• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARZAModré zóny v Praze - tipy a triky jak na ne
    V této diskuzi bych chtěla sbírat názory, zkušenosti a rady, jak v Praze soužít v částech s modrou zónou. Uvítám -odkazy na články a novinky -tipy a triky na parkování v oblastech s MZ -informace o parkovacích kartách a výjimkách -vaše osobní zkušenosti
    rozbalit záhlaví
    HANZO
    HANZO --- ---
    KOUDI: máš požádat o sloučení všech do jednoho přestupku
    KOUDI
    KOUDI --- ---
    ZRIZENEC: aby jsi nedopadl jako já po půlroce začaly chodit pokuty skoro každý den. Před odvoláním je nutné vše zaplatit a i při odvolání si na Vás udělají čas tak za půl roku....
    MVEK
    MVEK --- ---
    A to druhé místo mě právě dneska dostalo, kdy jsem měl problém vyjet směrem na Olbrachtovu, protože tam vždy někdo z ní suverénně najel.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Je humorné, jak na některých místech s vyznačením modrých zón ubrali místa na parkování (třeba tady ve vilkách: https://en.mapy.cz/...4629440&y=50.0477380&z=17&pano=1&pid=56097329&yaw=1.070&fov=1.257&pitch=0.266), zatímco jinde přidali, ačkoliv to odporuje zákonu, protože v dvousměrné ulici zůstává volný jen jeden pruh: https://en.mapy.cz/...4420301&y=50.0418773&z=18&pano=1&pid=56084149&yaw=2.854&fov=0.507&pitch=-0.042

    Ano, fotky na Mapách jsou ještě staré před rozšířením. Na prvním odkazu je dneska žlutou čárou zakázáno parkování na jedné straně (a samozřejmě před vjezdy) a jinak tam už zóny nejsou, ale s jejich rozšířením v sousedství to takto vykreslili, na druhém odkazu je fialová zóna na obou stranách ulice, jak ukazuje samotná mapa.
    KACIR
    KACIR --- ---
    CUKI: Za dvacku na P+R u Nádraží Holešovice a dvě stanice tramvají...
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    ADAMFC: Aha. Tak to beru jako "neproveditelne". :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    FERRENC: musis zaplatit v jiny casti plnou cenu :)
    GREVE
    GREVE --- ---
    CUKI: Ano, offline mobilní verze Mapy.cz. Zkus aktualizovat.
    CUKI
    CUKI --- ---
    GREVE: to je divný mě se nezobrazujou v žádnym měřítku...
    Bavíme se o offline verzi?
    GREVE
    GREVE --- ---
    CUKI: V mobilu jsou zóny taky.
    CUKI
    CUKI --- ---
    AQUARIUS: dík úplně jsem na to zapomněl. Používám to jen v mobilu a tam není základní, ale turistická mapa...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    CUKI: já používám mapy.cz, tam informace o zónách jsou, stačí kliknout na barevnou čáru.
    CUKI
    CUKI --- ---
    kde zdarma parkovat v Holešovicích poblíž La Fabriky? Jde parkovat ještě pod Libeňským mostem? Jde mi o parkování večer kvůli koncertu. Tedy od 18 hodin dále, jestli se dá v nějaké barvě takto parkovat?
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    ADAMFC: Díky. Potom by mě zajímalo jak to udělat? Když je to na majitele a ten musí mít trvalé bydliště na jedné adrese? :) Tzn. řeší se to přes nějakou plnou moc, že jedno auto užívají dvě osoby?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    FERRENC: ano, jde to
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    Nevíte, prosím, jestli je možné mít na jedno auto více parkovacích karet, resp. více oblastí? Díky!
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    BLAF: To sice asi jo, ale proč by si na tom nevydělali, že?
    BLAF
    BLAF --- ---
    THE_MIRACLE: Nebudou, zona plati i bez cary :)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    HERR_FLICK: moc hezké. Jinak ještě je celkem prča, jak ta městská firma, kterou si najala soukromá, aby splnila požadavky města svou práci odflákla, protože ty čáry už na spoustě míst nejsou vůbec vidět. A to i tam, kde je normální asfalt, o tom stříkání na hlínu nemluvím. Takže je to celkem super kšeft i do budoucna, protože se ty ulice za těch pár desítek míčů budou asi přestříkávat každý rok.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    Dotyk.cz - Kam tečou peníze z nového parkování v Praze
    http://www.dotyk.cz/publicistika/kam-tecou-penize-z-noveho-parkovani-v-praze-20161018.html
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Mate nekdo praktickou zkusenost s "osobnimi strankami uzivatele" na https://osu.zpspraha.cz, kde se da docasne zmenit RZ ktera muze parkovat v zone?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam