• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    Moc se v tom nevyznám, ale hned mě napad latex. Zrovna nedávno si známej stěžoval jak to nejde ze zdi dolu, tak to asi i drží:)
    KUURA
    KUURA --- ---
    Ahoj vsem, nevim, jestli se to sem hodi, ale potrebuju černou otiratelnou barvu na zed do kuchyne....doporucite mi pls neco? ja to nemuzu nikde najit:/ diky
    BENAC
    BENAC --- ---
    IM_MORTAL:
    IM_MORTAL:
    diky za info a link
    GECKO
    GECKO --- ---
    ZUSKA: Obavam se, ze pokud klades otazku takto, mozna by bylo lepsi na to nekoho najmout nebo najit nejakyho kamose, co uz neco podobnyho delal....
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    ZUSKA: Mas na mysli postel v byte s vysokymi stropy? Je hrozne dulezite z ceho jsou ty zdi. Doporucuju nebat se navrtat par der, klidne 8 v ruznych nmistech, zkusit co to je a cim to vrtat aby se to nerozpadlo, pripadne aby to vubec slo navrtat. Pak zajdi do obchodu, napriklad do ferony, a poptej se a oni ti doporuci. vse ma sve pro a proti - chemicka kotva je super, ale je to mozna trosku kladivo na komara, navic rychle tuhne a jak jednou otevres tubu, nejlepsi je zalepit najednou treba 20 kotev, coz klade urcite naroky na rychlost sestaveni konstrukce. Ale je to uz na furt, drzi nejlip:) Na druhou stranu, pravdepodobne budes vsechno namahat "na strih", nebudes asi kotvit do stropu a budes asi pracovat pomalu, takze bych doporucil spise mechanicke expanzni kotvy, se kteryma se dela v klidu po jedne (jsou pomerne drahe, treba 25-50kc jedna)- pripadne natloukaci kotvy (funguji dost podobne, ale kupujes jen tu "hlavicku" a zbytek tvori kus zavitovky, taky se hodi spise do betonu), ktere jsou levne (asi 4,5kc jedna, pouzijes li ty od firmy mungo) ... no moznosti je spousta a pokud zvolis vhodne kotvici technologie, dost si zprijemnis praci.
    Pokud by se ukazalo, ze steny jsou jak maslo, da se to resit tim, ze konstrukce je vicemene samonosna - podle toho jak moc velky sranec jsou ty zdi (taky se da kotvit zavitovkou skrz, ale to je extrem). Ceny co sem psal jsou orientacni
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    BENAC: anebo prostě http://pinterest.com/search/pins/?q=terrarium%20diy&rs=ac&len=6 (nějakej psanej návod tam určitě najdeš)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    BENAC: vůbec žádná literatura, ani web, jenom podle obrázku ve stylu pokus omyl:)
    do spod velký kameny, pak menší, tak aby nepropadla hlína (v tý zavařovací sklenici mám i písek), na to kousky uhlí - vstřebává přebytečnou vlhkost, a na to hlína. dala sem tam prosátej kompost, těžo říct, jak to bude fungovat...dneska se msi všimla že někdo dává úplně dospod nebo mezi kameny a hlínu, suchej mech nebo něco takovýho, asi může nahradit to uhlí. a kytky pouze takový, který se nemusej moc zalejvat.
    BENAC
    BENAC --- ---
    IM_MORTAL: ahoj, nejake tipy na postupy, materialy (hlina, pisek apod.), kde hledat nejakou literaturu nebo web?
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    tak druhá vlna, ještě na mě čeká stará 2l zavařovačka, ale tou asi podaruju někoho z rodiny, aby toho už zase nebylo moc:D
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    ZUSKA: chemicky kotvy sou dobra vec, jen si pak musis flexou narezat zavitovy tyce a tmel v chem kotve rychle tuhne, zato to drzi jako cert (kdyz patro zrusis, tak pak tyce musis uriznout zase flexou u zdi, nebo zbourat zed :) ).
    Do cihly ti bude stacit obyc vrtacka s priklepem, do betonu je lepsi poradny kladivo (vrtacka - bouraci kladivo).
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    ZUSKA: MUzes nam priblizit co myslis "Stavbou Patra" ?
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    Aloha, chystám se na stavbu patra, ale nemám s tím žádně zkušenosti. Poradíte mi, co mám nakoupit a na co si dávat pozor? Dům je starší, předpokládám že cihla. Mám použít nějaké chemické kotvy, hmoždinky? jak velké? Jakou vrtačku? Díky za rady a tipy
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    ENDRUE: U nás v hospodě maj teda lampy na zdi, ale vyřešili to tak, že vzali pletivo (takový to ke králikům, měkký) z toho udělali tvar. Pak to omotali obvazem a namočili to jakýsi řidký sádry. Nakonec přebarvit... a vypadá to hezky.
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    nemate nekdo prosim originalni tip na vyrobu stinidla (hlavne konstrukce) ke stojaci lampe? dik
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    Díky, díky. Teď sem pro ní byl v obi. Ale první okno jsem nakonec vyřešil čajovou lžičkou a taky to šlo:)
    BIOH
    BIOH --- ---
    DOBROZEMAK: pořiď stěrku za pár korun, ohromně to ulehčí práci
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    Nemá někdo nějaké rady ohledně zasklívání oken? Hrozně se stim tmelem peru:)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    BIOH: můžu je na podzim a na jaře nechávat na terase, když nebude pod nulou, bála bych se aby to sklo neprasklo. na jižím okně už sedí, jinak způsob jejich venkovního pěstování zvládám v pohodě, nemyslim si, že by v interiéru měli horší podmínky. s tou vodou - myslim že přežijou mnohem víc, než si kdo myslí, venku na ně taky běžně prší, sněží a problémy nějaký závažný sem zatim neměla, ale už vzhledem ktomu, že to je zdola uzavřená nádoba, tak se to zalejvat moc nesmí, takže jasný - pouze lehký rosení
    BIOH
    BIOH --- ---
    IM_MORTAL: tak dle mejch zkušeností chtějí netřesky slunná suchá místa a písčitou půdu, běžně rostou v kusu kamene, tady bych se trochu bál vhkosti, ale pokud to budeš rosit opravdu minimálně a substrát je hodně propustný tak to třeba vyjde, stoprocentně ale jižní okno, ještě se optej nějakého botanika jak je to se zimním cyklem, myslím si že musej projít mrazem, že celoroční 20 + nedaj
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    SARAJ: já mám připravenej i skleněnej hrnec s ušima, takže proč ne:D na dno jen tak mimo doporučuju spíš menší a světlý kamínky, aby nepropadávala hlína a byly vidět, já s těma černejma úplně spokojená nejsem, ale co už. taky bych si tam představovala trošku větší kytky, ale snad se tam těm netřeskům bude dařit a zarostou to:)
    SWT: dík:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam