• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    HHANULKA: nezkoušela, ale viděla jsem z lahví postel (nebylo to i tady?), takže proč ne - ale vatelín se značně slehne po nějaký době - volila bych spíš nějakej pořádnej molitan - minimálně na tu sedací část. spíš by mě zajímalo, jakým způsobem ušít ten vnitřní potah, ptž tim jak se na to sedne se ta látka značně namáhá a bude to tahat i švy a úplně bych nevěřila ani šicímu stroji (i když...jak to asi dělaj výrobci, že...)
    TOY_BOX: neni zač:)
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    aha ok dik.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    TOY_BOX: jediný co tam je jsou kolíčky (myslim, že se tomu tak říká - v obou dřevech dirka, do obou lepidlo a spojit kolíčkem) a slepený i kolem
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    IM_MORTAL: a jsou tam nejaky jakoze "truhlarsky spoje" tj. cep a rozpor, preplatovani? tj. mrkla by ses mi pls, jestli jsou jakoby zboku naziznuty na polovinu, cep a rozpor se asi od oka nepozna, ale moh by to vedet kamarad, jestli to tak delal :) enormne me to zajima! :) jinak diky za odpoved samozrejme a za snahu, stul je moc hezkej!
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    TOY_BOX: sou lepený...pouze, nic víc, ale pokusim se to vyfotit. jinak nalakovanej je, bez toho bych se tam bála jíst a pít:D nicméně bude to ještě asi potřebovat zbrousit a znovu zalakovat, ptž to neni úplně hladký
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    IM_MORTAL: moc hezky! mohla bys prosim nafotit nebo zeptat se, jak delal spoje? jestli jsou jen lepeny nebo nejak prosroubovany (nevypadaj:) diky moc!

    jinak doporucuju stul namorit nebo nalakovat, ja mam taky pracovni desku "smrk" massive nahaty a po par letech je celkem zasla, urcite kdybych mela novou, nebudu jako minule zkouset jestli to vydrzi i bez moreni .)
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    nezkousel jste nekdo? bude to fungovat?

    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Dovolím si pochlubit se takovým ne úplně yourself, ale i tak - kamarád (dělá v bauhausu, jak tam řežou zákazníkům ty dřevotřískový či kýhošlaka desky) mi udělal psací stůl (jeden z těch z materiálu (masiv, myslim že smrk) za 500 na 3 takový:))
    omluvte bordel i kvalitu fotky

    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    delal jste nekdy nekdo diy komodu?
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    LADUSE: aha:D dobrý vědět, ale myslim, že balakrylem to nebylo. proč taky, že...na nábytek do interiéru...
    LADUSE
    LADUSE --- ---
    IM_MORTAL: Taky záleží jakou barvou to je natřený, třeba balakryl louhem neodstraníš...
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    LADUSE: mám doma ratanový (?) křesla a stolek, kterej máma velmi chytře před x lety natřela na červeno, chtěla bych to taky dostat dolů, ale toho louhu se dost bojim - přeci jenom u toho proplejtanýho nábytku nevim jak by to šlo "jenom" natírat a smějvat vodou - to bude chtít i rejžák a nechci vypadat jak žofrej:D (i když štít bych doma možná taky vyhrabala):D
    LADUSE
    LADUSE --- ---
    IM_MORTAL: Jo, tak louh (hydroxid sodný) rozpouští organický věci a je v krtkovi stejně jako Lakostanu. Akorát ten Lakostan je slizovitej, takže ze dá pohodlně natírat a nestéká. Ekvivalent Lakostanu jsme si pak vyráběli doma tak, že jsme do mazlavého mýdla nasypali louh a mělo to přesně tu správnou konzistenci. Akorát to chce vychytat poměr: nasypat trochu, rozmíchat, natřít kousek povrchu, co chci čistit, počkat třeba půl hodiny, jestli to něco dělá a když ne, tak zas trochu přisypat a tak pořád dokud to nedělá, co má.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    LADUSE: to bude fungovat podobně jako krtek, ne? někde sem četla, že se tim dá u nábytku taky odstranit lak...na bázi louhu je taky...
    LADUSE
    LADUSE --- ---
    PETEKKA: Lakostanu je víc druhů, jakej konkrétně? Mám zkušenosti s tím na bázi louhu - znamená to práci v brýlých, gumových rukavicích, dlouhých rukávech a nohavicích a pak to smýt vodou, nejlíp si pomoct ještě nějakým kartáčem, nemusí to být vysloveně proud, stačí kbelík a umělý rejžák, pak to opláchnout nebo pořádně otřít a zneutralizovat vodným roztokem octa. Používat zásadně umělé náčiní, přírodní štětce atd. to rozleptá. Doma bych do toho nešla, venku bych se toho nebála...
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    PETEKKA: nářadí se dá půjčit v půjčovně. opálit to jde ... a nebo obrousit u laku by to nemělo bejt takový sraní, ale je z toho hafo prachu
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    prosím co si myslíte o Lakostanu- jak se s tím pracuje? Mám starou kredenc, která potřebuje zbavit laku. Lakostan se má oplachovat proudem vody, ale bojim se, abych tím tu kredenc nepoškodila... Před časem jste mi radili opálit to pistolí, ale tu nemám:)
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    diy lampy

    Roundup: 10 DIY Wooden Lampshade Tutorials! » Curbly | DIY Design Community
    http://www.curbly.com/users/capreek/posts/14184-roundup-10-diy-wooden-lampshade-tutorials#jump
    MYSHA
    MYSHA --- ---
    Znamy pred par tydny otevrel na Zizkove v Jagellonske prostory (300m) pro DIY tvorbu. V tuto chvili nabizi pet mistnosti vcetne vybaveni, naradi, po domluve i material. Zanedlouho bude soucasti jedne mistnosti i sito. Ceny za pronajem jsou individualni, zalezi na tom, kolik casu na projekt potrebujes, orientacni cena 150,-/h. Po domluve s tvorbou i pomaha, rozjizdeji se i workshopy (prozatim jen v anglictine).

    vic info na https://www.facebook.com/diypraha/info a http://www.diypraha.cz/ (ve vystavbe)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam