• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    MAGE
    MAGE --- ---
    MAGE: Tak už jsem na to asi přišel. Zatím to vypadá že za to mohl "nedostatek" místa.
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: Já tu jen říkám že ty si vybereš složité řešení a pak nadáváš že je složité. No nejsem si jist že by zvládli změnit vyzvánění i z těch už dodaných v základu =) Radši mě tedy poraďte proč mě nefungují live tiles pro Bouřky a Weather flow. U Bouřek když je otevřu tak se obnoví ale pak zas nejdou a u WF se ani neobnoví. Oboje mam povolené v "úlohy na pozadí". Naposledy když nechodili tak pomohl ten větší update 7.5 (jak přidal sdílení netu) ale zas to začalo blbnout. A telefon je Lumia 800.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: no nedělam si srandu. Protože nainstalovat si pitomou aplikaci je stejná hovadina jako něco někam nahrávat. Řešíš píčovinu ti povim. Jdi za svejma rodičema a řekni - tady máte dva telefony, nahrajte mi do toho vlastní zvonění
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: psal jsem " žádné ořezávání přes iTunes" tam je to ještě složitě přes čísla a ne pěkně graficky. Ten způsob co píšeš ty "normální" člověk nezvládne. Mé řešení ti vyskočí jako první po zadání "iphone ringtones" na google.

    "A nevidim teda velkej rozdíl v tom, jestli musíš něco někam nahrávat, nebo si musíš něco naistalovat" - to si děláš srandu ne?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: umíš číst? Nikde sem nepsal, že pro itunes musíš mít nějakou jinou aplikaci, PROTOŽE TO MŮŽEŠ UDĚLAT PŘÍMO V ITUNES. U zune musíš

    A nevidim teda velkej rozdíl v tom, jestli musíš něco někam nahrávat, nebo si musíš něco naistalovat. Intuitivní neni ani jedno - musíš si na netu hledat, jak to vůbec udělat
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ADAMFC: i v Zune lze pretahnout hudbu na telefon, btw.
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: vlezu na audiko.net, uploadnu hudbu, oříznu ji, stáhnu na plochu, dvakrát kliknu a mam to v iTunes.
    Nemusím instalovat žádný program pro ořezávání, žádné ořezávání přes iTunes ani měnění přípon.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE:
    jak přidat media
    - itunes: musíš zvolit knihovny, ze kterejch se media načtou
    - zune: musíš zvolit knihovny, ze kterejch se media načtou
    takže pokud vim, stejný

    jak obecně synchronizovat
    - itunes: připojit telefon, přetáhnout požadovanou věc do telefonu
    - zune: cvaknout na soubor/album/video/fotku pravym a dát "sync with". Synchronizace proběhne ve chvíli, kdy se telefon připojí

    jak nacpat ringtone do telefonu:
    - itunes: cvaknout pravym na soubor, vybrat Get info, options, oříznu, dam OK. Pak dam na tom souboru opět pravý a dam Create AAC Version. Musim najít soubor a změnit manuálně příponu na .m4r. Jdu do itunes a synchronizuju
    - zune: musim mít aplikaci na oříznutí - tam oříznu na 30 vteřin, uložim. Jdu do zune, pravym cvaknu na soubor, dam v genre "ringtone" a dam synchronizovat.
    Takže rozdíl je v tom, že musim oříznou soubor v jiný aplikaci.

    Co se týče synchronizace, jsou obojí v podstatě stejný - jen zune umožňuje si tu synchronizaci připravit.
    Co se týče ringotnu, obojí mi přijde stejně složitý pro běžnýho uživatele
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: bavíme se tu pořád o tom vyzvánění ne? Že si stáhnu ten soubor třeba na plochu a chci ho přidat do iTunes/Zune a sync. Nebavím se tu o hudbě kterou už máš ve své knihovně. Tam je to po nahraní easy u obou.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: a ještě dodam, že itunes jsou teď v nový verzi, kdy je ta synchronizace podstatně jednodušší (pořád musíš připojovat telefon, abys vůbec moh říct, co do toho telefonu dáš). V tý starší verzi to byla úplně chujárna, na kterou sem musel číst návod, abych to vůbec dal dohromady.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: tak ještě jednou a pomalu - pro člověka, kterej nepoužívá itunes vůbec, je synchronizace peklo. U zune to zapneš, cvakneš na soubor a dáš "synchronizovat". Nic nikam nepřetahuješ, nic nikam nedáváš. ID3 tag změna je na úrovni - pravý tlačítko, edit a tam dáš jinej genre.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nokia Lumia 620 unveiled, 'most affordable' WP8 device at $249 (update: hands-on) | The Verge
    http://www.theverge.com/2012/12/5/3730514/nokia-lumia-620
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: Takze naposled a fakt pomalu. Kdyz si stahnu to .m4r a dvakrat ne nej kliknu tak se mi nahraje SAMO do iTunes a me staci dat sync a je vse hotovo. Kdyz si upravim mp3 pro WP a dvakrat na nej kliknu tak se me maximalne spusti prehravac (+ potreba zmena ID3). Jestli nedokazes pochopit ze jedno je jednodussi nez druhe tak si zaslepenec. Umistění jacku je otázka vkusu, někomu to vadí, někomu ne. To je vkus. Ale pochybuji že když přestanou samy od sebe fungovat aktualizace live tiles že se najde někdo koho to srát nebude. Jinak s tím dvojím metrem, dokážeš si představit ten humbuk kdyby iP4S nedostal iOS 6?
    A k Zune? Dejte mi paleček dolu kdo ho tady používá jako základní program pro správu a přehrávání hudby.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: a když to nemáš ve správný složce, tak ti to itunes najde? Vždyť ty dva programy fungujou úplně stejně ty fejle!

    Jo, to sem si taky vyslech. Jenže já třeba chodim v kvádru/kabátu a dávam telefon do náprsní kapsy, ne do kapsy od kalhot. Když píšu textovku, tak mi to tam vyloženě překáží...

    Ale to je přesně to, o čem píšu - věci, který jsou otázkou vkusu, se windows telefonum vytýkaj a u iphone je to prostě jen otázka vkusu

    Jde mi celou dobu o dvojí metr (kterej tady s tim zune například jedeš vesele taky)
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: No já to musel přidat do c:\users\UCET\Music abych to viděl v Zune a mohl udělat sync
    No a to je podle mě teda větší fail, že se tu propaguje jak strašně cool a promakané to je a přitom to pořádně nejde!
    ip5 systémové aplikace jsou přizpůsobené nové délce u těch ostatních je to na vývojařích. Jack dole je otázka vkusu, někomu sedne někomu ne. Jako jedna z výhod se udává že telefon většinou dáváš do kapsy "hlavou" napřed a jack dole je logicky správně (mě je to jedno já mam bluetooth sluchátka).
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    neresil nekdo u WP8 problem s pripojenim k netu u aplikace ktere se mi prerusi
    a) podrzenim back - ani nemusim prepinat aplikaci
    b) uspanim
    c) nechtenym zmacknutim search
    d) nechtenym zmacknutim home

    prijde mi trochu divny, ze by nemohlo jit pripojeni na pozadi. Je nejaka metoda na vytvoreni staleho pripojeni nebo tak neco?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE:
    DIM_: no to já nepopíram přece, že je to příšerný oboje - já jen mluvim o tom přístupu, kdy u iphonu se to ani nezmiňuje a u win je to problém.

    To samý třeba pětkovej iphone má vysokej displej, ale všechny aplikace jsou na ten původní.. taky sem nikde nečet, že je to problém (na pozvednutí obočí to minimálně je). Další je třeba ergonomika, kdy konektor na sluchátka je v levym dolnim rohu. Nevim, jak držíte telefon vy, ale já ho v pravý ruce držim tak, že mam jeden prst přesně v místě, kde je ten konektor... A takovejch věcí je docela dost zatim


    MAGE: u win se musí něco nahrávat do speciální složky? Wut?

    Ale s těma live tiles, podobná věc je třeba posílání a přijímání zpráv přes facebook v tom message hubu - někdy to jde, někdy to nejde. Nedá se na to spolehnout
    MAGE
    MAGE --- ---
    DIM_: cas kdy si clovek delal (systemove) vyzvaneni z mp3 ulozenych v telefonu je stejny pravek jako nahravat si hudbu pomoci mass storage.
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: imho u wp je tech restrikci preci jen vic, delka i velikost + dostat to do telefonu mi prislo mnohem slozitejsi nez dvakrat poklik na stazeny .m4r a sync... u iOS nemusim menit zadny ID3tag nebo to nahrat rucne do specialni slozky...
    pro me to je celkem jedno ale chapu ze BFU prskaj. Pokud ja kritizuij WP tak me sere ze samy od sebe se prestavaj aktualizovat live tiles (aka nejvetsi tahak WP), prestal se mi napojovat kalendar a neni zde zadne centrum notifikaci...
    DIM_
    DIM_ --- ---
    MAGE, ADAMFC: Obe cesty jsou hrozny, priznejte si to:)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: no jde o to, že se windowsum vytýká to samý jako velká tragedie.
    U win je to - nahraju MP3, oříznu, změnim genre na Ringtone a sesynchronizuju.

    Chápeš?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam