• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    RENDALF: mezi WP7 a WP8 je celkem vyrazny rozdil, predevsim WP7 uz nedostane skoro zadny update, posledni bude Windows Phone 7.8, ktery prida stejnou hlavni obrazovku se tremi velikostmi ikon. WP8 by mel dostat update na WP8.5 nekdy koncem tohoto roku a mozna i na WP9, pokud to Microsoft opet nezarizne, kazdopadne ta budoucnost je slibnejsi nez u WP7.
    WP8 take podporuje Mass Storage a neni treba slozite presouvani hudby pres Zune. Stejne tak API pro aplikace je mnohem sirsi. Problemem je snad jen cena, WP7 se da koupit v pohode za 3-4 tisice, treba nejaka Lumia 710, WP8 je nejlevnejsi HTC 8S za nejakych 6 tisic od operatora, Lumia 820 a 920 jsou skoro na urovni iPhonu.

    Dale, kalendar a ukoly jsou jen s minimem zmen oproti WP7. U WP8 je konecne API na pridavani udalosti z aplikaci.
    Kontakty maji u WP8 navic i "Prostory" pro snadnejsi komunikaci mezi vice lidmi. Dale je u WP8 API pro integraci kontaktu z libovolne aplikace do kontaktu, treba ze Skype.
    HW klavesnici zadny WP8 telefon nema a nevim o tom, ze by se nejaky planoval.
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    Ahoj, premyslim ze bych vymenil dosluhujici Nokii E71 za nejakej Windows Phone. Mel bych na zdejsi odborniky par dotazu prosim. Je nejaky vyrzany rozdil mezi WP7 a WP8 (cetl jsem napr., ze telefony s WP7 neumi Mass Storage, tak jestli to zvlada treba WP8 a pod)? Jde mi hlavne o praci s kalendarem, ukoly, kontakty, poznamky... Existuje uz nejaky telefon s WP8, ktery by mel hw klavesnici? Diky!
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MIRROR: pro lockscreen ne, jen pro maly dlazdice:
    tadyu je na to wrapper
    mangopollo - Home
    http://mangopollo.codeplex.com/
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    tak jsem na WP7.8 aktualizoval lumii 800 a jediny co to hlavne prinasi (z hlediska uzivatele) jsou maly dlazdice, ale ty jsou chytlavy :-)

    Je nakonec ve WP7.8 API pro vlastni badge na lock screenu?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    NECROMAN: no, asi tak 20x dobrovolne a 10x nasilne - viz predchozi crash
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SIRLOON: aplikaci jsi mezitim vypnul a zapnul?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Tak sem nasel jeste jednu suprovou HTC vychytavku :) U dark schemata sem si nastavil nejakou barvu a fungoval s ni. Pak sem prepnul dark na light a zmenil barvu. A ejhle systemove komponenty mi porad zobrazuji stisknute tlacitko puvodni dark barvou... na Nokii a v emulatoru vse funguje jak ma :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SIRLOON: jaka vyjimka z toho vyletne? takhle tezko neco odladis.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    chybicka v hw nebo nebo fw, cert vi...
    v nasi apce jdu na nejakou obrazovku, dam home a pustim apku pres ikonu na plose (ne back button). Restorneme apku (az doposud ok), ale pak to jeste jednou okamzite zopakuju a po restoru dam back a appka crashne. Nejlepsi na tom je to, ze v emulatoru na na Lumii to neudela nic, ale dementni HTC 8X proste spadne. Nemel nekdo podobny problem?

    a jeste jeden frk, pri pouziti listboxu, ie. pro vypis nahledu clanku si dejte pozor na to, ze kdyz kliknete na polozku a pak se vratite pres back tak ta sama polozka uz neposle onPress event. Nasel sem to uz i ve 2 cizich aplikacich :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Oficialni changelog updatu Portico pro Windows Phone 8
    Windows Phone 8 update history | Windows Phone How-to (United States)
    http://www.windowsphone.com/en-US/how-to/wp8/basics/windows-phone-8-update-history
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MAGE: Což je s podivem, protože zrovna u iPhone ta bílá varianta vypadají v porovnání s klasickou snad nejhůř ze všech telefonů :) Ale na lidi funguje jak magnet, pozoruhodné.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Asi pred tydnem jsem aktualizoval svoje HTC 8X na update Portico a musim rict, ze baterka se asi tak o polovinu zlepsila (nebo uz jen znatelne mene hraji Angry Birds :)

    T-Mobile US HTC 8X getting Portico OS update starting tomorrow | Windows Phone Central
    http://www.wpcentral.com/t-mobile-us-htc-8x-getting-portico-update-starting-tomorrow?utm_source=wpc&utm_medium=twitter
    MAGE
    MAGE --- ---
    MALIN: Hmm tak zas nic no =/
    MAGE
    MAGE --- ---
    NECROMAN: Na to už přišel Apple =)
    BTW už někdo dostal 7.8?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Mamce jsem vcera dal jako predvanocni darek Lumii 710 - byla nadsena, ale ani ne tolik z telefonu, jako z toho, ze je bily :) Inu nekterym lidem staci malo.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    hezký

    Google drops a Gmail-shaped bomb on Windows Phone | The Verge
    http://www.theverge.com/2012/12/14/3768274/google-gmail-activesync-windows-phone
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nekteri hlasi, ze uz jim pres Zune naskocil update na Windows Phone 7.8, stejne tak pres Navifirm je uz ke stazeni ROM pro 7.8, zkousel jste ho uz nekdo?
    MAGE
    MAGE --- ---
    MAGE: Tak už jsem na to asi přišel. Zatím to vypadá že za to mohl "nedostatek" místa.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NIXX: je tam moznost ulozeni snimku do knihovny obrazku, dale odkaz na web, kde si muzes precist popis, a predevsim opravena blba chyba, kdy background agent stahoval novy snimek kazdou pulhodinu a ne jednou za den. Sice jsem mel v setting ukladani infromaci a aktualnim dnu a staznem snimku, ale jaksi jsem pri ukonceni aplikace nevolal ulozeni teto hodnoty :)
    Jo a taky popis snimku se ted zobrazuje uz na vice radku v aplikaci, drive se to orizlo
    NIXX
    NIXX --- ---
    NECROMAN: Aha, škoda... Zrovna se mi stahuje update - co je tam nového? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam