• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    Surface Pro has 128GB, but you can only use 83GB of it | Windows Phone Central
    http://www.wpcentral.com/surface-pro-has-128gb-you-can-only-use-83gb-them

    meh
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    netusi nekdo, jakym zpusobem probiha update aplikaci na WP8 a co se pri nem maze a zachovava? Mam appku ktere uklada nejake informace a stahuje data, napr. mapy a ted nevim, resp. jak vyzkouset situaci, kdy vydam dalsi verzi appky, uzivatel si stahne update a jde o to, jestli zustanou na telefonu ulozene ty informace a data nebo to telefon cele smazne
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PERI: mel by byt pro vsechny WP7 telefony, pokud je mi znamo. Uvolnovani pro pvni by melo zacit koncem ledna.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ADAMFC: Né všichni chtějí utrácet každý rok za nový phone :D
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    PERI: Asi by měl. Respektive není asi moc důvod proč by nebyl.
    KYTT
    KYTT --- ---
    Nevíte, kde bych našel nějaký zdroje k architektuře Windows Phone 8? Potřebuju to do bakalářky a po hodině na Googlu s údivem zjišťuju, že nikde nic pořádnýho neni krom povrchních keců. Nejlepší co sem našel je tohle http://j4ni.com/blog/?p=107

    Potřebuju zejména vědět jak je ten systém postavenej, v čem běžej aplikace a podobně. Udivuje mě, že Firefox OS to má přímo na svejch stránkách dobře popsaný a WP8 nic…
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    PERI: Nevotravuj a kup si 8
    PERI
    PERI --- ---
    Mam dotaz, bude 7.8 update na HTC HD7 či Omnia 7?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Založll jsem bod pro širší možnosti NFC API u Windows Phone 8 na oficiálním UserVoice, přihoďte tam také prosím váš hlas, dík
    Provide low-level NFC API for NDEF formatting and (un)locking tags – Dev Feedback on Windows Phone Development
    http://wpdev.uservoice.com/forums/110705-app-platform/suggestions/3591174-provide-low-level-nfc-api-for-ndef-formatting-and-

    Rád bych u WP8 měl především možnost formátovat prázdné NFC tagy na NDEF formát. Když jsem si takhle jednou koupil z eBay tagy, tak nebyly naformátované a musel mi je naformátovat kolega s Android telefonem. Trochu mi to přišo trapné - pár dnů starý HTC 8X s novým WP8 a neumí prakticky základní věc :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    update Windows Phone SDK pro Windows Phone 7.8
    Now Available: Windows Phone SDK Update for 7.8
    http://blogs.windows.com/windows_phone/b/wpdev/archive/2013/01/22/now-available-windows-phone-sdk-update-for-7-8.aspx
    NIXX
    NIXX --- ---
    STARE_CASY: tak snad :) Jak říkám, podřezali by si pod sebou větev.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Windows 8 a Windows Phone, už to vidim (jsem kokot) :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    STARE_CASY: Ale co WP7.X?
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    NIXX: Zařízení s Windows 8 a Windows Phone nakonec nejspíše nepřijdou o vestavěnou podporu synchronizace kontaktů a kalendáře od Googlu. Podle šuškandy na internetu je už v přípravě aktualizace, která umožní komunikaci mobilního a desktopového systému na protokolech CardDAV a CalDAV, které Google nabízí třetím stranám místo původního Exchange Active Sync.

    Zdroj:

    Windows 8 a WP budou i nadále pracovat s Google kontakty a kalendářem - Živě.cz
    http://www.zive.cz/bleskovky/windows-8-a-wp-budou-i-nadale-pracovat-s-google-kontakty-a-kalendarem/sc-4-a-167251/default.aspx
    NIXX
    NIXX --- ---
    ADAMFC: wow, díky za tip! Tak aspoň něco ;-) Já jsem zvyklý mít push vypnutý, jednak kvůli baterce a jednak nechci, aby mě to otravovalo neustále (stačí jednou za půl hodiny:). Nicméně chci, aby se přečtené zprávy označovaly jako přečtené hned...

    Nějaký tip na orientation lock? :)

    MRAKY: jestli neimplementujou CalDAV a CardDAV, tak si vykopou vlastní hrob, protože Gmail přestal pro nové mailboxy podporovat ActiveSync.
    Ale s tou konkurencí to beru podobně.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MRAKY: já bych svejm rodičum nikdy android nekoupil, protože sem s tim měl sám mrdání (zakousávání, restarty a podobný píčoviny) a pro mě je to největší mrdka z těch tří. Naprosto nespolehlivá věc. Jinak souhlas
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    NIXX: ber to takhle. je to system, ktery se snazi prosadit v konkurenci androidu - coz momentalne je skoro nemozne.
    osobne bych windows phone nekoupil ani pro sve rodice v tuhle chvili - nedavno jsem jim koupil prave android...
    Nicmene,
    pokud to MS nevzda, tak tu budou 3 ekosystemy, coz je vyborne pro me jako pro zakaznika a mozna windows phone 9 bude stat za to.
    proste to chce cas. Dominance jakou MS mel na desktopech neni nic dobreho... stejne plati o soucasne dominanci googlu.
    jenze MS zatim praktikuje to co delal, kdy mel dominanci... vytvareni vlastnich formatu, nepodpora pro standarty - viz zminene caldav,carddav apod...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    NIXX: no a jsou aplikace pro 7 použitelný i pro 8? Nebo je to zas jen českej pazdrát, kterej si nikdo neráčí pořádně upravovat?

    Jinak s tebou souhlasim - MS to skoro netlačí, fakt mě to překvapuje.

    A já mam jabko v tuhle chvíli třetí měsíc a vesele přehopkam zpátky na win, protože pro moje používání (který sem tu popsal už) je počet aplikací na win naprosto ready.

    Co se týče výtek k tomu času - většinou stačí cvaknout v aplikaci na menu (ty tři tečky) vpravo dole, tak se ti ukáže i čas nahoře. A s outlookem - nevim jak u 8, ale u mailu, kterej jede push, tohle fakt nemusim.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KARYSLAV: at si stahne Nokia Autem - tam je mozne stahnout mapy offline a pouzivat i bez Internetu
    NIXX
    NIXX --- ---
    ADAMFC: No celá ta prezentace: "S pomocí těchto aplikací si můžete užívat špičkové funkce telefonu a celkově systém Windows Phone 8 využít naplno." a pod tím 9 aplikací, z čehož u většiny je užitečnost diskutabilní. Čekal bych, že se MS zasadí o to, aby v době uvedení bylo k dispozici aspoň 20-50 ukázkově skvělých WP8 aplikací. A ne, že x měsíců po uvedení je tady s námi stále stejná kolekce 9 statečných.

    Dost mě to mrzí, WP8 mi byly hned sympatické, ale na spoustě místech to skřípe. Málo aplikací, nemožnost zamknout orientaci obrazovky, nutnost opustit aplikaci (např IE), když se chci podívat, kolik je hodin nebo jakej mám signál, některé grafické prvky jsou v nižším rozlišení než je schopen displej zobrazit, nepoužitelnost velké části WP7 aplikací a pak drobnosti jako trhavý posun indikace polohy na mapě, mnohdy horší přesnost GPS, automaticky neoznačuje jako přečtené zprávy na serveru hned po přečtení v mobilu (takže mi pak znova řvou v Outlooku nebo na druhém mobilu)... je toho víc...

    Čekal jsem a těšil jsem se, že to bude skok dopředu oproti dnes už starému iPhone 4. Ale ač má HTC 8X daleko větší HW potenciál, stejně většinou radši sáhnu po jabku :-/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam