• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MRTVY_KENNYColours of Ostrava
    EARL
    EARL --- ---
    LUCKY_MAN: Justice a Jamiroquai dokonce v jeden den - v sobotu
    LUCKY_MAN
    LUCKY_MAN --- ---
    CMLKA: No, to jsme na tom stejně... ;-) ..bohužel.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    LUCKY_MAN: a tohle vsechno bych brala na pohode :)
    LUCKY_MAN
    LUCKY_MAN --- ---
    DREEK: Ikdyž tenhle fesťák zrovna nemiluju, tak teď už asi opravdu není co řešit..justice, Jamiroquai, Unkle,...
    DREEK
    DREEK --- ---
    Justice.
    AGGU
    AGGU --- ---
    UNKLE!
    FRDK
    FRDK --- ---
    Našel jsem v mobilu stručné shrnutí loňských Colours, jak jsem tu v létě vyhrožoval, že sepíšu, a pak to zapomněl postnout. Tak to sem ještě šoupnu, když už jsem se s tím datloval. Aspoň jsem si připomenul, o čem to vlastně vloni bylo.

    ...
    Na elektronické jsem viděl a slyšel téměř všechno. Löffler, Fake, Sun Glitters, Throwing Snow, Slow Magic - všichni výborní, všechno mě bavilo, Rone skvělý, i když jsem ani nečekal, že to tak bude šlapat.
    Rodák Subject Lost (hrdost ;), Andels taktéž docela dobrý, Opaváci Killiekrankie překvapili, nadšení mladí kluci, energičtí, dobré to měli. FVLCRVM taky hezky.
    Erol Alkan super, tanec tanec tanec, když skoro ke konci pustil sérii KLF, Chemicals, Underworld, kamošův šéf (ne zrovna zavilý technař) se tam tak rozpařil, až jsme měli o něj starost ;)
    Po něm Boy 8 - Bit, pumpovačka na závěr večera podobně jako vloni Toxic Avenger.
    Lavelle hrál docela sladce, tak trochu pro holky, ale jsem rád, že jsem ho viděl. Jimmy bude asi slušný dezolát, připaloval jedno žváro za druhým, k tomu popíjel z lahve čirou tekutinu (vodku?) a ještě se mu tam v kyblíku chladilo šampíčko, což tak trochu svědčí o manýře hvězd ;)
    Actress. Úvodní offbeat. Hra s očekáváním. Pak to pomaloučku přišlo. Chaos, abstrakce. Bordel. Žádné velké tancování. Vypečená vizualizace s ostnatýma duchama vznášejícíma se kolem Actressovy nehybné postavy v kápi ap. dobře doplnila pocity z divnohudby. Netradiční zážitek.
    Sety ostatních jmenovaných mi už trochu splývají, tento nezapadne. Jo a recht, trochu mu to občas brambořilo, je*at ;)
    A jelikož se končilo už v pět, jel jsem se v sobotu i v neděli za svítání ještě dotančit k čističce na frýčko :)
    Ve čtvrtek jsem festival započal tím, že jsem vlezl do kutlochu Livingstone pod lezeckou stěnou. Postarší vousatý chlápek vyprávěl cosi o padajících kamenech z oblohy. Padaly měsíc v kuse, večer co večer, přímo na dům a zahradu jakéhosi soudce kdysi kdesi. Kouknu do programu - Arnošt Vašíček. Vskutku zábavný vypravěč, nedivím se, že mu to lidi žerou. Taky jich tam bylo. A všichni jsme poslouchali, ani nedutali.
    Z UJD přesun na Tame Impala, jejichž velkým fanouškem nejsem, ale zvědavost byla a evidentně se mi to zrovna trefilo do nálady. A přestože popina jak Brno, takhle naživo jsem tam zaznamenal lehké náznaky psychedelie, narozdíl od jiných, ehm... Hezká šou.
    Slowdive a M83 jen kousky a v prvním případě nechytlo, jakési unylé mi to přišlo v tu chvíli a stejně jsem pospíchal na Unkle a M83 (obzvlášť poslední deska) mě až tak nebere.
    Zpivající bubeníci (a jedna bubenice) Noreum Machi z Koreje - velcí sympaťáci, furt vysmátí, co předváděli jak s hlasem, tak i s paličkama, to bylo něco, čuměl sem. Později jsem je potkal už v civilu a s celým doprovodným ansámblem, kterak se procházeli se selfie tyčkama po areálu Hlubiny, cvakali a docela čuměli :)
    Electric Swing Circus nehráli ani tak electroswing jako spíš swing. Ale vcelku dobrý. Kdyby tam nebylo tolik národa, asi bych si to i užil.
    Docela fajn mi přišli My Baby, posedávajíc opodál, odpočívajíc, poslouchal jsem tak na půl ucha.
    Kiasmos očekávatelně výborní, škoda, že jsem to částečně prožvanil. Akorát mi připadlo, že Arnalds na sebe zbytečně strhával pozornost, vybíhal dopředu, vyblboval se a 'ten druhý' tam byl jakoby do počtu, v jednu chvíli dokonce odešel.
    Pár písní Ohm Square, tak normál, hezká projekce, jak píše Kenny. Charlie One je kočka, aspoň zdálky :)
    Na Thievery Corporation jsem dorazil tak v půlce. Nějak moc se tam zpívalo, víc, než si z kdysi, když jsem je poslouchal, pamatuju.
    V sobotu jsme s kámošem po haluzi trefili autogramiádu Roberta Fulghuma, koupili jsme si tedy hned vedle u pultu jeho novou knihu Poprask v sýrové uličce a nechali si ji od mistra podepsat.
    U stánku naproti Maryčky nás týpek nalákal a za dobrovolný příspěvek jsme si tam sami odlili a opracovali upomínkový přívěšek z cínu. Součástí technologického postupu bylo i kopnutí štamprle :)
    Díky tomuto zdržení jsme dorazili na Majku Peszek, když už byl koncert v plném proudu. Výborná. Prostě ji žeru. A dala i mou oblíbenou Pan nie jest moim pasterzem. Zřejmě jsem nebyl jediný, kdo by se málem nechal dojmout - když skončila, přišla mi zpráva od kamaráda někde z davu (který na ni mám dojem ani nechtěl jít), cituji: "A kurwa! Ted me Maria rozplakala... Freedom!!!"
    Pak jsme asi hodinu strávili na výstavě 60 let ČST Ostrava, sranda celkem.
    Večer jsem ještě zkusil chytnout Cirk La Putyka - z důvodů deště zrušeno, zítra.
    V neděli už jen nějaké přednášky ve skvěle doplňujícím Meltingpotu (zajímavé vyprávění o oblasti Dolpo v Nepálu, parádní fotky), Šibík v Reflexu (fotky cajk, povídání nezáživné), druhý pokus o Cirk La Putyka, dlouho chystali a furt nic, stejně kravál vedle od Rockyho Dawuni, odchod -> Nero Scratch, tady jsem čekal něco jiného, no a rozloučení s festivalem u Himalaya N Dalai Lama, závěrečný pozdrav v podobě surového beatu od HRTL a hybaj do roboty. To mě bude dlouho mrzet, že nešlo zařídit volno a nemohl jsem být u toho, když u nás v Ově hráli Underworld :(
    PEPEEE
    PEPEEE --- ---
    Jamiroquai naprostá pecka !!!
    TOMZ
    TOMZ --- ---
    CICO
    CICO --- ---
    Poprvé v Česku zazpívá Norah Jones, hostit ji budou Colours of Ostrava - iDNES.cz
    http://kultura.zpravy.idnes.cz/...ones-colours-of-ostrava-dmc-/hudba.aspx?c=A161122_150843_hudba_vha
    PTT
    PTT --- ---
    What???

    Hlavní hvězdou Colours of Ostrava bude kapela Imagine Dragons - iDNES.cz
    http://kultura.zpravy.idnes.cz/...va-2017-imagine-dragons-d8c-/hudba.aspx?c=A161114_181052_hudba_vha
    CICO
    CICO --- ---
    CUNESK8: tak Moderat je pro mě asi to nejlepší překvápko...a hned na úvod, paráda...)
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    Prvni jmena: MODERAT a BIRDY. ;)
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    prednasky z Meltingpotu...
    SPEAKERS 2016 - YouTube
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLxNkTXQKsGJ2sExcPyTYheuN8hGiHPtWI
    BENAC
    BENAC --- ---
    uf.. tak jsem si rikal, ze kupim alespon jeden listek ted, za startovni cenu 1690,- a uz jsou fuc

    ://
    KELDA
    KELDA --- ---
    Festival Colours of Ostrava dnes zahájil předprodej na příští rok - Moravskoslezský deník
    http://moravskoslezsky.denik.cz/...rs-of-ostrava-dnes-zahajil-predprodej-na-pristi-rok-20160907.html
    STIX
    STIX --- ---
    S tym sa da hodit potom model do prostredia
    Imgur: The most awesome images on the Internet
    http://imgur.com/rXlHJ7E
    STIX
    STIX --- ---
    Na to pouzivam kinect 2
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    STIX: hele tak mi jeste pls technicky vysvetli jak se delal ten 3d realtime scan, co tam lital.. to byla normalni kamera? byla tam dost tma teda..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam