• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNIPERCZEZabbix, nagios a další monitorovací nástroje
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    mozna ne uplne na spravnym miste, ale zkusim se zeptet - MRTG grafy a jejich zobrazeni.. neznate nejaky dashboard co by to umel nejak jako pekne.. idealne i dalsi fce, napr. fulltext hledani podle parametru propoju, prechazeni mezi prvkama ktery jsou zretezeny apod. ?
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    já mám jinej trabl.. používám výhradně nagios s centreonem to jen pro info a teď bych potřeboval dohledovat AIXový 5.3 stroje, hlavně průtoky dat hdd a vůbec performance data na cpu, mem atd. Nemůžu skoro nic najít . Máte někdo zkušenost? Nějakej info zdroj odkud se odpíchnout? Moc se zatím nehrnu do nrpe v tomto případě..
    Díky
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    WENCA: jo icinga má velký plány, tak se uvidí jak to dopadne.. každopádně novej centreon už je na to lehce připravenej
    KRISHNA: vpravo nahoře scaling factor si zkoušel?
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak resenim je do podminek akce pridat TRIGER VALUE = PROBLEM
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    SNIPERCZE: ne, to je tim ze zabbix.. prejdi na icing a nebudes mit problem :-D (sorry za OT)
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    resim tedka zajimavou situaci - mam v zabbixu akci, ktera ma nastaveno, aby posilala infomail kazdej den. To krasne funguje, jenomze to posila i jakmile trigger prestane bejt aktivni. Muze to bejt tim, ze ta udalost nebyla potvrzena? Nebo nevite nekdo co by to mohlo zpusobovat?
    WENCA
    WENCA --- ---
    Monitoring weather with Zabbix | Zabbix Weblog
    http://blog.zabbix.com/monitoring-weather-with-zabbix/48/#
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Hoj, poradíte jak změnit velikost mapy v nagiosu? Mám jí furt takhle oříznutou (vlevo a dole) viz. obrázek

    WENCA
    WENCA --- ---
    Zabbix Zone | Free Knowledge for All
    http://zabbixzone.com/
    WENCA
    WENCA --- ---
    zabbix konference:

    Homepage of Zabbix :: An Enterprise-Class Open Source Distributed Monitoring Solution
    http://www.zabbix.com/conference2011.php
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    KRISHNA: nevim jak u nagiosu, ale u zabbixu standartni sledovani serveru znamena, ze testuje, zda na nem bezi agent. Pokud chci testovat na ping,. tak mu to musim explocitne rict. Cilii bych se kouknul jestli to nebude neco podobnyho, jestli tam neceka agenta nebo neco.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Aha, jsem zapomněl zařadit mezi sledovaný. To jsem rád, že tu je život. Za to vás tu budu otravovat :) Nagios jsem sotva nainstaloval, přečetl jsem i základní dokumentaci, ale za boha se mi nepodařilo do něj přidat ani jedinýho dalšího (veřejnýho) klienta. Tím myslím, jak mu poručim, aby ověřoval, jestli je na živu server xy..?

    co jsem tak pochopil tak záznamem v /etc/nagios/

    Já to mam defaultně z instalace v

    /usr/local/nagios/etc/objects

    Tam jsou od instalace

    commands.cfg
    contacts.cfg
    hosts.cfg atd atd..

    k čemu jednotlivý konfiguráky jsou chápu, ale nagios se prostě nechová, tak jak bych chtěl. Počítal jsem s tim, že když do hosts.cfg přidám

    define host{
          use                   generic-host             ; Inherit default values from a template
          host_name       seznam.cz             ; The name we're giving to this host
          alias                 Some Remote Host       ; A longer name associated with the host
          address           77.75.72.3             ; IP address of the host (www.seznam.cz)
          hostgroups     allhosts             ; Host groups this host is associated with

    }



    Tak se mi v seznamu hostů objeví zelenej seznam.cz. Ale neni tam, co dělám špatně? Musim definovat i tu hostgroup, nebo tam nemusí být..?
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    taky 1.8.3, aspon teda na serveru. jako agenty mam i nejaky 1.6, docela si to rozumi
    WENCA
    WENCA --- ---
    SNIPERCZE: jakou verzi pouzivas? my uz delsi dobu jedem na 1.8.3
    WENCA
    WENCA --- ---
    btw, zaslechl jsem, ze dost lidi prechazi z nagiosu na jeho fork (icinga?). udajne nagios vyviji uz jenom jeden vyvojar. ale to jsou jenom moje domnenky co jsem nekde slysel. ale prijde mi to celkem zajimavy.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    WENCA: to neni flame, to je konstatovani nezvratne pravdy
    WENCA
    WENCA --- ---
    ok, let's flame begin! zabbix je lepsi nez nagios.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Ciste teoreticky by i mohl :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KRISHNA: těžko říct, jestli te tomu dá říkat život
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Žije tu někdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam