• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HAWLISmatte painting // advanced fantasy // 3D // etc ->> GALERIE pocitacem vytvořených či přetvořených obrázků / HiQ ONLY!!
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS: kdyz se divam detailneji, tak mi neni vubec jasny, co to je to uplne nahore na tom vyssim baraku co stoji uprostred. to mezi oknama, ktera jsou v hornim patre prakticky cela - jakejsi komin, nebo neco co autor zapomel na pri tvorbe odstranit nebo dodelat?.)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    LAHINO
    LAHINO --- ---
    Doom - Pinky Demon Blocks the Exit - Photoshop Speed Art - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZulJCYES5Do
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    nevíte o nějakejch tutoriálech zaměřenejch na mattepainting a compositing jako dělaj tady ti britove z na behance?

    Featherwax on Behance
    http://www.behance.net/featherwax
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    kransa .]
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    zase nejakou slecnu .)

    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Btw rozhejbává tu někdo matte paintings ve 3D? Před pár měsíci jsem narazil na problém. Nevim jak vyřešit odlesk okolní scény při camera projection. Nakreslit ho do obrazu je blbost, při pohybu kamery je přilepenej na místě odkud je obraz promítanej.

    Mám scénu, kde kamera letí nad lesem, za kterým je voda a město, které by se mělo zrcadlit ve vodě. Ale jak na to?

    ideálně jestli existuje nějakej raytrace/matte material) (něco jako je v maxu shadow/matte)... že by chytal jen odlesky...

    Nebo se i tohle dá vyřešit až při skládání obrazu v nějakym skladacim softu? :)
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    GIF_242: Mě se prostě zdá použít špatný fotky a neopravit ty chyby které díky tomu vznikly jako chyba :)

    ale jasně, že cizi prace se kritizuje lip nez vlastni :)
    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    Nevim, jestli se dám počítat mezi "většinu klientů", ale pro mne celkový dojem dobrý není :)

    A myslím, že i když "prostí lidé" neumí pojmenovat, co je s výtvorem špatně, instinsktivně poznají, že jsou stíny špatně, případně že perspektiva nesedí. Zkušenost, kterou mají z reálného života jim najednou s tímhle obrázkem přestane sedět. Nebudou vědět proč, řeknou si "něco tam je divný", ale vycítí to.

    Jeden ze způsobů, jak tyhle pocity přehlušit, je udělat obrázek víc bombastickej a efektní, aby od nesrovnalostí byla pozornost svedená wow efektem: "To je hustý!" Ale to mi přijde laciné.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    PLUMM: ještě jedna věc, jenom pro zajímavost nemáš odkaz na podobný speedpainting, ale v luxusním provedení? kde jak se říká, všechno sedí?

    nerejpu, jenom mě to zajíma, diky
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    PLUMM: jako máš pravdu, na druhou stranu se nedokážu zbavit dojmu, že je to dobrý. A jsem přesvědčený o tom, že kdyby ten člověk hledal práci, tak ho zaměstná kde kdo a o to možná jde.
    Co se týká času, to podstatné právě je, není umění udělat megahustou věc a hrát si s ní měsíce, to dokáže každej průměrně zdatnej jedinec. Ale už to nikdo nezaplatí, protože než to doděláš, tak ten časák v kterým to mělo vyjít už dávno vyšel :D. Nicméně udělat něco z ničeho za velmi krátký čas, to je věc, která se alespoň v mém oboru dost cení. Většina klientů nezkoumá jestli ten stín je takovej nebo makovej, jim jde o celkovej dojem a ten je tady dobrej.

    Ano jsou tam chyby, ale otázkou zůstává, jestli to je tak schválně, kvůli tomu, že to chtěl mít udělaný rychle a nebo jsou tam protože to nedotáhnul, páč nevěděl. Přikláním se k variantě rychlost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam