• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    ADAMFC: Asi budu muset ... ani 2. kabel nefunguje :/
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    DRCRABAKLES: hele nenech si srát na hlavu. Jestli si myslíš, že je to chyba přístroje, tak marš na čojku http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    ADAMFC: Tak on se vyjadril ve smyslu: "Vidite, telefon funguje ... s tim ja holt nic nenadelam, to ti v servisu". Obavam se, ze by se scenar pouze opakoval, vzhledem k tomu, ze se ty BUGy objevujou jen cas od casu, tak je to z moji strany neprokazatelny.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    DRCRABAKLES: tak když ti týpek v krámě dával za pravdu, tak na tý reklamaci trvej, ne?
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    PANORAMIX: Ano, jako novej. Uz jsem ho reklamoval, jak jsem psal niz. Ze servisu mi prislo, ze telefon byl vybity (udelali ze me v podstate debila, pochybuju, ze o tyhle zavade nevedeli). Typek v krame mi dal v podstate za pravdu, ale jen zvedal ramena. Takze asi tak...
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    SDN33: nevim jak ICQ, ale tvé požadavky windows phone splňuje... je to spíš o tom vyzkoušet si ho (déle než pět minut v obchodě) jestli ti vyhovuje jako systém takovej
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    PANORAMIX: já všechny případné potíže s telefonem z dovozu znám, ale rozhodně to nebylo kupované kvůli ceně, ale kvůli tomu, že jsem nehodlal čekat dalšího půl roku, než bude oficiálně v ČR (na prodej byl oficiálně v ČR až cca za 5 měsíců) a cena byla 15 000.
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    DRCRABAKLES: Kupoval si ji jako novou? Zkoušel si to reklamovat?
    CRAZY_IVAN: Setkal jsem se i s dovezenym telefonem tušim z Izraele. Pak vzniká problém s reklamací, protože vám naprostá většina "oficiálních" obchodů a servisů nevezmou, pokud s tím něco je. Nehledě na to, že často lidi koupí telefon třeba z mobilní pohotovosti, která teda kvalitu rozhodně nezaručuje. Je to sice levnější, ale díky tomu se i zvyšuje pravděpodobnost, že je to vadnej kus.

    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    SDN33: to chápu, že to znamená povrtat se v tom, ale co od toho povrtání se očekáváš? že to poběží 10x tak rychle, že přes to budeš moct řídit NASA, že jsi se symbianem mohl potom jezdit na olivovej olej? když napíšeš, co to bylo, tak ti jsme schopni říct něco ve stylu "wp neni třeba tunit, tohle umí aplikace nebo systém samotnej"
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    SDN33: co si prosimtě představuješ pod pojmem " pozitivní vliv na chod, obsluhu a i funkčnost/využití telefonu"?
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DRCRABAKLES: mně se u lumie 920 občas stávalo, že se mi zasekla při přijímání hovoru a nešlo s tim nic dělat, zůstala obrazovka, že mi někdo volá, jen restart pomohl

    nevim co to vyřešilo, ale už to nedělá - jestli to vyřešilo moje nastavení 2G nebo nějaká jiná magie, rozhodně 2G vyřešilo dost potíží, protože na LTE se mi sám od sebe restartuje, na 3G blbne příjem a hovory, jediné 2G funguje normálně

    mam tu lumii 920 už skoro dva roky z max shopu, ten telefon je dovoz z německého vodafone
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    DRCRABAKLES: A odkud ho máš?
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    PANORAMIX: Nezkousel, zkusim zitra ... ale dobiji se normalne.

    Mam ho rok a pul, ale dela to "cas od casu" od zacatku. Scenar je nasledujici: 1) nekdo mi vola, tak dam prijmout hovor 2) nic se nedeje, nereaguje 3) zamknu a odemknu obrazovku a tak 3s cekam (coz ti se zvonicim mobilem v ruce v MHD prijde jako mlilion let) 4) obrazovka se odemkne a PAK AZ jde vzit. Je to ale jen tak v 10% pripadu.
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    DRCRABAKLES: Zkoušel si to s jinym kablíkem? podobnej problém jsem měl třeba s externim HDD. Po výměně už zase všechno ok. Co se vypínání a zvedání hovoru týče, jak starej ten telefon je? Docela mě to překvapuje, jsi první za cca 2 nebo 3 roky, od koho něco takového o Lumiích čtu/slyšim
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    DRCRABAKLES: Tohohle se bojim u všech věcí přes USB. Mně to udělalo u starýho telefonu a starýho počítače, kdy jeden po druhym mi USB porty řikaly, že se nejde připojit. Když sem měnil počítač, už se to nikdy nestalo. Ten telefon pořád mam jako druhej, Omnia W se 7.8
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    Tak dalsi novinka. Lumie mi nejde pripojit k pocitaci. Po pripojeni mi to vyhodi dialog: "K telefonu se nelze pripojit. Odpojte jej, restartujte a potom se zkuste pripojit znovu." ... coz samo nefunguje.

    To, ze se mobil cas od casu sam vypne, nejde vzit hovor etc. ani nezminuju. Fakt konec...Nokii uz nikdy vic
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DEMONOFANARCHY: Reboot loop. Nevim jak je to řešené u Omnie, ale flasher (tuším že i u Lumií) umožňuje možnost flashnout systém a zachovat uživatelská data.
    BELO
    BELO --- ---
    po update na 8.1 mi obcas vypadava signal - odemknu telefon a chce po mne PIN - deje se vam to nekomu? (lumia520)
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    SLUPKA: OK diky, priste vyzkousim :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    DRCRABAKLES: Tak jsem koukal na net a mělo by stačit podržet power button na 10s. Hard reset se myslím dělá tak, že začneš stejnou kombinací, počkáš až to zavibruje, pustíš power button, ale zbylé držíš dál asi zase na 5s.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam