• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    _ZUZKA: :-) dobrej a hezkej nápad ... ale ještě o něco lepší je postavit si tenhle "botník" do koupelny před umyvadlo místo koberečku :-)
    BOREC
    BOREC --- ---
    _ZUZKA: velmi chytre a jednoduche, prima
    _ZUZKA
    _ZUZKA --- ---
    Mám klasickej botník, ale chtěla jsem ještě něco, kam dávat špinavé a mokré boty a tohle mi přijde jako krásnej nápad:

    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    BYDK: .. no u takovejch těch menších a vojenskejch letišť, případně ve vojenskejch prostorech se často válej zbytky všeho možnýho (já kdysi chodil na praxi do letenskejch opraváren malešice a taky do gbel a tam toho měli požehnaně ...
    BYDK
    BYDK --- ---
    Mazec. Taky bych neco takoveho bral domu, ale kde sehnat stare kusy letadla? :)

    Kancelářský nábytek z nepotřebných částí letadel má industriální kvality – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/271345-kancelarsky-nabytek-z-nepotrebnych-casti-letadel-ma-industrialni-kvality.html
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    :-)) superfinish eco, aha :-)
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    NIKOPOL: dik. v bauhausu jsou tyhle OSB za 310,- , jsou dražší než ty klasický, protože v nich není formaldehyd. jmenujou se superfinnish eco.

    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    HUSOKACHNA: taky respekt :-)
    akorát ... kolik stali ty OSB desky ?
    já jsem idiot a radši bych rozebral 20 palet a udelal si "spárovky" než dřevotřísku (i když ze všech dřevotřísek my tyhle hrubý přijdou nejpřijatelnější)
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    HUSOKACHNA: Dost dobry, sikovny ;-)
    ...kazdopadne OSB desky bych natrel barvou ...lakovany nevypadaj nijak hezky..
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    Udělal jsem si skříň. Chtěl jsem si pořídit nakou kupovanou vestavěnou Indeco nebo tak, ale chtěli kolem 30 tisíc. Díky Toy_box za inspiraci a rady a Vincovi za pomoc při instalaci.Teď akorát dilema, jestli to jenom nalakovat, nebo to celý nabarvit na bílo.

    Proces:
    Původně jsem to chtěl udělat z trashovýho dřeva, ale neměl jsem ho dostatek. Koncepce o 6 opěrnejch trámech padla, protože v bauhausu nemaj rovný 3 metrový latě, který by to udržely, takže jsem nakonec po asi hodinovym tápaní koupil osb desky. Nakonec jsou teda jenom ty vnitřní police z dřeva, co jsem našel. Posuvnej systém na dveře je vykombenej z UT profilu na sádrokarton nahoře, spodní je naká random lišta, do který se mi vešlo to vybraný kolečko - tj. nahoře dveře nejsou ukotvený, ale jenom je drží ten profil, aby stály rovně, jezdí to docela dobře. Chtěl jsem si koupit normální kování, ale pro tudle velikost skříně (240 x 150) za to v OBI chtěli nesmyslný 4000,-. No a samozřejmě, dveře jsem uřízl o 3 cm kratší, takže jsme to v průběhu jednou rozebírali a zkracovali.

    Koupený matro:
    8 x OSB deska bez formaldehydu, Lka, ut profil, kolejnice, kolečka, svorníky, šroubky celkem za 3500,-.

    16 hodin práce v garáži, 6 hodin instalování.



    TUVDEN_NIMA
    TUVDEN_NIMA --- ---
    DIY sofa
    DIY Pallet Sofa Tutorial - Easy 10-Step DIY guide!
    http://scraphacker.com/diy-sofa/

    HUGOT
    HUGOT --- ---
    nikdy jsem to nezkousel, ale zni to celkem neskodne a levne:

    Z prací sody a vody umíchejte hustou pastu, která působí jako účinný odstraňovač starých nátěrů. Povrch zbavený barvy neutralizujte octem a otřete navlhčeným hadříkem.
    PETAW
    PETAW --- ---
    ELODY_MELODY:
    Moja mama odstranovala nater hydroxidom sodnym, ale to tiez nie je velmi bezpecna praca
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    IM_MORTAL: cca 300°C, to fén nedá:) nebo to jde třeba plochým propanbutanovým hořákem.
    SCREE
    SCREE --- ---
    ELODY_MELODY: rikame tomu P06-ka - odstranovac laku a lazur
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    ELODY_MELODY: to je spíš na barvy, který jsou nanesený na kovu, ze dřeva se to dá pěkně opálit a pak ošmirglovat, což už je finální úprava před barvou.
    http://i.idnes.cz/11/082/cl6/BMA3d143c_bosch.jpg
    ELODY_MELODY
    ELODY_MELODY --- ---
    PETEKKA: můžeš si koupit pixlu odstraňovače laku (evím jak se to přesně jmenuje česky, já to kupovala jako paint remover) Napatlala jsem to, přikryla folii a pak oškrábala špachtlí a zbytek ošmirglovala. Celý to ručně šmirglovat je pitomost, to se udřeš. Takže si vyber jestli chceš tohle, nebo radši opálit ( ta pistole by se asi dala půjčit, nebo nějaká levnější koupit) a pak uvidíš jak to vypadá. Ve finále asi něco budeš muset ošmirglovat ručně, něco možná i vytmelit...
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    NYKRUK: a nakolik stupňů to jede? někde sem četla že na některý věci se dá použít i fén (takový ty starý na plnej výkon jedou docela slušně:D), ale nevim jak moc je to relevantní v tomhle případě...
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    PETEKKA: to se usmirglujes k smrti nez sundas lak z cely kredence....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam