• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    JOSLIACKY
    JOSLIACKY --- ---
    MUSTAFA: ...Chtěl bych si zanadávat na zpracování HTC ?
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    hlásím se s HTC HD7 - od O2 za 9999,-
    s bonusem v podobě šeku na 1200,- a MS Office 2010
    (prodal jsem ip4 a mam ho než vyjde 5. Chci si ten nástup 5 užít, ne jako z 3GS na 4, kdy to nic extra nebylo - myslím systém)

    Chtěl bych si zanadávat na zpracování HTC, ale to sem nepatří :)
    Zato WM7 mě celkem zaujaly..
    ta provázanost lidí a fotek z FB s telefonem...
    řešení pohybů v menu a aplikacích taky fajn :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ADAMFC: no dobra, stejne tam nahravam neco jednou za uherak. Take nejak zjistuji, ze ten HTC HD7 pouzivam nejvice jako prenosnou krabicku s pristupem na mail a Internet a az sekundarne na telefonovani, SMS, fotky, hudbu a budik.

    Btw.
    SmartMania.cz • Zobrazit téma - Microsoft 24. května představí novinářům novinky z Manga
    http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=39&t=24361&p=206842#p206842
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    mně hlavně dělá radost ten podcast, co připravujou. Přes ten zune je to lámání přes koleno
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    NECROMAN: já teda nevim, ale mně zune naprosto vyhovuje. Když mam nový album nebo tak, tak se mi to automaticky načte do Zune a tam jen kliknu na synchronizovat s telefonem... Lehčí než send to
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    New Mango features revealed, including Voice to Text, Turn-By-Turn and more - Windows Phone 7 Central
    http://windowsphone7central.com/articles/new_mango_features_revealed_including_voice_to_text_turnbyturn_and_more-05-08-11
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ANGELFREE: nejde to, ale muzes si stahnout aplikaci Google search, ktera funguje v pohode (autocomplete...), pripnout si ji na home a neni co resit.

    Jinak dotaz - lze nejak nastavit Zune, aby slo nahravat hudbu a filmy do telefonu pomoci kontextoveho menu v pruzkumniku (send to..)? Ted je nutne si pridat do knihovny v Zune onu hudbu a odtamtud ji nahrat do mobilu, coz dost zdrzuje. Popr. lze to delat nejak jinak efektivneji?
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    nakonec jsem se rozhoupal a pořídil Samsung Omnia 7 (za těch 6.300,- mi to přijde jako dobrý kup). Jedna věc, dá se nějak nastavit aby se místo výchozího bingu používal google search?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dalsi zajimavy poznatek - u WP7 nelze posilat zadne soubory pres Bluetooth (zatim). Odpoved od Microsoftu:
    Unfortunately, there's no way to send images via bluetooth to another phone. The only bluetooth profiles that are currently on windows phone 7 are audio profiles (handsfree, headset...). We all hope that more bluetooth capabilities will be added to the phone in future OS updates.
    MELOP
    MELOP --- ---
    NECROMAN: Protože legislativa. Jde o to aby focený objekt měl měl aspoń teoretickou šanci zaznamenat, že ho někdo fotí.
    Není to WP7 specifická záležitost.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    A dalsi neuveritelne zjisteni - u WP7 pristroju nelze vypnout zvuk fotaku pri foceni :)
    Nasel jsem nejake workaroundy, jako napr. manualni nastaveni hlasitosti na 0 (nefunguje u vsech pristroju), nebo pustit mp3 skladbu, pausnout ji a fotit... ale proc tam neni nejakyu switch jen na zvuk pri foceni, to je mi opet zahadou. Prepnuti telefonu do vibracniho rezimu zvuk pri foceni nevypne.
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    NECROMAN: no, po tom co se u některých telefonů podařilo z toho udělat neužitečnou cihlu se není asi čemu divit :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prave stahuji update 7.0.7392.0 pres Zune - prijde mi trochu divne, ze kvuli updatu, ktery akorat revokuje nejakych 9 falesnych certifikatu to provadi pred aktualizaci komplet backup telefonu (=vsechny fotky, hudba, videa), aby se to nahodou nepokazilo :)
    Neumim si predstavit, ze by to takto fungovalo i na PC :D
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: To nedela jen WP7, ale defakto kazdej smartphone.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dalsi nemile prekvapeni u HTC HD7 asi i dalsich WP7 pristroju - kdyz mam nastaveny budik a mobil se mi pres noc vybije, tak me uz nevzbudi. Je to asi prvni mobil z nejakych peti, co jsem kdy pouzival a takto se chova :(
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    DEMONOFANARCHY, NECROMAN: jak sem řek, je to normální a očekávaný chování. Oni ty aktualizace vypouštěj ve vlnach podle nějakýho klíče. Já updatoval minulej tejden a telefon mam už od prosince - legál, koupenej v améru, běží v americký síti atd...

    Psali o tom i lidi od MS, že to tak prostě bude. Když si člověk vezme, jakej balik dat to stahuje, tak se tomu ani moc nedivim.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DEMONOFANARCHY: A odkud mas telefon? Ja si normalne koupil telefon z ceskeho obchodu asi tak 3 tydny dozadu (asi sedy dovoz, ale coz), nainstaloval Zune, zobrazilo mi to po pripojeni v Zune prvni update, stahl se, zobrazil se tam nodo update, stahl se, hotovo...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Brzy bude ke stazeni novy update pro WP7 telefony - jedna se jen o bezpecnostni aktualizaci - zadne zazraky necekejme:
    May security update for WP7 being pushed - Windows Phone 7 Central
    http://windowsphone7central.com/news/may_security_update_for_wp7_being_pushed-05-03-11.php
    JOSLIACKY
    JOSLIACKY --- ---
    NECROMAN: ...na N5800XM mi to davalo v 300dpi a tu len 72, vravim, to fotenie (kvalita) mi vadi asi ako jedine pokial nepocitam absenciu GPS offline navigacie, ale to je uz vec OS
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JOSLIACKY: ten nadech, na to si i clovek zvykne, ale ta hruzna komprese - vubec nejsou videt detaily travy, prijde mi to, jak extrapolovana fotka z 800x600 na 5Mpix
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam