• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    HUSOKACHNA: Dost dobry, sikovny ;-)
    ...kazdopadne OSB desky bych natrel barvou ...lakovany nevypadaj nijak hezky..
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    Udělal jsem si skříň. Chtěl jsem si pořídit nakou kupovanou vestavěnou Indeco nebo tak, ale chtěli kolem 30 tisíc. Díky Toy_box za inspiraci a rady a Vincovi za pomoc při instalaci.Teď akorát dilema, jestli to jenom nalakovat, nebo to celý nabarvit na bílo.

    Proces:
    Původně jsem to chtěl udělat z trashovýho dřeva, ale neměl jsem ho dostatek. Koncepce o 6 opěrnejch trámech padla, protože v bauhausu nemaj rovný 3 metrový latě, který by to udržely, takže jsem nakonec po asi hodinovym tápaní koupil osb desky. Nakonec jsou teda jenom ty vnitřní police z dřeva, co jsem našel. Posuvnej systém na dveře je vykombenej z UT profilu na sádrokarton nahoře, spodní je naká random lišta, do který se mi vešlo to vybraný kolečko - tj. nahoře dveře nejsou ukotvený, ale jenom je drží ten profil, aby stály rovně, jezdí to docela dobře. Chtěl jsem si koupit normální kování, ale pro tudle velikost skříně (240 x 150) za to v OBI chtěli nesmyslný 4000,-. No a samozřejmě, dveře jsem uřízl o 3 cm kratší, takže jsme to v průběhu jednou rozebírali a zkracovali.

    Koupený matro:
    8 x OSB deska bez formaldehydu, Lka, ut profil, kolejnice, kolečka, svorníky, šroubky celkem za 3500,-.

    16 hodin práce v garáži, 6 hodin instalování.



    TUVDEN_NIMA
    TUVDEN_NIMA --- ---
    DIY sofa
    DIY Pallet Sofa Tutorial - Easy 10-Step DIY guide!
    http://scraphacker.com/diy-sofa/

    HUGOT
    HUGOT --- ---
    nikdy jsem to nezkousel, ale zni to celkem neskodne a levne:

    Z prací sody a vody umíchejte hustou pastu, která působí jako účinný odstraňovač starých nátěrů. Povrch zbavený barvy neutralizujte octem a otřete navlhčeným hadříkem.
    PETAW
    PETAW --- ---
    ELODY_MELODY:
    Moja mama odstranovala nater hydroxidom sodnym, ale to tiez nie je velmi bezpecna praca
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    IM_MORTAL: cca 300°C, to fén nedá:) nebo to jde třeba plochým propanbutanovým hořákem.
    SCREE
    SCREE --- ---
    ELODY_MELODY: rikame tomu P06-ka - odstranovac laku a lazur
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    ELODY_MELODY: to je spíš na barvy, který jsou nanesený na kovu, ze dřeva se to dá pěkně opálit a pak ošmirglovat, což už je finální úprava před barvou.
    http://i.idnes.cz/11/082/cl6/BMA3d143c_bosch.jpg
    ELODY_MELODY
    ELODY_MELODY --- ---
    PETEKKA: můžeš si koupit pixlu odstraňovače laku (evím jak se to přesně jmenuje česky, já to kupovala jako paint remover) Napatlala jsem to, přikryla folii a pak oškrábala špachtlí a zbytek ošmirglovala. Celý to ručně šmirglovat je pitomost, to se udřeš. Takže si vyber jestli chceš tohle, nebo radši opálit ( ta pistole by se asi dala půjčit, nebo nějaká levnější koupit) a pak uvidíš jak to vypadá. Ve finále asi něco budeš muset ošmirglovat ručně, něco možná i vytmelit...
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    NYKRUK: a nakolik stupňů to jede? někde sem četla že na některý věci se dá použít i fén (takový ty starý na plnej výkon jedou docela slušně:D), ale nevim jak moc je to relevantní v tomhle případě...
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    PETEKKA: to se usmirglujes k smrti nez sundas lak z cely kredence....
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    co smirgl, to je blbý?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    NYKRUK: tu pistoli nemám:/
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    PETEKKA: ty jo já žádnou zatím nemám a kredenc je na chatě...ale o víkendu kdyžtak nafotím a pošlu:)
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    PETEKKA: opálit horkovzdušnou pistolí + škrábat špachtlí
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    PETEKKA: tož nahoď fotku, nejlíp detail :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    opálit?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    NYKRUK: radši bych obnovila původní nátěr, nejsem si jistá, jak vypadá to dřevo:)
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    PETEKKA: hezký je, když se čisté dřevo jen napustí olejem nebo olejovou barvou. Ale to bys musela starý e-mail opálit a pak to celé obrousit růčo smirkem. Nebo klasicky obnovit ten původní email.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    po babičce mám krásnou, byť oprýskanou, kredenc. Lak je zašedlý a oloupaný, ale jinak je v dobrém stavu (neplesniví, všechny šuplíčky na místě atd.) Můžete mi poradit, jak ji opravit? Jaký druh nátěru je potřeba zvolit, čím ji namořit apod.? Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam