• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    NIXX
    NIXX --- ---
    NECROMAN: Můžu mít dotaz? :-) Mám taky HTC 8X, Tvou appku jsem ze zvědavosti stáhl a líbí se mi, akorát mi trochu vadí, že se ty fotky stahujou v dost nízkým rozlišení. Na 1280x720 displeji to vypadá rozmazaně. Plánuješ update? :-) Nebo při zachování kompatibility s WP7 takového rozlišení nejde dosáhnout?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prvni update pro HTC 8X je venku, prave instaluji!
    Microsoft's first OTA update for Windows Phone 8 OS now live for HTC 8X | Windows Phone Central
    http://www.wpcentral.com/first-ota-update-windows-phone-8-os-now-live-htc-8x
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NA oficialnim eshopu ceske Nokie vyprodavaji Lumii 900 za paradni cenu:
    Nokia značkový on-line obchod | obchod-nokia.cz
    http://www.obchod-nokia.cz/Nokia-Lumia-900-za-7-990-Kc
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    NIXX: no já nepoužívam v telefonu diakritiku - na textovky je to nepraktický, protože se ti vejde do jedný míň znaků a v emailu odpovídam dost stručně přes mobil, žádný romány, kde by to bylo víc potřeba
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    NIXX: ... a _neni_ qwerty !!
    NIXX
    NIXX --- ---
    ADAMFC: já ji používám kvůli opravě překlepů/doplňování diakritiky... jinak by mi ENG rozložení taky vyhovovalo víc :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    NIXX: nepoužívam českou klávesnici, takže nevadí :)
    NIXX
    NIXX --- ---
    Jsem sám, komu na WP vadí rozložení české klávesnice? Nechápu, proč má znak "ů" svou vlastní klávesu, která non-stop zabírá místo. Na WP mi ty klávesy příjdou strašně titěrný. Střídavě teď používám HTC 8X a iPhone 4 a jabko má tohle IMHO vyřešený líp...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    NECROMAN: ty wincky celkove nejsou nijak skvele doladenej os.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prave pripravuji aktualizaci me appky Mirror pro WP8, vcetne integrace jako Lens App a pri debugovani se mi podarilo 2x restartovat muj telefon pri pokusu o vyfoceni snimku. Ty ovladace fotaku asi nemaji zrovna doladene :) Chapal bych vyjimku v aplikaci, ale restart telefonu?
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: Já tu jen říkám že ty si vybereš složité řešení a pak nadáváš že je složité. No nejsem si jist že by zvládli změnit vyzvánění i z těch už dodaných v základu =) Radši mě tedy poraďte proč mě nefungují live tiles pro Bouřky a Weather flow. U Bouřek když je otevřu tak se obnoví ale pak zas nejdou a u WF se ani neobnoví. Oboje mam povolené v "úlohy na pozadí". Naposledy když nechodili tak pomohl ten větší update 7.5 (jak přidal sdílení netu) ale zas to začalo blbnout. A telefon je Lumia 800.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: no nedělam si srandu. Protože nainstalovat si pitomou aplikaci je stejná hovadina jako něco někam nahrávat. Řešíš píčovinu ti povim. Jdi za svejma rodičema a řekni - tady máte dva telefony, nahrajte mi do toho vlastní zvonění
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: psal jsem " žádné ořezávání přes iTunes" tam je to ještě složitě přes čísla a ne pěkně graficky. Ten způsob co píšeš ty "normální" člověk nezvládne. Mé řešení ti vyskočí jako první po zadání "iphone ringtones" na google.

    "A nevidim teda velkej rozdíl v tom, jestli musíš něco někam nahrávat, nebo si musíš něco naistalovat" - to si děláš srandu ne?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: umíš číst? Nikde sem nepsal, že pro itunes musíš mít nějakou jinou aplikaci, PROTOŽE TO MŮŽEŠ UDĚLAT PŘÍMO V ITUNES. U zune musíš

    A nevidim teda velkej rozdíl v tom, jestli musíš něco někam nahrávat, nebo si musíš něco naistalovat. Intuitivní neni ani jedno - musíš si na netu hledat, jak to vůbec udělat
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ADAMFC: i v Zune lze pretahnout hudbu na telefon, btw.
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: vlezu na audiko.net, uploadnu hudbu, oříznu ji, stáhnu na plochu, dvakrát kliknu a mam to v iTunes.
    Nemusím instalovat žádný program pro ořezávání, žádné ořezávání přes iTunes ani měnění přípon.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE:
    jak přidat media
    - itunes: musíš zvolit knihovny, ze kterejch se media načtou
    - zune: musíš zvolit knihovny, ze kterejch se media načtou
    takže pokud vim, stejný

    jak obecně synchronizovat
    - itunes: připojit telefon, přetáhnout požadovanou věc do telefonu
    - zune: cvaknout na soubor/album/video/fotku pravym a dát "sync with". Synchronizace proběhne ve chvíli, kdy se telefon připojí

    jak nacpat ringtone do telefonu:
    - itunes: cvaknout pravym na soubor, vybrat Get info, options, oříznu, dam OK. Pak dam na tom souboru opět pravý a dam Create AAC Version. Musim najít soubor a změnit manuálně příponu na .m4r. Jdu do itunes a synchronizuju
    - zune: musim mít aplikaci na oříznutí - tam oříznu na 30 vteřin, uložim. Jdu do zune, pravym cvaknu na soubor, dam v genre "ringtone" a dam synchronizovat.
    Takže rozdíl je v tom, že musim oříznou soubor v jiný aplikaci.

    Co se týče synchronizace, jsou obojí v podstatě stejný - jen zune umožňuje si tu synchronizaci připravit.
    Co se týče ringotnu, obojí mi přijde stejně složitý pro běžnýho uživatele
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: bavíme se tu pořád o tom vyzvánění ne? Že si stáhnu ten soubor třeba na plochu a chci ho přidat do iTunes/Zune a sync. Nebavím se tu o hudbě kterou už máš ve své knihovně. Tam je to po nahraní easy u obou.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: a ještě dodam, že itunes jsou teď v nový verzi, kdy je ta synchronizace podstatně jednodušší (pořád musíš připojovat telefon, abys vůbec moh říct, co do toho telefonu dáš). V tý starší verzi to byla úplně chujárna, na kterou sem musel číst návod, abych to vůbec dal dohromady.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: tak ještě jednou a pomalu - pro člověka, kterej nepoužívá itunes vůbec, je synchronizace peklo. U zune to zapneš, cvakneš na soubor a dáš "synchronizovat". Nic nikam nepřetahuješ, nic nikam nedáváš. ID3 tag změna je na úrovni - pravý tlačítko, edit a tam dáš jinej genre.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam