem si dala treba sedm papiru pres sebe.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    TOY_BOX: SUPER!!! to světlo s motýlkama nutně potřebuju! stříhala si to ručně nebo máš takový to vykrajovátko na papír? nějak mě to stříhat ručně lehce děsí:D
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---

    a jeste jsem vlastne zapomnela stokrle .)
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    prestohovali jsme se se spolubydlicimi (a psy.) do noveho bytu, ktery ted rekonstruujeme
    rozhodla jsem se postavit sama vestavenou skrin z recyklovaneho dreva (nedoporucuju!!!:)) anebo se aspon predtim poradte, mam par cennych zkusenosti .)

    v tomhle pokoji bude mit vsechno svy misto .)

    svetylka z dratu a pauzaku


    nejaka renovace

    tady renovovany stolecek od popelnice, v nemz je ukryty modem, aby nestrasil.

    tady moje verze stolku pod pocitac z ikea .) neni to primo ikea hack, spis ikea stolen =)



    mame zatim necelej jeden pokoj, ale pockejte, az to bude hotovy :DD
    OBCANKAA
    OBCANKAA --- ---
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    BYDK: hele i když to má asi 4 vrstvy akrylátový barvy a další čtyři vrstvy laku, nemyslim si, že by vydržela déšť. a je dost nízká, takže leda malej slunečníček, ale nápad to neni špatnej:D
    STYSSKY: nn, rozstříhaný komiksy (vytisklý z netu) a ručně celý lepený:) dík
    STYSSKY
    STYSSKY --- ---
    IM_MORTAL: na ty vrchni desce to je tapeta??? peknej
    BYDK
    BYDK --- ---
    IM_MORTAL: Nu, dokonce ho muzes pouzivat i na ven. Doprostred do te diry pichnes destnik a dolu nejakou zatez a je to. :)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Novej stolek:) už mu chyběj jen kolečka

    OBCANKAA
    OBCANKAA --- ---
    BYDK
    BYDK --- ---
    Zručný tesař si uprostřed lesa postavil úžasný dům na stromě  – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/bydleni/reality-a-finance/265724-zrucny-tesar-si-uprostred-lesa-postavil-uzasny-dum-na-strome.html

    pekna chaticka. :)
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    80kč za litr lněného oleje. Pak se dobře dělá s makovym, je čistší, voňavější a dražší.
    Aplikace oleje je nanést mokrou hadrou, nechat ve vrstvě na povrchu dřeva penetrovat cca 20 min a pak do sucha vytřít. To osmo je opravdu kvalita. Jejich výrobky se dají užít téměř všude. Včelí vosk se dá smíchat s karnaubskym voskem a tím se zvýší odolnost filmu. Pro méně namáhané povrchy doporučuju lněný olej, vyschnutí min. 2 dny a včelí vosk s karnaubou. Pro namáhané povrchy (stolové desky, barové desky, podlahy, exteriérové povrchy) firma osmocolor
    MTJ
    MTJ --- ---
    TURF: Doporučil bych Osmo. Pokud to má bejt co nejlevnější tak prostě včelí vosk – rozmíchá se v tech. benzínu (rychle vyprchá a takže rychle přestane smrdět). Ale odolnosí se Osmu nevyrovná.
    No a nebo prostě jen napustit lněným olejem – ten sice polymeruje cca 3 týdny, ale „zaschlej” je za den, jen je důležitý ho po natření vytřít dosucha, nesmí zůstat vrstva na povrchu. Dá se koupit nejlevnějš třeba ve vinařskejch potřebách.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam