• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    BENAC
    BENAC --- ---
    IM_MORTAL:
    IM_MORTAL:
    diky za info a link
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    BENAC: anebo prostě http://pinterest.com/search/pins/?q=terrarium%20diy&rs=ac&len=6 (nějakej psanej návod tam určitě najdeš)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    BENAC: vůbec žádná literatura, ani web, jenom podle obrázku ve stylu pokus omyl:)
    do spod velký kameny, pak menší, tak aby nepropadla hlína (v tý zavařovací sklenici mám i písek), na to kousky uhlí - vstřebává přebytečnou vlhkost, a na to hlína. dala sem tam prosátej kompost, těžo říct, jak to bude fungovat...dneska se msi všimla že někdo dává úplně dospod nebo mezi kameny a hlínu, suchej mech nebo něco takovýho, asi může nahradit to uhlí. a kytky pouze takový, který se nemusej moc zalejvat.
    BENAC
    BENAC --- ---
    IM_MORTAL: ahoj, nejake tipy na postupy, materialy (hlina, pisek apod.), kde hledat nejakou literaturu nebo web?
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    tak druhá vlna, ještě na mě čeká stará 2l zavařovačka, ale tou asi podaruju někoho z rodiny, aby toho už zase nebylo moc:D
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    ZUSKA: chemicky kotvy sou dobra vec, jen si pak musis flexou narezat zavitovy tyce a tmel v chem kotve rychle tuhne, zato to drzi jako cert (kdyz patro zrusis, tak pak tyce musis uriznout zase flexou u zdi, nebo zbourat zed :) ).
    Do cihly ti bude stacit obyc vrtacka s priklepem, do betonu je lepsi poradny kladivo (vrtacka - bouraci kladivo).
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    ZUSKA: MUzes nam priblizit co myslis "Stavbou Patra" ?
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    Aloha, chystám se na stavbu patra, ale nemám s tím žádně zkušenosti. Poradíte mi, co mám nakoupit a na co si dávat pozor? Dům je starší, předpokládám že cihla. Mám použít nějaké chemické kotvy, hmoždinky? jak velké? Jakou vrtačku? Díky za rady a tipy
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    ENDRUE: U nás v hospodě maj teda lampy na zdi, ale vyřešili to tak, že vzali pletivo (takový to ke králikům, měkký) z toho udělali tvar. Pak to omotali obvazem a namočili to jakýsi řidký sádry. Nakonec přebarvit... a vypadá to hezky.
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    nemate nekdo prosim originalni tip na vyrobu stinidla (hlavne konstrukce) ke stojaci lampe? dik
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    Díky, díky. Teď sem pro ní byl v obi. Ale první okno jsem nakonec vyřešil čajovou lžičkou a taky to šlo:)
    BIOH
    BIOH --- ---
    DOBROZEMAK: pořiď stěrku za pár korun, ohromně to ulehčí práci
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    Nemá někdo nějaké rady ohledně zasklívání oken? Hrozně se stim tmelem peru:)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    BIOH: můžu je na podzim a na jaře nechávat na terase, když nebude pod nulou, bála bych se aby to sklo neprasklo. na jižím okně už sedí, jinak způsob jejich venkovního pěstování zvládám v pohodě, nemyslim si, že by v interiéru měli horší podmínky. s tou vodou - myslim že přežijou mnohem víc, než si kdo myslí, venku na ně taky běžně prší, sněží a problémy nějaký závažný sem zatim neměla, ale už vzhledem ktomu, že to je zdola uzavřená nádoba, tak se to zalejvat moc nesmí, takže jasný - pouze lehký rosení
    BIOH
    BIOH --- ---
    IM_MORTAL: tak dle mejch zkušeností chtějí netřesky slunná suchá místa a písčitou půdu, běžně rostou v kusu kamene, tady bych se trochu bál vhkosti, ale pokud to budeš rosit opravdu minimálně a substrát je hodně propustný tak to třeba vyjde, stoprocentně ale jižní okno, ještě se optej nějakého botanika jak je to se zimním cyklem, myslím si že musej projít mrazem, že celoroční 20 + nedaj
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    SARAJ: já mám připravenej i skleněnej hrnec s ušima, takže proč ne:D na dno jen tak mimo doporučuju spíš menší a světlý kamínky, aby nepropadávala hlína a byly vidět, já s těma černejma úplně spokojená nejsem, ale co už. taky bych si tam představovala trošku větší kytky, ale snad se tam těm netřeskům bude dařit a zarostou to:)
    SWT: dík:)
    SWT
    SWT --- ---
    Vypadá to moc pěkně!
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    IM_MORTAL: dekuju moc za info!!

    mam doma prave stejne akvarko navic a premyslela jsem co s tim
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    SARAJ: co sem tak vlezla na wiki tak tam je určitě - Sempervivum dolomiticum, Sempervivum globiferum, Sempervivum tectorum, Sempervivum arachnoideum
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    SARAJ: všechno to sou netřesky, jaký přesně, to už bohužel nemám tušení. přítel tvrdí, že v tom moc růst (přežívat) nebudou, že potřebujou bejt venku, tak uvidíme. jinak budu dělat ještě dva, v jednom určitě bude i malá opuncie, v druhým asi nějaká ta crasula:)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    IM_MORTAL: ty jo, parada /muzu se zeptat jake tam mas druhy tech rostlinek?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam