• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    poradil by mi někdo alternativu takovéhle konzole na polici do šikmé stěny? s timhle mám problém, že ta moje není v prostoru, ale ve výklenku (tudíž v rohu)


    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Milí zlatí, můžu vám s potěšením oznámit, že Slovart poslal do oběhu tuhle pěknou knížku http://www.amazon.co.uk/100-Pallet-Furniture-Designer-Projects/dp/1902686772
    Bohužel se mi nepodařilo najít nikde její fotku, nicméně uvnitř jsou pěkný (a neokoukaný) návrhy nábytku i s podrobným popisem, jak to vyrobit:)
    CRUZ05
    CRUZ05 --- ---
    cus nemáte nekdo nekoho známýho kdo výrábí kartonový stojany na zakázku? (potřeboval bych neco takovýho http://predmetyreklamni.eu/1184-1749-large/kartonovy-stojan.jpg cca - bez reklamniho potisku -s moznosti potisknout to vlastnim motivem- tedy jde o to, že firma na každý stojan dělá novou formu a ta je šíleně drahá, potřeboval bych už zaběhlou, nebo prostě když vás napadne něco chytrýho :) potrebuju 22 ks, pošta dyžtak, díky
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Aaa, ještě jedna otázka: potřebuju nalepit na nábytek tapety - v tuhle chvíli se rozhoduju mezi vinylovejma a vliesovejma (ale asi zvítězí vinylové), papírové jsem vzhledem k nízké odolnosti zavrhla. Vím, že se na oba druhy tapet prodávají speciální lepidla pro lepení na zeď, ale u těch se předpokládá savý podklad a jsou dělané tak, aby šla tapeta ze zdi později celkem snadno sundat.

    Takže, co byste mi doporučili za lepidlo, když chci takovou tapetu nalepit na nábytek, aby držela jako přibitá a neodchlipovaly se rohy? Ideálně aby se to dalo lepit v interiéru=moc to nesmrdělo.

    U složení těch tapet píšou "jsou vyrobeny z netkané textilie a z celulózových a polyesterových vláken."
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    DOBROZEMAK: aha, to je dobrej nápad, děkuju za tip - a v případě toho tmelu bys použil klasickej silikonovej nebo je nějakej speciální na dřevo?
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    Tak můžeš koupit tmel nebo něco tak, ale nejlevněji tě přijde hrst jemnejch pilin (třeba po řezání, dá ti každej truhlář..) smíchat s lepidlem, z toho máš taky tmel a pak po vytvrdnutí jen přebrousíš...
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    DOBROZEMAK: jen lehce, je odštípnutejch třeba 3-4 cm2...
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    ROSADKO: Jak moc poškozenou...?
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Čím byste opravili poškozenou dřevotřísku? Nějakej tmel? Něco, co se dá brousit a tvarovat ideálně...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DUSIN: nebo se s tim objednat k zubarce :-D
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    SALVATOR: Jj, nejlíp Permanentní přísun oleje
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ARQANA: Já si to tak trochu myslel, ale zkušenosti s tím nemám.

    No mě se jako nejlepší možnost jeví brusnej kužel, upnutej do stojanový vrtačky. Moc to nehrotit a hodně chladit.
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    SALVATOR: Nůž to nezvládne, to e spis na ploché sklo. Vrtak jedine trirohej a pomalé otacky
    DUSIN
    DUSIN --- ---
    a když vrtat udělat z tmele kolečko nebo plastelíny a dát tam kapalinu na chlazení při vrtání :)
    DUSIN
    DUSIN --- ---
    BIOH: nevrtat, ideál je taková ta hobby bruska s regulovatelnýma otáčkama a nástavec brusný jak jsou sety, když je výkonná neskutečně šikovná věc
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    A co nůž na sklo? Viděl sem je od 50,- Kč do 200,-. Nebo je flaška moc tlustá na nůž na sklo?
    BIOH
    BIOH --- ---
    jenom to vrtání nebude prdel
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    vánoční flaška je docela ftipná :-)
    SARRI
    SARRI --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam