• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    NECROMAN: kazdopadne bych co nejdriv uvital moznost okamzityho zavreni aplikace (v multitasku) a ne vyjeti z ni sipkou, treba u webbrowseru s vetsi historii je to dost nesikovny.
    Rovnez vylepseni kalendare by se hodilo - napr. moznost zobrazeni naplanovanych schuzek na lockscreenu i vice nez den dopredu, jak to je ted.

    Jeste se zeptam - asi by to bylo spis do auditka pro Nokie, ale tam prijde, ze lidi resi jeste spis symbian nez WP..
    - poradni nekdo zarucenej soft z marketplace, kterej dokaze v Lumii promazat slozku OSTATNI?
    (tj. kam si telefon uklada temp. soubory) V tuhle chvili mi to uz zabira cca. 800mb.
    Neco jsem zkousel, ale bud to neslo nainstalovat (nebylo to oficialni) anebo to uplne nefungovalo..
    A tenhle soft mi pro zmenu pise, ze neni v my country k dispozici :
    Lumia Storage Check - Užitečný správce vnitřní paměti - WMMania.cz
    http://wmmania.cz/software/nokia-aplikace/lumia-storage-check/
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    NECROMAN: "Kdysi" :)))
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PSYSBEE: o tom vim, co jsem ale slysel, tak behem/po Build konferenci by mela byt uvolnena i beta WP8.1 pro vyvojare na jejich telefony, neco jako kdysi WP7.5. Jsem zvedav, jak velky to bude fail, moc neverim tomu, ze by to opravilo vse jako custom zvuky a hlasitost, notifikacni centrum, centrum pro rychle nastaveni, atd...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    NECROMAN: tak IE ani omylem, s tim sem vydrzel asi den, kdy me stacil tolikrat nas.at, ze i ten UC Browser byl pro mne vysvobozeni..

    nevim jestli to je to same, ale o nejakych opravach a vylepsenich jsem neco cetl zde - http://wmmania.cz/clanky/obecne/windows-phone-blue-prehled-novinek/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PSYSBEE: vzhledem k tomu, ze na WP8 vsechny prohlizece musi vychazet z jadra IE10, tak je to jen o tom, ktery prohlizec jej dokaze nejlepe obalit ovladacimi prvky. Ja si v pohode vystacim s tim defaultnim prohlizecem, ale nadseny z neho rozhodne nejsem.

    Btw. nevim, zda sledujete, ale je velmi pravdepodobne, ze uz za tyden Microsoft predstavi novinky ve Windows Phone 8.1 na Build konferenci! A pokud to maji v Microsotu aspon trochu v hlave v poradku, tak by meli opravit hlavne tyto nahlasene veci:
    Feature Suggestions: Hot (29344 ideas) – Feature Suggestions for Windows Phone
    http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Doporuci nekdo solidni WP8 alternativu k FFoxu?
    V tuhle chvili pouzivam na svy Lumii 620 UC Browser, no mam k nemu jiste vyhrady.
    Zkousel jsem i Surfcube 3D, ale ten uz vubec..
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    NECROMAN: skvele, diky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zajímavé, každý vývojář na Windows (Phone) Store, či App Store musí být registrován jako "Identifikovaná osoba k DPH" a podavat mesicni priznani. To by me zajimalo, kolik ceskych vyvojaru to opravdu dodrzuje a kolik to resi jen pres zivnostak, popripade na cerno?
    http://www.jakpodnikat.cz/identifikovana-osoba-k-dph.php
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PSYSBEE: na WP8 momentalne neexistuje ani zadny jailbreak/root, ani vir. Antiviry zadne neexistuji, protoze jednak pro ne neni duvod, a druhak by nemely jak fungovat, protoze se nedostanou z vlastniho sandboxu.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Dotaz :
    - jak je to s virama vs. mobily s WP8? Pripadne pokud ta moznost infikovani WP8 z brouzadni po webu existuje, existujou uz i nejaky fukncni WP antiviry?
    Diky
    ESY
    ESY --- ---
    CRAZY_IVAN: 8s mam. 620 je pro mě osobně nepěkná.. Proto vyhrála ta 8s :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DAN_F: jako s tou velikostí je pravda, že bych se nezlobil kdyby byla 920 menší no :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    CRAZY_IVAN: Tak hezčí asi je, ale taky už je docela velká a je to úplný low-end model, což je trochu poznat. Docela by mi asi chyběla přisvětlovací dioda (nejen na focení, používám docela hodně jako provizorní baterku). Taky mi nepřijde úplně přesvědčivý displej a oblíbil jsem si to nerozebíratelné unibody, tak nevím jestli by mě nesrala konstrukce. Ale jako samozřejmě, těžko říct když jsem to nevyzkoušel a třeba by se ukázalo, že to jsou zanedbatelné detaily. Ono to tak i působí, zároveň si ale myslím že to jsou takové 3 miniaturní a banální píčoviny, které můžou dělat kupodivu velký rozdíl :)

    Ono je to ve výsledku jedno, já se přizpůsobím. Jen mi v té řadě ,všeobecně a v čistě teoretické rovině, chybí něco dobře, nebo středně dobře, "vybaveného" v menší velikosti. A myslím že pro řadu lidí jsou ty velké telefony fakt docela pruda.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DAN_F: mně příjde třeba 520 hezčí, protože je hranatější

    ale chápu, že se to prostě někomu líbit nemusí, ale pořád lepší výběr, než když někdo chce něco s iOS :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ESY: O tom mluvím. Přitom ani nechci aby cpali hw 920/925 do nějakého miniaturního telefonu, kde třeba i chápu, že to může být problém. Mně by v klidu stačily parametry a konstrukce 720, jen v menším provedení.


    CRAZY_IVAN: 8S a 520 jsou stejný, ne-li horší případ jako 620. 820 je už zase obří.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    ESY: a co HTC Windows Phone 8S, nebo Nokia Lumia 820 v černé, nebo Nokia Lumia 520 v černé?
    ESY
    ESY --- ---
    DIM_: mam wp rad z pohledu vývojáře. Kdybych na to nechtěl psát tak si to asi nekoupím. Ten systém je fajn ale zařízení zatím bída. Nemam rad velký telefony a stín mě Nokia těžce říká tudy ne. 620 apod neberu vazne. To bych se snad i styděl někde vyndat na veřejnosti :D
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ADAMFC: Vypadá, ale bude to obří :)

    Co mně (osobně) aktuálně u WP chybí je obstojně vybavený a dobře zpracovaný "menší" (do 4') telefon.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    A jeste sem vcera cet o tynEOS, ta vypada taky drsne. Ale tu maj predstavit snad az v cervenci..
    DIM_
    DIM_ --- ---
    Ja tim chtel rict, ze ted je ta cena vysoka... za tech nastupnich 15 si to koupi jen ultrafandove a ja chci 925 co nejdriv.. Ja se tu nehadam, ze je spatne, ze cena pada:) Kdyby ALE nepadala, koupim si to hned.
    Ale jinak ma bohuzel pravdu ESY... ani ta 925 neni zadnej zazrak. Ty polykarbonatovy zada nakombinovany s hlinikovym ramem me netankujou. Ale je to to nej.
    ESY: Koupi cehokoli krome Nokie si WP hrozne degradujes...:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam