• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARZAModré zóny v Praze - tipy a triky jak na ne
    V této diskuzi bych chtěla sbírat názory, zkušenosti a rady, jak v Praze soužít v částech s modrou zónou. Uvítám -odkazy na články a novinky -tipy a triky na parkování v oblastech s MZ -informace o parkovacích kartách a výjimkách -vaše osobní zkušenosti
    rozbalit záhlaví
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MAIKA: tak to si radsi zaplatim tech 30 korun parkovny v zeleny nebo oranz zone nez litat extra po doktotrech, kd etaky zaplatim 30 korun..
    MAIKA
    MAIKA --- ---
    ONITSUKATIGER: tak i to se da zaridit :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MONOMO: jen aby pak nechteli potvrzeni, ze jsi byla nemocna, od doktora....
    MONOMO
    MONOMO --- ---
    Tak mě včera poradil policajt kdyz me nacapaj nebo odtahnoui v modry zone, ze mam rict ze se mi nahle udelo spatne a ze sem nebyla spusobylá jizdy a ze sem musela okamzite odstavit vozidlo. Usetrej me prej od pokuty a poplatku :) tak přiste to zkusim kdyz mi to takhle portadil ;)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Tak jsem vcera jela do Hellu (Poupetova, Praha 7) a kdyz jsem chtela zaparkovat v soubezny ulici, kde je normalne oranzova zona, tak pulka ulice byla rozkopana a zbytek ulice byl predelanej na modrou zonu! Mezitim se v ty Poupetovy zmenilo to "zonovani" ale bohuzel ho moc nechapu...Je tam modra zona, tedy Oblast 7 ale pod tim je jeste tabule, kde stoji "Nebo od 08:00 do 18:00 s platnym parkovacim listkem". Co to tedy znamena? Ze od 8mi do 18ti tam smim parkovat s parkovacim listkem a od 18ti tam plati zase jen vyhradne modra zona??
    NOZDROLOMO
    NOZDROLOMO --- ---
    ARZA:
    Tim lhanim myslim, že jim řeknu, že to auto parkovala osoba blízká či jak to je. Nebo jim řeknu pravdu a oni mi za to napařej ještě pokutu navíc + mi seberou naky body.
    ARZA
    ARZA --- ---
    NOZDROLOMO: ja jsem byla dokonce tak naivni, ze jsem se pokousela podat stiznost na toho policajta, kterej mi rekl ze ano, ze na tom konkretnim miste kam jsem se chystala zaparkovat, na tu vyjimku kterou mam, stat muzu.
    ale bejt tebou tak s tim neztracim cas ani nervy, protoze maji 30dni na vyrizeni ty stiznosti, a to dokonce 30pracovnich dni, tzn cca mesic a pul, takze od 13.5. do dnesniho dne nemam stale zadnou odpoved, protoze to samozrejme nechaji nekde valet do posledniho dne.
    navic kdyz nevis cislo toho pitomce kterej ti to poradil, je to stejny jako kdybysis to vymyslel a rekla bych, ze i kdybys ho vedel, tak by ti to stejne nepomohlo, protoze je to tvoje povinnost, znat ten zakon kerej tohle resi.
    mne teda aspon odpustili tu pokutu, nicmene me i tak ta sranda stala tech 1450kc za odtah.
    ARZA
    ARZA --- ---
    NOZDROLOMO: ARZA :]
    akorat moc nechapu co myslis tim rikat pravdu a pak za ni platit, nebo radsi lhat.
    zaplatil jsi to uz predpokladam tak jako tak, kdyz jsi si vyzvedaval auto z toho odtahovyho parkoviste a to uz ti nikdo nevrati, stejne jako mne.
    a ted te ceka maximalne pokuta, kterou jeste muzes ukecat, kdyz reknes ze jsi se ptal policajta a ten ti rekl takovej blabol.
    jinak o vikendu muzes stat zadarmo v oblasti s modrou zonou, ale pouze na hodinach.
    NOZDROLOMO
    NOZDROLOMO --- ---
    Tak v sobotu dopoledne mi odtahli auto z modry (P7, Nad Stolou)
    Samozřejmě parkoviště bylo uplně volný.
    Já sem si myslel, že se na modrý nesmí parkovat, ale policajt mi řekl, že o víkendu můžu.(To je naposledy co jsem někomu z těch kurev uvěřil)

    Ted jim to tam musim jit vysvětlit a nevim jestli mám řikat pravdu a pak za ní platit nebo radši lhát. Co myslíte?
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ARZA: ty jo, ale ten planek tech zon neni uplne nejaktualnejsi, ne? Ja kdyz jedu k Vam do hellu tak parkuju v ty soubezny ulici, ktera je tady oznacena v planku jako: " Kratkodobe stani, ktere bude realizovano po schvaleni novelynarizeni hl.m.Prahy c.11/2007. Do te doby budou tyto useky vyhrazene pro rezidenty a abonenty." ale je tam automat i znacka oranzovy zony...
    ARZA
    ARZA --- ---
    ONITSUKATIGER: na sedmicce je to takhle: http://parkovani-praha.com/parkovani-praha-7/
    " V Praze 7 jsou tyto karty v prodeji v Informačních centrech MČ Praha 7 a na Úřadě MČ Praha 7 "
    řekla bych že to bude stejny
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ARZA: Klasika! Me by zajimalo jestli ty urednici chodej na nejaky extra seminare neprijemnosti nebo seminare s tematem " Jak nejlepe nasrat toho pred okynkem"...
    ARZA
    ARZA --- ---
    IOT_JH: nn, na to cekat nebudu, ve stredu se na tu sluzebnu jdu podivat sama a dobrovolne:]

    ONITSUKATIGER: Na odd stiznosti mi otevrela hnusna tlusta peroxidova larva ovesena zlatem, ktera byla od prvniho okamziku neprijemna a v podstate mi hned vysvetlila, ze vlasne nema smysl komukoli oponovat, protoze mi to stejne zamitnou. Timto chytrym pristupem si vykoledovala to, ze jsem na ni byla taky neprijemna, prestoze jsem to naprosto nemela v umyslu.
    Ted budu 30dni cekat na jejich zamitnuti :]
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    jo jeste nevite kde se daj koupit ty modry parkovaci listky do modry zony na 2 hodky kdyz clovek nema povoleni? Ja jsem je jednou dostala od cloveka, co jsem ho ucila nemcnu ale uz ho neucim tak nevim, kde je sehant...chci si proste dve tri koupit do auta na kajni pripady...vim ze to stoji tak kolem 120ti korun...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ARZA: jak to nakonec dopadlo?
    IOT_JH
    IOT_JH --- ---
    ARZA: Jo, to oni vam jeste za pul roku poslou predolani k podani vysvetleni.
    ARZA
    ARZA --- ---
    ONITSUKATIGER: Praveze jak kde. Bydlela jsem v ulici U Pergamenky, kde ty modry zony byly fakt jako vtip, protoze tam jsou fakt velky modry parkovaci plochy, ktery zejou prazdnotou.
    Ale tohle je u Letenskyho namesti, kde se po 19h vecer fakt neda zaparkovat nikde.
    Kdybych parkovala ve svy ulici, verim tomu ze to auto ani neodtahnou, protoze tam ta odtahovka proste neprojede, ale diky tomu ze jsem prijela pozde vecer, stala jsem asi pul kilometru od baraku, protoze jsem jinde nenasla volny parkovaci misto.
    Oboje Praha 7.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ARZA: Ty vole ty debilni modry zony na Praze 7 bych fakt zakazala..jo, vim ze znim jak Vera Pohlova, co chce zakazat internety ale sorry Praha 7 mi celkove nepripada jako nejaky nejvic centralni centrum centra aby tam byla modra zona! Nicmene drzim palce!
    ARZA
    ARZA --- ---
    Tak dneska rano mi odtahli auto z modry (P7, Nad Stolou)
    Je to sluzebak, ma vyjimku TSK, kolegove s nim bezne na modrejch parkujou.
    Ja tak odrzla nejsem, takze kdyz jsem ho naposledy mela pujceny, nelenila jsem, vystoupila a ptala se nejblizsiho pokutujicicho policisty, jestli tam stat muzu nebo ne. Koukal se na vsechny ty vyjimky a karticky a pak rekl, ze ta od TSK staci a ze tam stat muzu.
    Auto jsem presto dneska nenasla, 1450,- zvesela v hajzlu.
    Cetnici v tom maj trochu bordel se mi zda.
    Jsem zvedava co se dozvim az je odpoledne pujdu navstivit aby mi to nejak osvetlili.
    VITEX
    VITEX --- ---
    Mě se nejvíc líbí modrá zóna pod mostem, před mostem barikádníků. Za ty roky jsem tam nikdy neviděl parkovat jedinný auto. Hlavně, že je tam zabranej flek pro káru "z moci úřední"
    :-O~°~°
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    BLAAZEN: dekuji:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam