• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNIPERCZEZabbix, nagios a další monitorovací nástroje
    HEXXX
    HEXXX --- ---
    SNIPERCZE: skoda no. asi to vyresim triggerem co mi bude pri zvyseni posilat to cislo po jabberu..
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    HEXXX: bojim se ze to nedas. muzes na to pouzit sekundarni osu y - kdyz pridavas itemy do grafu, tak tam je roletka "y axis" s volbama left a right. Jednomu tomu itemu nastav left, druhymu right a pak ma kazdej item svoji skalu. Ale stejne ti to bude prepocitavat na nasobky, jenom to nebude rovna cara...
    HEXXX
    HEXXX --- ---
    SNIPERCZE: mam graf, kde zobrazuju tx a rx dropy na rozhrani (2 itemy v 1 grafu), pricemz jeden smer ma 0, druhy treba tech 50100, takze nemuzu hnout s y osou. zaroven potrebuju videt prave ty rozdily o jednotky u toho problemovejsiho smeru, coz nemusim mit vyrazny v grafu, ale staci mi jen to cislo v legende..
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    HEXXX: zaokrouhleni grafu se dany rozsahem, kterej zobrazuje. Ono je to vlastne logicke - pokud se ti hodnota behem nejakyho obdobi zmeni o 50k, je jedno jestli je to 50001 nebo 50500...podstatnej je rozdil tech 50k. Pokud ti graf bude zobrazovat jenom rozsah rekneme 49900 - 50100 tak to bude vyrazne presnejsi (u rozsahu 200 jednotek je uz podstatne jestli je to 49950 nebo 50050).
    HEXXX
    HEXXX --- ---
    nemuzu prijit v zabbixu na takovou blbost:
    mam item, co pres snmp taha nejaky raw cisla vyssi nez 1000, ciste bez unit.
    v latest data se mi zobrazuje treba 52026, ale v grafech se to uz zaokrouhli na 52k, coz nechci.
    nevite jak to zaoukrouhlovani zrusit ? na wiki jsem to u itemu ani grafu nenasel...
    WENCA
    WENCA --- ---
    DevOps Prague | Community of DevOps enthusiasts in Prague, Czech Republic
    http://devopsprague.cz/
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SIRSPOOK: tak to bych asi nezapinal, ten debug je hodne ukecanej:)
    SIRSPOOK
    SIRSPOOK --- ---
    SAMGARR: urcite ne, A/ podle zpravy te action ji dokazu bezpecne identifikovat B/ v tabulce escalations treba v tomto konretnim pripade nebyla jina radka. Debug logovani zapnout muzu, jen mam trechu strach co to udela s tim serverem. Mam k 5000k itemu s kontrolovou 1x za minutu a DB bezi na tom samem stroji na jednom obycejnem SATA disku, ktery uz ted ma problemy i IO. Jak moc velkou zatez predstavuje to debug logovani?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SIRSPOOK: a neposila ti ten alert jina action? Zkus zapnout debug logovani a mrknout se ktera akce ten alert posila, melo by to byt videt v logu.
    SIRSPOOK
    SIRSPOOK --- ---
    Ahoj, resim problem se zabbixem verze 2.0.5, bud spatne chapu logiku fungovani toho monitoringu nebo jsem narazil na bug a nevim jak jej resit. Treba jste se s tim uz nekdo setkal.

    Mam action, ktera ma nasledujici conditions:
    (A) and (B) and (C) and (D)
    (A) Maintenance status not in "maintenance"
    (B) Trigger value = "PROBLEM"
    (C) Trigger severity >= "Average"
    (D) Host group = "Acceptation env"

    v Operations mam step 1-0 s defaultni escalaci 600s
    +Condition:
    (A) Event acknowledged = "Not Ack"

    Problem nastava, kdyz pro prislusny server naplanuji maintenance a v jejim prubehu vyskoci trigger, ktery acknowledgnu. Ve chvili, kdy expiruje prislusna maintenance mi tato akce zacne pravidelne chodit i pres to, ze status toho triggeru je Acknowledge. Zkusil jsme k triggeru pote pridat dalsi acknowledge po vyprseni maintenance, ale nepomohlo.

    Jediny zpusob, jak to zastavit je smazat z DB tabulky escalations prislusny radek s triggerem. Ten radek vypada takto:
    +--------------+------------+------------+-----------+--------------+-----------------+-------------+----------+
    | escalationid | actionid | triggerid | eventid | r_eventid | nextcheck | esc_step | status |
    +--------------+------------+------------+-----------+--------------+-----------------+-------------+----------+
    | 234802 | 4 | 22823 | 741931 | NULL | 1378802942 | 2 | 0 |

    Nesetkal jste se s tim nekdo? Google ani zabbix forum mi zatim moc nepomohl.
    Diky
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    HEXXX: predpokladam, ze jsi zapnul debug logovani a v logu jsi nic relevantniho nenasel...
    HEXXX
    HEXXX --- ---
    SAMGARR: to nemam, zkousel sem to i prepsat. nevim kde je chyba..
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    HEXXX: nemas tam nejaky enter, nebo tak neco?
    HEXXX
    HEXXX --- ---
    nevite, zda je mozny v zabbixu takhle nejak postavit trigger:
    ({mikrotik-rb1200:rb1200.ifInOctets.1.last(0)}>100000000|{mikrotik-rb1200:rb1200.ifOutOctets.1.last(0)}>100000000) & 
    ({mikrotik-rb1200:rb1200.ifInOctets.1.last(0)}<110000000|{mikrotik-rb1200:rb1200.ifOutOctets.1.last(0)}<110000000)

    porad mi to hazi chybu za tim &
    v manualu neco takovyho provadej, ale vzdy tam je jejich macro..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KRISHNA: Proč se ntop neosvědčil?
    http://bandwidthd.sourceforge.net ?
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    ADMIX: triggery se normalne aktivujou, v prehledu je vidim. jenom od nich nechodej zpravy
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    SNIPERCZE: "all is well, move along" ? :)
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    tak zajimava vec - po migraci na zabbix 2.0.4 se po chvili rozbilo posilani zprav zase jinak - ted to posila jenom OK zpravy, ale uz ne problemovy. A navic si to zacalo vymejslet hodnoty maker :(
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Ahoj, sháníme nějakej monitorovací tool, k umístění na router, kterej bude sledovat která IP adresa přenesla kolik dat za den/měsíc, případně kam, jakym protokolem atd. Snort ani ntop se nějak neosvědčili.

    Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam