• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNIPERCZEZabbix, nagios a další monitorovací nástroje
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Začátečnický dotaz - co se nejvíc hodí na sosání dat z defakto statickýho HTML?
    Bude to tak 10 hodnot a chtěl bych to načítat co minutu a poběží to roky. (měření spotřeby v baráku z elektroměru atp.) Chvíli jsem přemýšlel o skriptu v pythonu, nějakou DB a grafický náhledy, ale pak jsem si řekl, že bych nechtěl úplně vymýšlet kolo a vzal bych něco hotovýho. Koukal jsem na Grafanu a Zabbix, ale ani z jednoho nejsem úplně moudrý.
    Díky za nasměrování
    XARGH
    XARGH --- ---
    ahoj,
    zajima me vztah mezi host groupama a user groupama v Zabbixu (3.4+)

    User group A obsahuje permissions pro user groups X, Y
    da se nejak zjistit u host groupy, jaka user groupa ma prava na ni pristupovat (bez prochazeni vsech user group)?
    TBC
    TBC --- ---
    Pěkný představení a shrnutí...

    Zabbix Summit Online 2021
    https://www.youtube.com/watch?v=WWQymLnZeeI
    CYBI
    CYBI --- ---
    CYBI: asi uz mam: fuzzytime(/host/vfs.file.time[file,change],5m)=1
    CYBI
    CYBI --- ---
    Zdar, pomuze pls nekdo se sestavenim triggeru? Potrebuju checkovat jedno xmlko, pokud v nem nebyla zmena za nejakej cas, tak fire. Podle doku asi vfs.file.cksum parametr s nejakou last/first funkci? Nejsem schopnej to dat dohromady. Diky za hinty.
    TBC
    TBC --- ---
    KRISHNA: tak jedna ze zakladnich moznosti je omezit alespon pocet session do db, chovani refresh atd
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Ahoj, mám mariaDB v grafaně jako datasource, ale nesprávnýma selectama se dá ta DB dost přetížit, poradíte mi nějaký best-practice, jak se tohle řeší?
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    CYBI: bez konkretni url je to vesteni, ale napada me, ze ti to muze vracet 301 redirect na https nebo z xxx.cz/ na xxx.cz. Viz. priklad na obrazku - http://www.seznam.cz/ (19ms) -> https://www.seznam.cz (283ms)

    CYBI
    CYBI --- ---
    Zdar, po updatu na 5.4, se mi dost zmenil Response time u monitoringu webu. Taky jsem si vsiml, ze jsou podstatne rozdilny casy (sekundy x milisekundy), pokud monitoruju napr. sajta1.cz/ a sajta2.cz/index.php. Měl by k tomu někdo nějaký vysvětlení?

    PS: Nutno dodat, ze nejsem zadnej web developer, jenom jsem chtel kolegum nastavit nejakej check pro jejich sajty.

    Díky

    TOTAL
    TOTAL --- ---
    vyreseno ...

    ---------

    UserParameter=UPSStatus,apcaccess | awk '/^(STATUS).*:/ { print $3 }'
    UserParameter=UPSBcharge,apcaccess | awk '/^(BCHARGE).*:/ { print $3 }'
    UserParameter=UPSTimeleft,apcaccess | awk '/^(TIMELEFT).*:/ { print $3 }'

    A zbytek doladit ... funguje. Diky za pozornost ;)
    TOTAL
    TOTAL --- ---
    Zdravim vespolek, mel bych na vas dotaz. Rad bych v ZABBIXU monitoroval UPS (pripojeno pres USB). Ted se probiram ruznymi verzemi, muzete mi nejakou konkretni doporucit ? Diky.

    Zabbix Share - APC
    https://share.zabbix.com/power-ups/apc
    HNZ
    HNZ --- ---
    SAMGARR: to sem vyguglil a asi mi nic jinyho nezbyde :(
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    HNZ: Co bash script a textfile collector?
    HNZ
    HNZ --- ---
    SAMGARR: aby mi to reklo, kolik je k dispozici updatu
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    HNZ: Co si predstavujes pod monitorovanim apt?
    HNZ
    HNZ --- ---
    nevite nekdo jak monitorovat apt na debianu 10 pomoci promethea? nedelal jste to nekdo?
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    QUIP: reagoval jsem pouze na dump/delete/recover - to je reseni, ktere se pouziva na MariaDB, ne v dospelych databazich. TimescaleDB je super.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MRDAC_BEDEN: Autovacuum / vacuum neni zadny magicwand. Kdyby jo, nebude existovat TimescaleDB. Ta reorganizace dat taky stoji nejakou rezii, nemusi to byt vhodne do kazdeho provozu (at uz kvuli zpomaleni produkcniho provozu, nebo opotrebovavani SSD, nebo dalsi fragmentaci na filesystemu pod tou DB, protoze PG nevi nic o usporadani dat pod tim).
    Nerikam, ze Vacuum obecne je spatne, naopak, ale ma to i sva negativa a neresi to vsechno. Nektere problemy tim naopak muzou vzniknout.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    QUIP: pg_dumpall, smazat db a obnovit na PostgreSQL? PostgreSQL na to ma jiz desetileti nastroj VACUUM. Standartne by se o tuto praci mel starat proces autovacuum, ale muze selhat (statistika), proto je vhodne cas od casu poustet VACUUM, pripadne VACUUM FULL
    VACUUM FULL;
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    Ahoj, nevi nekdo jak v promql udelat ze subquery element ? Priklad:

    sort_desc 
        (avg by (pod_set, namespace) 
            (label_replace(
                    (container_memory_working_set_bytes{namespace=~"cosi",pod_name!="", name!~"^k8s.*", pod_name!~"^ipf.*", container_name!~".+", compute="generic"}
                / on (namespace,pod_name)
                label_join
                    (sum by (pod, namespace) 
                        (kube_pod_container_resource_limits_memory_bytes{namespace=~"cosi",pod!="", pod!~"^ipf.*"})
                        , "pod_name"
                        , ""
                        , "pod")
                    * 100),
                "pod_set"
                , "$1"
                , "pod_name"
                , "(.*)-(.*)-.{5}")))

    Mam takovyhle sileny query kde vysledkem je vytizeni limitu/requestu per deployment, statefulset, whatsever. For je v tom ze pokzady ty limity requesty jsou nastaveny jinak a neco jinyho je mit 70% z 0.5 coru a neco jinyho je to z 6 coru. Bohuzel tu informaci o limitech jako takovych to subquery nakonec "ztrati" a ja ji nemuzu pouzit treba v grafane pro popisek legendy, coz by se mi dost hodilo. Neexistuje nejaka funkce v promql ktera by tohle umela ? Label_join to asi neumi. Dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam