• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MRTVY_KENNYColours of Ostrava
    CICO
    CICO --- ---
    ...jelikož se má letošní účast na CoO zvrhla v bohapustou kalbu s mnoha dorazivšími známými, tak nebudu hodnotit jednotlivé interprety, nicméně se, podobně jako Mišo, pokusím o srovnání s Pohodou, kterou dělilo od CoO jen několik málo dní

    ...takže, subjektivně je Pohoda úplně někde jinde, než zbylé festivaly na území bývalého Československa, což se zejména po stránce organizace festivalu týká i srovnání s CoO...těch odlišností ve prospěch Pohody je podle mě fakt hodně, např. v Trenčíně jsem nějakou tu ochranku viděl snad až v neděli dopoledne, když jsem odjížděl...v areálu, který mimochodem JE po celé tři dny přístupný v celém rozsahu komukoliv s páskou, jsem narážel pouze na označené pomocníky, což jsou většinou docela milí a inteligentní studenti, nezřídka i z Čech...já osobně považuji režim nepřetržitě otevřeného areálu nebo alespoň jeho části za podmínku své budoucí účasti na CoO, protože mě asi nic nenasere tak, jako banda natvrdlých "čechymenů" (btw. kdo vymyslel tak kouzelný název firmy?), kteří si to táhnou málem v rojnici celým areálem a nenechají tě ani dopít pivo

    ...já se vůbec na CoO začínám cítit jako nesvéprávná bytost, které musí neustále někdo říkat, co má dělat...holt, ona se ta paní učitelka, co tomu velí, nezapře...)

    ...areál bylo taky určitě možné po těch dvou letech připravit podstatně lépe, ale chápu, že panu Světlíkovi se chce vylepšovat zejména to, co je z větší části financováno ze strukturálních fondů EU, což nejspíše pořádný trávník v části kolem obou hlavních scén nebude...za mě teda zlatý hrad a louka
    MARC_ELLE
    MARC_ELLE --- ---
    PREVIT: ten orloj mě štval..silný zážitek po koncertě chci v sobě nechat doznít, a ne, že téměř s posledním tónem zní už za zády břinkačka a pytlíci se mlátí do hlavy..moje nervy.. :)
    MARC_ELLE
    MARC_ELLE --- ---
    DEMONOFANARCHY: Iyeoka mě zklamala jak cyp.. falešný vokály, místy i její zpěv, ságo sice nádherný, ale pořád dokola to samé, plytká hudba, no děs běs..
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    DEMONOFANARCHY: tak zrovna fixa mi nevadi. maji odpracovano a trosku me to vraci do doby kdy jsem musel byt v 1am doma a tesne pred poslednim trolejbusem jsem skakal na jahody mrazeny v hudebnim bazaru. horkyze nechapu vubec v cem je jejich kouzlo. chinaski jsou zkousnutelny pop pro me rodice.

    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    BTW: Vim o clovekovi, kterej se z celeho COO tesil nejvic na Brichtu. Az na miste (kdyz na nej utikal) mi doslo, ze ma na mysli Bartu :) Znal jmeno z TV, tak ho musel videt :)
    FLU
    FLU --- ---
    DEMONOFANARCHY: to jo, doufam, ze pristi rok dotahne Zlatka na nedeli Kabaty :)
    PROCKOOP
    PROCKOOP --- ---
    PREVIT: z Never Sol sem odesel, kdyz pri asi treti pisnicce pustili hrozne neprijemnej ton, ze kteryho me bolela hlava jeste asi pul hodiny :-)
    MISO
    MISO --- ---
    Za mna z toho co som videl:

    + seasick steve: je to frajer
    + shaka ponk: strasny bordel, die antwoord s gitarami :)
    + fanfarai: dobra show
    + emiliana torrini: podla ocakavania
    + jana kirschner: imho sucasna CZ/SK extraliga, ale Gong ma slabsiu akustiku: tiche party OK, hlasite sa zliali v jeden velky gulas
    + trentemoller: rachot jak svina, bud novy album alebo hity, takze v poriadku, tchan na mariankach mi hlasil, ze okolo 2:00 to bolo velke aj u nich :)
    + robert plant: kvalita i po rokoch + couple of smash hits
    + cpt. morgan stan pred zatvarackou: party jak hovado :)
    + prago union: okej
    + john butler trio: hodne, hodne velka parada, velmi sa mi to pacilo
    + the national: znie lepsie nazivo nez na albume, dobry koncert
    + john newman: dobry hlas, props up bubenikovi, rezal do toho ako keby to bolo naposledy

    0 mgmt: okrem hitov melancholicka nuda
    0 les tambours du bronx: po 15 min nuda
    0 ZAZ: moc ma nebere, videl som asi 20 min
    0 MO: nepresvedcive
    0 Bastille: show dobra, ale stylom si moc nabiehaju na tie najspodnejsie levely dance/pop music (Guetta a spol), spevak intonovanim napodobnuje auto-tune, wtf?!

    Minusy nedavam, aspon raz nebudem hejtovat :)

    Vzhladom na to, ze som bol tyzden predtym na Pohode, neubranil som sa porovnavaniu:
    + pohoda: detska sekcia je uplne iny level: dedikovany kemp pre rodiny, asi 6 skakacich hradov, klzacky atd, samostatna stage s detskym programom, kdezto na CoO bol len nejaka fail nabidka hlidani (aka povinny vstup za 40), pricom ani moc nehlidali (Magdicka vliezla do bazena a nikto z personalu ju necekoval)
    + pohoda: mensie davy vsade, obecne viac naddimenzovane (zradlo, pivo, bankomaty, nabjianie, zachody, sprchy ...)
    + pohoda: viac travniku AKA sadnem, kde chcem
    + colours: lokalita v centre mesta + genius loci
    + colours: pivo (hoci len male bezvyznamne plus :)
    + colours: za pol hod peso doma :)

    Co by sa dalo zlepsit:
    - nechat areal otvoreny 24/7
    - viac ludi uz rozhodne nie
    - fakt, ze je v nedelu program, mi minuly rok neumoznil vidiet Tomahawk a spol, co ma teda pekne sere. Nedelu by som radsej vyuzil na lizanie ran :)
    - tie detske atrakcie
    EARL
    EARL --- ---
    mimochodem, jeste ten newman - priznavam bez muceni, ze jeho love me again se mi strasne libi a chtel sem to videt nazivo. a prisla tak strasna nuda, ze sme odesli. musim priznat velkou kvalitu produkce - kapela, show, to vsechno slapalo, on i relativne dobre zpiva... ale mel sem neodbytnej pocit, jako by na podiu stalo mladsi vydani ronana keatinga a pres veskerou profesionalitu tam chybela byt malinka jiskra zivelnosti. pritom pamatuju, jak me pred dvema lety dostala janelle monae... nebo ted na united islands ella eyre (vim, ze to porovnani trochu kulha, ale lepsi me nenapadlo...)
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    PREVIT: Souhlas :)
    PREVIT: Graveyard train jsem zapomněl, seděli jsme u nich na dece byli fakt super.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    PREVIT: tohle jsem poradne nevidel. kdyby to alespon promitali na ty displaye, kdyz se tam neco deje a ne jen jmeno toho, kdo zacne (verim, ze v roce 2014 se da i oboji), ale takhle..
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Jeste bych ocenil tyhle umelce:
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    +++ Robert Plant (krome veci z noveho alba jsem poznal vse, nekdy i za dlouho, coz je dobre..:)
    +++ Seasick Steve (tri struny jsou akord, vsechny dalsi jsou zbytecne...)
    ++ Graveyard Train (temnota vsech temnot, pro me mile rozlouceni s festivalem)
    ++ Les Tambours Du Bronx (cista energie)
    ++ Charles Bradley (vynikajici zpev, kapela mohla pridat, registroval jsem jednoho kytaristu do poctu)
    ++ Trentemøller (videl jsem jen cast cestou z Belleruche)
    ++ Shaka Ponk (maximalni show, ale i docela slusna hudba)
    ++ OKA
    ++ Belleruche
    + Never Sol
    + Condurango (uz znam delsi dobu - hraje tam kamos - nezklamali)
    + Lili Marlene (pro mne mile prekvapeni)
    0 ZAZ (prislis velka show zabila atmosferu. nekde v klubu mozna OK)
    0 Bastille (me proste tenhle styl "OOOEEEEOOOO!!" nebavi. Ale kluci jinak umej.)
    - Angélique Kidjo (Afro pop neni nic pro me. Sel jsem pak radsi na Never Sol.)
    BENAC
    BENAC --- ---
    PUEBLO: Jo kvalitu, tu oceni clovek az s odstupem casu :))
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    + MDŽ - skvělá hudba, a nejlepší přídavek festivalu (prostě na drive stagi odpojili nástroje a hráli akusticky dál a za nima se připravovala další kapela)
    + www (hip-hop nemusím, ale tohle bylo fakt dobrý, žádná "cesta štrýtu")
    + Fixa a Horkýže Slíže
    + Robert Plant
    + Dan Bárta a Illustratosphere - hrají pořád to samý, ale jsou rok od roku lepší
    + John Butler Trio - boží!
    + Debademba a Nomfusi - poslední koncerty festivalu na africký vlně
    + za divadlo - Sklep a Damůza+Dusilová+Kotlíková+Spitfire company (ikdyž tady některý lidi utíkali po 20 minutách, protože si nejspíš mysleli že jdou na koncert)

    0 ZAZ - mě to nějak nebavilo - asi jsem pořád čekal tu energickou holku v kapsáčích jako předloni a přijela jazpopová slečna v minisukni. Ale umí, o tom žádná.

    Organizace festivalu dobrá, areál se zlepšuje. Jenom by ty lidi co chodí do Toiek nemuseli bejt takový čuňata. Sprchy v areálu, byly vysloveně příjemná věc.
    PUEBLO
    PUEBLO --- ---
    BENAC: kvalitny materjal kamo :)) my te nechali u porubskeho klanu na Agrofert stagi kdyz jsme odchazeli domu ale vypada to zes jim "utekl" :))
    BENAC
    BENAC --- ---
    PUEBLO: No to byl napad s tim rumem .. ja se nakonec probudil v 5:30 za chuze uprostred Vitkovic!
    PUEBLO
    PUEBLO --- ---
    DABE: no koncentrat Bozkov s Colou z Benyho vaku v batohu byl taky sileny :)) k tomu par spequ a svorne jsme s Benym usinali u ZAZ ve stoje ;)))
    DIOM
    DIOM --- ---
    DABE: :)
    DABE
    DABE --- ---
    DAVE_PAGE: sobotni set mycklika a diomeho v urban wave prostoru od camelek byl pro me v ramci soboty nejspis nej hudebni zazitek. tak vytribenou selekci kvalitniho housu jsem snad jeste neslysel. jinak slo samozrejme o skvelou hudbu na nejhorsim miste:)
    docela me pobavila otravena barmanka, ktera neustale opakovala: "tady nic jineho nez captain morgan neexistuje, cely festival leje jen tohle". chtel jsem si dat cuba libre, ale radeji si poprosil jen o morgana s colou. rum/cola koncentrat v lahvi jsem videl prvne:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam