• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MRTVY_KENNYColours of Ostrava
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    Man Man, The Kill Devil Hills, Ladi6
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    Divadlo Husa na Provázku se speciální verzí představení Balada pro banditu
    divadlo VOSTO5 a jejich Pérák
    VerTeDance s živou hudbou kapely Zrní
    divadlo Športniki
    Kabaret Zajíc v pytli
    Komediomat Brno
    divadla Kufr
    Divadlo na cucky Olomouc
    představení Squat v produkci PaS de Theatre a Multižánrového centra Cooltour
    ..

    btw jsem zvedavy jaky superinteligentni system vymysli proti klasickym slapanicim

    Divadla na letošních Colours | Colours of Ostrava
    http://www.colours.cz/novinky/divadla-na-letosnich-colours/
    CICO
    CICO --- ---
    MRTVY_KENNY: tak určitě...D
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    a pak na foru lidi brblaji, ze jim nekdo u koncertu kouril u nosu.. :))
    CICO
    CICO --- ---
    lístky na CoO s třemi různými kódy (A,B,C) ze soutěžních cigaret zn. Camel letos za pouhých 895,- Kč...D
    Intro | Objevte Více Muziky
    http://www.objevtevicemuziky.cz/
    TOYAK
    TOYAK --- ---
    MRTVY_KENNY: Subs sou výborní. Byl sem na nĕ v Akru a nelituju.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    OUT005 Submotion Orchestra Outlook Festival 2013 Mix
    https://soundcloud.com/outlookfestival/out005-submotion-orchestra
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    1. května začneme prodávat jednodenní vstupenky | Colours of Ostrava
    http://www.colours.cz/novinky/1-kvetna-zacneme-prodavat-jednodenni-vstupenky/
    FLU
    FLU --- ---
    VFISA: ano, souhlasim, jinde je to mnohem horsi. zustaneme-li u muziky, tak na urovni mesta ma bandicka kolem CoO podchycene komplet vsechno. jinymi slovy "alternativni kultura" v Ostrave rovna se Colours (+ Parnik) a nikdo jiny se tady k verejnym penezum urcenym na kulturu vicemene nedostane. to neni o zavisti a o kriku, spise mne mrzi, kdyz si porovnas, co se s podporou verejnych penez da delat treba u sousedu v Katowicich a co tady. ale to uz jsme ponekud offtopic.

    jinak pro CoO jako takovemu nic nemam a jsem rad, ze tady ten festival je. ale zase na druhou stranu nevidim duvod, proc kvuli tomu omlouvat nejake pochybne praktiky.
    VFISA
    VFISA --- ---
    FLU: Protoze kulturni dotacni "trh" je zvracenej sam o sobe, staci se podivat, ktere filmy dostavaji jake penize, ktera protezovana divadla hrajici sracky jedou a ktera skomiraji, proste je to klientelismus a dokud se nezmeni system, tak nema smysl brecet nad dotaci 900k pro festival, ktery alespon nejakou kulturu nese. Proc zavidet, proc tak kricet? radsi bezte kricet k divadlum a pred filmy trosky, to je zlo vetsiho radu.. To ze se to tak rozmazava mi prijde tak trosku hysterie. Jasne, jsou festivaly, ktere by si zaslouzily ty penize spis, to je pravda. Kazdopadne ale nemyslim si, ze by CoO mely na Ostravu maly vliv..
    FLU
    FLU --- ---
    VFISA: proc?
    VFISA
    VFISA --- ---
    neprehanite to trosku?
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    MRTVY_KENNY: souhlasím, pointa toho textu (upozorňuju, že jsem ho nepsal já) je přece v tom, že celý ten systém je nastavený špatně
    FLU
    FLU --- ---
    MRTVY_KENNY: je to zkratka znacne neferova "mala domu", at uz Zlata v dobe projednavani "sla za dvere" ci nikoliv.

    koncept je od pocatku spatne. o grantech by prave naopak meli rozhodovat zasadne urednici a ne ti, kteri jsou de facto prijemci dotace. je-li nekdo urednikem ministerstva kultury (oddeleni profesionalniho umeni), tak by mel byt (alespon papirove) dostatecne kvalifikovany k tomu, aby ve veci kvalifikovane rozhodl. nevim, v cem vidi pani Kalinova problem. kdyz Colours zadaji mesto o grant, tak v te mestske grantove komisi preci nesedi Zlata a spol. nybrz urednici magistratu.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    MATHEW: ze je to zbytecne a eticky je to na hrane, tomu rozumim a souhlas.

    slovo podvod souvisi s porusovanim stanovenych pravidel, ktere maji zjevne nastavena tak, ze udelit projektum souvisejicim s cleny komise lze. stejne tak si jsem jisty, ze takovou zalezitost jsem ucetne schopen optimalizovat jakkoliv chces, aby vychazela plus minus x mega, takze s tou ziskovosti to nakonec asi taky papirove nebude tak jednoznacne.

    dal si nejsem jisty, ze ma jakykoliv vliv, jestli v nejake komisi holusova fyzicky sedi nebo nesedi. k tomu, abych z nejake komise vydyndal dotaci, je nejake sezeni u stejneho stolu pri projednavani to posledni, co je potreba (nehlede na to, ze prohlasujou, ze pri projednavani vyse ten dotycny neni, ale podle me je to uplne jedno, tezko si predstavit, jak holusova pri projednavani busi do stolu, ze chce vic)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    MATHEW: Zacni do toho busit a vic a jeste vic . . . az uplne nejvic!
    BOPA
    BOPA --- ---
    MATHEW: je někde veřejně dostupná informace o ziskovosti celých Colours??
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    MRTVY_KENNY: hele colours mají rozpočet 59 milionů. podvodně si přidělit dotaci 900 tisíc je nejenom sviňárna, ale zároveň zbytečnost. dotace jsou ze zákona určený výhradně na zalepení ztrát podniku který je neziskový. ale je každýho věc jestli chce tohle svinsto podporovat
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    MATHEW: za sebe ti rozumim, ale musis nam ten prodlouzeny vikend doprat, je to skoro jedina slusna vetsi akce za cely rok tady na vesnici, takze jsem vuci tomu tezce schizofrenni. jedna pulka chape, ze to zavani, ale druha je rada, ze vubec nejake prachy urvala. pisu za sebe, pac bych nerad ostravaky hazel do jednoho pytle.

    az bude ostrava kulturne vzkvetat po cely rok, tak verim, ze si zacnem vybirat, jestli nejake dotace chcem nebo nechcem a do jake miry to udelovani musi byt kristalove ciste. uz jen ty dotaze mesta jsou proste z principu, verim, ze kdyby holusova jeden rok nezazadala o dotace, tak je mesto zmatene a urychlene svolava schuzku, aby si vyjasnilo kde je "chyba".
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    MRTVY_KENNY: tohle je dotace ministerstva kultury. to je ten point, je to nejvyšší dotace udělená ministerstvem v téhle oblasti a nikdo to samozřejmě nepozná, protože mají colour peněz dost. spíš jde o to, že předsedkyně grantové komise je zlata holušová, zakladatelka colours.

    FLU: v tomhle kontextu je podle ministerstva alternativní všechna hudba, která nespadá pod klasickou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam