• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    ještě ale jedna věc, mažou se obě plochy co jdou k sobě...
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    většina spárovek, i třeba schodovek atp se lepí běžně v praxi (truhlář) jen plochou k sobě, ono to fakt drží, lepidlo který třeba používáme my, kolikrát to praskne ta spárovka, ale ne ve spoji, ale dřevo. Když se dělá spárovka, musíš si dřevo seřadit podle let, aby se spárovka nepatřičně nekroutila, a když, tak at se nekroutí ty jednotlivý dílky spolu, ale proti sobě.
    KUTIL
    KUTIL --- ---
    TWORBO: Jo lepí se to jen bokama k sobě, vyfrézovaný se taky dělají ale to kutil neudělá.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    JUDAS_PRIEST: to se jen lepiplochou k sobe? zadny vyfrezly profily co do sebe zapadnou? jen plocha to plocha?
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    zeštosovaný hranolky dřeva, slepený k sobě z boků, stáhnuté svěrkou, pak se to celý po zaschnutí vezme a projede se to mašinou - širokou hoblovkou, zatmelí, vybrousí, nalakuje... V práci dnes a denně..
    FIFO
    FIFO --- ---
    DEIKSAC: udělal dubovou spárovku zt materiálu, .. jak se to dela / co je na to potreba?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    PETEKKA: udělal dubovou spárovku zt materiálu, co jsem měl doma (část starý palety, část nějaký trámy), nohy a luby jsou z hrušky, kterou jsem kdysi dostal na zahrádce na židovskejch pecích od lidí tady z nyxu za odvoz. nohy s lubama jsou spojený čepama a pro rozebíratelnost tam jsou rohová kování (např http://www.stolarske-potreby.cz/katalog/rohove-spojovaci-kovani/skupina=219)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DEIKSAC: ten je nádherný!!! jak jsi ho dělal a odkud je dřevo? :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MTJ: to by byly prilis videt nedostatky :-)
    MTJ
    MTJ --- ---
    DEIKSAC: Vypadá pěkně, tak ho i pořádně vyfoť ať o tom není pochyb! ;)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    jsem si zrobil stůl, dub/hruška

    HELLAISER
    HELLAISER --- ---
    Zdravím, zveme na před-sběr Zdrojovny:
    bude to taková sběrná akce, kde budeme sbírat materiál na workshopy, poklábosíme, popijeme:
    http://zdrojovna.tumblr.com/post/80170638012/sberna-akce-zdrojovny-v-nedeli-13-4

    Pokud byste chtěli Zdrojovně pomoct, vyplňte prosím náš dotazník:
    Zdrojovna - dotazník pro potenciální návštěvníky | Dotazníky zdarma | Survio.com
    http://www.survio.com/survey/d/P0U4B2E0X8W5I5P5V
    MARRYES
    MARRYES --- ---
    Sice to neni nabytek, ale treba by se to mohlo nekomu libit.
    http://www.goodshomedesign.com/colorful-pompom-rug/
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    HOUMER: jeste je dobry pattex wood.. sice drahy, ale kdyz s tim delas, minimalizujes chybu lepidla:)
    HOUMER
    HOUMER --- ---
    PAWOUK: jj, dik, uz jsem to vyresil ve vedlejsim klubu. Pouzil jsem prave Rakoll a velka spokojenost :)
    PAWOUK
    PAWOUK --- ---
    HOUMER: Titebond je výborný, ale relativně drahý, dobrý je taky Rakoll, ten s úspěchem používám už léta.
    KUTIL
    KUTIL --- ---
    QWWERTY: Si to nech udělat od nějakého truhláře to je práce na max.15-20min. A kování ti vysvětlí blíže v prodejně, na tom nic není jestli seženu nějakej návod tak ti pošlu ať víš jak to udělat.
    HOUMER
    HOUMER --- ---
    Ahoj, můžete mi poradit nějaké kvalitní lepidlo na dřevo (buk)?
    Na netu jsem toho našel spoustu, třeba "Titebond" nemá vůbec špatné reference, ale zajímala by mě spíš osobní zkušenost.
    Jde mi hlavně o pevnost v ohybu. Díky za názory.
    PANDAMON
    PANDAMON --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KUTIL: platit jim za to ofc nebudu - ta cena je overkill a navíc to nesplňuje moje poždavky, proto se ptám tady
    úchyt ke stolu jsi vysvětlil dobře, měl jsem podobnou ideu - hlavně díky za link, protože nábytkový spojovací materiál je pro mě španělská vesnice a tady se tím můžu prohrabat
    akorát přemýšlím, kde sehnat šuplík už hotový, protože cokoliv jsem vyráběl ze dřeva, tak většinou nebylo ani estetický ani funkční ....sice asi nebude podle představ, ale seříznout ho na potřebnou výšku by neměl být problém
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam