• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    DEIKSAC: no vidíš no, mě zase přišla ta tvoje odpověď naznačující něco o nadřazenosti odpovídatele, ale to jsou jenom osobní dojmy že ...
    třeba prostě tazatel akorát ještě nemá žádný zkušenosti a tak ho to prostě nenapadne ..

    konc konců: když něco nevim, tak se zeptám ---- když mi někdo odpoví, že si sám poklepu na čelo, co jsem to za bezmozka je to minimálně ta první zušenost a příště třeba zkusim uvažovat samostatně :-)

    jinak s životní moudrostí toho Adama kohosi Gebriana se nestotožňuju ... jestli je život o investicích, pak jsou to investice do ztráty

    někdo jiný nejspíš stejně bezvýznamný na fb nedávno uveřejnil jiné moudro, které praví .. že někteří lidé jsou velmi chudí, jediné co mají jsou totiž jejich věci (peníze, nebo třeba domělé know how)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Proč se nezeptat, že... Ale pak myslím, že to chce líp popsat situaci. Jak velkou, jak vysokou, k čemu má sloužit. Nebo postnout nákres.
    Hlína a trávník je na rok dost na nic, protože tam ten trávník pořádně nestihneš vypěstovat. Navíc musíš řešit izolaci stěny, ke které to přiléhá (a ta něco stojí) a odvodnění terasy (aby se tam nedělaly louže a bahno), a to chce třeba štěrk,a ten už zadarmo nebývá. A je to děsná práce. Ale zas to je terénní úprava - dokud někam jen vršíš hlínu, nemáš žádný oser se stavebním úřadem. (Což už ti je jedno, pokud nejseš domluvenej s pronajímatelem baráku a on tě nasraně umlátí tvým krumpáčem a zahrabe pod tvojí terasu.;D - Uvést to do původní podoby je stejná makačka, jako to udělat.)
    Kachle, cihly a šutry jsou IMHO super na nízkou terasu, když chceš jenom zpevnit povrch před barákem. Skládat něco vyššího nasucho (ale jde to a z kamenů to vypadá skvěle) ani zdít by se mi kvůli rkou nechtělo, navíc to pak moc vypadá jako stavba (i na terasu, pokud to je zděná či dřevěná konstrukce, je správně třeba řešit ohlášení / povolení a jak začneš míchat maltu, zvyšuje se pravděpodobnost bonzáka).
    Skoro bych řekl, že nejlehčí a konstrukčně jednodušší je smířit se se schůdkem či dvěma a udělat terasu z nasucho vyskládaných kachlí, cihel, placatejch šutrů, whatever. Pod tím to chce trochu matroše na odvod vody (štěrk, hrubá stavební suť), ale myslím, že dvě vrstvy starých cihel by měly stačit, na tom se už louže dělat nebudou. (Dost záleží na tom, jestli to je suché místo, odkud voda odtéká, nebo jestli se tam teď dělají louže). A pokud se pod ně nesype nějaký bordel, tak se ty samotné cihly dají taky snadno rozebrat a odvézt pryč během stěhování, když se pronajímateli terasa nelíbí. Ale to chce vědět o někom, kdo má odpadní materiál z nějakého bourání, nebo hledat po netu a mít štěstí...
    Dá se použít dřevo. Trámky, prkna desky... Hledat, shánět a mít štěstí. Na podzim jsem takhle jednomu místnímu ID "pomohl uklidit" (čti: přijel s dodávkou a napral ji materiálem) dřevěný bordel ze dvora a myslím, že by se z toho terasa udělat dala. Blbý je to s trámkama, ty se hodí vždycky a přinejhorším se s nimi dobře topí, takže se málokdy seženou, ale i to se dá. Nebo se dá nějak improvizovat s prknama - konstruovat rošty. Na deskovinu se dobře zpracovávají i staré dřevotřískové skříně (takový ten těžký masiv, ne moderní papíráky IKEA) a super jsou stěny těch starých skříní z podýhované spárovky. Jen se tohle všechno musí hodně dobře impregnovat a natírat, jak je to staré a recyklované, tak to moc deště nevydrží. Tady se asi nedá moc poradit: Někdo dokáže sehnat staré trámky, někdo kulatinu z kácení v sadu nebo od kamaráda z lesa, někdo sežene spoustu starého nábytku - musí se improvizovat s tím, co je. (Jo, a asi to taky vypadá nejhůř, když se improvizuje z odpadu a ještě se to pořádně neumí, je to jako Pat a Mat na exkurzi v jihoamerickým slumu.;))
    Konstrukce ze dřeva je taky stavba, ale je větší šance, že to soused nenabonzuje, než když vás vidí míchat beton, líp se to ukecává s úředníkem a přinejhorším se to líp odstraňuje.
    Ty palety by, obzvlášť pokud má být terasa vysoká jen na dvě tři palety přes sebe, taky nebyly zlé řešení. Stačí je naskládat vedle sebe, nějak spojit a dát na ně plochu - buď doplnit prkýnka do horní vrstvy, nebo přes to ještě dát nějakou desku. (To bych udělal v případě těch malých palet z tenkých prkýnek, ty se hodně prohýbají a občas se je povede prošlápnout.) A protože to vypadá jako palety naskládané před barákem, tak to není žádná stavba. ;)
    Mimochodem, palety, stejně jako dřevěnou konstrukci, to chce držet pryč od země - jinak to saje vlhkost a strašně rychle to hnije. Rok to asi vydrží... Ale jinak myslím, že lepší, než pořádně to všechno natřít drahým přípravkem je pokládat dřevo na podezdívku, byť by jí byly jen nasucho položené staré cihly a šutry...
    A myslím, že při rozumných rozměrech (spotřebě třeba 8 či 16 palet) to není špatné řešení i pokud člověk dá za jednu paletu tři pětky nebo pade. (Stane se, chceš to rychle, neseženeš...) Ale za prachy bych si představoval, že už dostanu pořádný palety, ne ty nejmenší a nejtenčí šunty. ;) Tam je vlastně nejnáročnější vyrovnat podkladový terén, pak se tam ty palety nahází, sešroubují k sobě a oprkýnkují za chviličku...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NIKOPOL: jasny, ale otazka v duchu KUURA znaci spise o tvurci lenosti tazatele
    Jak nedavno postoval na fb Adam Gebrian, zivot je o investicich. Bud investuju svoje penize nebo investuju svuj cas
    MAARA_CZ
    MAARA_CZ --- ---
    Jak říká NIKOPOL, těch palet zdarma je plno všude, jen to nejsou moc kvalitní palety, ty lepší si vždycky někdo vezme, ty horší (z části z dřevotřísek) se vyhazují / darují. Nejlevnější terasa je hlína a tráva:-) / potom nějaké kachle za odvoz a dřevo mi příjde jako varianta "nejdražší" a nejpracnější.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    .. já nevim teda ... jestli je dyi o vymysli a udělej si sám ještě to nutně neznamená, že se o tom nemůžem bavit nebo si poradit

    mě to teda přijde, že palety se válej skoro na každym rohu - jsou všude kde je i malá stavby nebo výkop, všude kde maj i malej sklad občas vyhoděj paletu, nebo spíš nechaj jí někde opřenou u rampy, natož pak velkej sklad, a v neposlední řadě jsou tu ty super nákupní haly, kde maj všechno zboží na paletách ...

    takže když už by mi fakt nešlo potkat paletu na nejbližším rohu nebo u nejbližší stavby asi bych šel tam
    něco jsem slyšel, že prodejný/vykupovatelný jsou jen ty europalety .. zbytek všech těch bez značky eu na noze jsou za darmo a nebo ten co ti je dává je fakt drž grešle
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KUURA: ja kdyz budu vedet o peknejch paletach zadax, tak je rozeberu na topení a nebudu se s tim chlubit :-)
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    Ne tak Deiksac to řek v podstatě dobře, hlavně tohle se tu řešilo milionkrát... teda ne zrovna terasa ale co ti na to napsat.... když už tě napadne dělat terasu z palet tak nevim jaký jiný alternativy v tom chceš hledat... hlavně nemá cenu z něčeho hrotit terasu na rok..!
    KUURA
    KUURA --- ---
    DEIKSAC: Tak v tom pripade nechapu, o cem se tu bavite:D
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KUURA: ja myslel, ze soucasti diy je i vymysli a sezen si sam :-)
    KUURA
    KUURA --- ---
    LADY_LEIA: Nemyslela sem, aby mi nekdo radil, jak udelat terasu z palet, to mam vymysleny, nakresleny atd. Ale jestli nekdo nema navrh, z ceho jinyho udelat terasu, ktera by byla temer zadara.
    KUURA
    KUURA --- ---
    GECKO: to ze jsou palety deravy je fakt:d ale oni se taky daji rozebrat na jednotlivy prkna:) sem ve spravny mistnosti?
    LADY_LEIA
    LADY_LEIA --- ---
    KUURA: ja jsem moc nepochopila, jak si tu terasu predstavujes. nejaky popis toho, co ted mas a co bys chtela mit. Popis "Chci "terasu" z palet" k nejake dobre rade fakt nestaci. Ja jsem puvodne myslela, ze chces z palet nabytek na terasu, pak mi doslo, ze to bude mysleno asi nejak jinak.
    GECKO
    GECKO --- ---
    KUURA: Moc nechapu... terasu a na rok? A z palet? jako venkovni? Palety jsou deravy a tak se po nich blbe chodi (i kdyz mam asi 15 palet nestandardniho malyho rozmeru, co na nich byvaly krabice s papirem a ty jsou plny a pomerne pevny)... takze z nich to pujde blbe.. a jinak, palety byvaji casto stloukany nastrelovackou s kroucenejma hrebikama a ty krouceny hrebiky nejdou vubec ven... rozebrat paletu kvuli prkynkum je prace pro vraha....
    KUURA
    KUURA --- ---
    GECKO:
    ALDARION:
    Jde mi o to, ze potrebuju udelat "terasu" pokud mozno zdarma. Jsme v podnajmu a nechceme tu zustat nijak dlouho, takze ta "terasa" by byla treba na rok a to z tech prkynek z palet by dle myho slo. Jestli ma nekdo jinej navrh na téměř zdarma terasu, tak sem s ním.:D
    GECKO
    GECKO --- ---
    KUURA: Pokud jich potrebujes par, tak se zeptat v nejamym Makru, Asku nebo podobnym shopu.... pri trose stesti jich par zadamo vypotej... ale budou to jednorazovky a nejspis kazda jina, kvalita nevalna...

    KUURA: neni to hit, je to obecne pitomost... palety jsou uplne idiotsky material na nabytek. Slusny masivni jsou drahy a vysledek je celkem k hovnu. Palety se vyplati na nejaky provizorni konstrukce a podobne za predpokladu, ze je mas zadarmo...

    ALDARION: Jo, topit s tim je asi tak nejlepsi, co se da udelat... ale kupovat ej kvuli tomu taky asi ne...
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    KUURA: Vždycky jsem myslel, že paleta je jedna z věcí, které ti prostě po něčem zůstanou nebo je kradeš v práci. Za padesátikorunu už to asi stojí za úvahu (a kdyby si jich někdo chtěl odvézt plné auto, aby to stálo za tu cestu, tak tihle: http://www.jilos.cz/media/akcni-nabidka-pouzitych-palet?utm_source=AdWords&utm_medium=Aktivita-zakaznika&utm_campaign=palety_t je mají za tři pětky), obzvlášť pokud jsou ty hranolky v paletách dřevné a ne dřevotřískové... Ale už bych nejdřív pořádně počítal, kolik palet musím pořídit, abych si postavil to, co chci, a kolik by mne stál ekvivalentní materiál jinde...
    KUURA
    KUURA --- ---
    ALDARION: No vzhledem k tomu, ze je ted hit z nich delat nabytek, tak se asi prodavaji. Koukala sem, že tak za pade...nevim jestli za tu cenu sezenu odpovidajici mnozstvi "prkenek" ale tipuju, ze ne... ale nemam o tom prehled, proto se ptam tady:)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    KUURA: Palety se vyplatí kupovat? (Není už pak lepší sehnat nějaké dřevo či starý dřevěný nábytek za odvoz a zkanibalizovat ho?)
    Každopádně my máme v tiskárně palety nestandardních rozměrů (nejsou to europalety, nedají se nikd eudat), a protože jsme líní je rozebírat na materiál, většinou s nimi topíme. Mohu je začít skladovat a pak vyměnit za ekvivalentní množství topného dřeva, nebo peníze, za které si odpovídající dřevo koupím...
    KUURA
    KUURA --- ---
    Lidi jeste dotaz - kde berete palety? na aukru? Díky:)
    OBCANKAA
    OBCANKAA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam