• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TLOUDEV: předsudky :) ..ikea můžeš chápat i jako zdroj levnýho materiálu, který upravíš a postavíš si z toho co chceš
    IKEA Hackers - Clever ideas and hacks for your IKEA
    http://www.ikeahackers.net/

    třeba tohle mi přišlo naprosto skvělý
    Building the Ultimate IKEA Bed | Hackaday
    http://hackaday.com/2015/09/27/building-the-ultimate-ikea-bed/

    jasně, jsou lidi co odmítají IKEA protože korporace a vykořisťovaný děti v továrně, ale o tom si můžem povídat někde jinde až přestaneme používat počítače a mobily, který se vyrábějí úplně stejně
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    TLOUDEV: každopádně Ikeácká panna je skvělej název pro kapelu
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    no to je teda DIY, doporucovat Ikea... :(
    GECKO
    GECKO --- ---
    ADELA_INA: Asi nerozumim otazce... IKEA neprovozuje (zatim) eshop, na netu je katalog a co je na netu, je na prodejnach (aspon vetsinou, pokud neni zrovna vyprodany) na netu lze zjistit, zda a kolik cca kusu je na konkretni prodejne k dispozici, u vetsich veci i pozici v samoobsluznem skladu, kde to clovek najde.
    ADELA_INA
    ADELA_INA --- ---
    GECKO: a máš pocit, že větší výběr je na netu nebo na prodejně?
    GECKO
    GECKO --- ---
    LADY_CANDAR: Ale tohle meli v zasade v nabidce vzdycky, jen nekdy toho neni moc a nekdy toho je vic... ale hledas asi tohle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/departments/lighting/10803/
    ADELA_INA
    ADELA_INA --- ---
    LADY_CANDAR: páni, to zní skvěle.... díky
    LADY_CANDAR
    LADY_CANDAR --- ---
    ADELA_INA: Ikea ma ted primo nabidku ruznych stojanu k lampam, stinidel a objimek, kde si muzes postavit svetlo sama. Nektere nejsou vubec spatne.
    ADELA_INA
    ADELA_INA --- ---
    GECKO: IKEA? já nevím:)... bohužel jsem Ikeácká panna eště... víš to jistě?
    GECKO
    GECKO --- ---
    ADELA_INA: IKEA?
    ADELA_INA
    ADELA_INA --- ---
    dotaz....- potřebovala bych sehnat komplet podstavec pod lampu( podstavec se zabudovanou objímkou a připojeným kabelem) nejlépe sestavené a v setu.... dále obyč. stínidlo - má tu někdo tip, nápad, kde bych to mohla sehnat...nic designového, za standart cenu?
    LISHKA
    LISHKA --- ---
    SENSUI: ideálně ze sádry, pak sádru potřít šelakem a až uschne, tak to natřít pastou na parkety
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    SENSUI: ze dřeva/písku/sádry např... existují odformovací prostředky, které zaručí, že ti pryskyřice na formě neulpí
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SENSUI: udělat polystyrenovou formu, na ní udělat pryskyřici (stejně jak se dělá sklolaminát) polystyren vevnitř potom rozpustit acetonem/ředidlem?
    nevýhodou je forma na jedno použití
    SENSUI
    SENSUI --- ---
    LADY_CANDAR: Já jsem nad tím přemýšlel, ale nejsem si jistý tím, že by to bylo tak pěkný jako pryskyřice.
    SENSUI
    SENSUI --- ---
    DOKKTOR: Týjo to by bylo dobrý, ale fakt netuším jak bych takovouformu udělal.
    LADY_CANDAR
    LADY_CANDAR --- ---
    SENSUI: Barevne plexisklo?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    SENSUI: klidně zase epoxidem. nebude už lepší to odlít přímo do finální formy? takto ti tam ty spoje dycky půjdou vidět
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SENSUI: co takhle je "sešít"?
    SENSUI
    SENSUI --- ---
    Zdar. Mám v plánu výrobu vlastních stínidel a chtěl bych použít nějaký barevný, transparentní materiál. Napadla mě křišťálová pryskyřice. Odlil bych čtverce a teď nastává problém - čím myslíte, že by se jednotlivé odlitky dali nejlépe spojit dohromady? Opět pryskyřicí a nebo nějakým lepidlem? Díky za tipy. BTW kdybyste měli typ na jiný materiál tak řekněte (ale chci transparentní a lehký materiál).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam