• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    IFEELGOOD
    IFEELGOOD --- ---
    Zdravím a mám dotaz. Vybírám si pracovní telefon a na výběr mám mezi Samsung Galaxy S5 mini nebo Lumia 925. Sám mám Lumii 920 (viz můj hate post na baterku níže IFEELGOOD: ) Tak se ptám, jak je na tom 925 se spotřebou? Dle parametrů je to to samé jako 920 ale trochu doufám, že nebude tak děsivě topit jako 920 a tím pádem i něco vydrží... Díky
    Když to shrnu, mám před sebou dvě varianty, buď návrat do Androdích vod, nebo sebou tahat dvě skoro stejný Lumie :))
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    IFEELGOOD: Podívej se co se děje, případně resetuj do továrního nastavení a obnov.

    Tohle vypada ná nějakou cpu smyčku nebo něco divného. kdybys řekl 10-20h tak je možná problém nějaké drobnosti, ale 5h je malo.
    IFEELGOOD
    IFEELGOOD --- ---
    Máte někdo také takový problém s battery managementem u Lumie 920 ? Když si s tím telefonem hraju (a to myslím psaní zpráv, FB a nyx, nic extra) nevydrží ani 5 hodin. Nedejbože kdybych chtěl zapnout navigaci a vyjet z Prahy, už v Říčanech se mi vypne a to ho mám celou dobu na té nuzné origo Nokia bezdratové dokovací stanici (která se mi ze skla díky vedru odlepila a zkroutila).
    Nevím jestli mám špatný model (mám ji od listopadu a ze začatku tohle nedělal) , nebo svou klasickou smůlu, kdy jakýkoli gadget co si koupím, stojí za chvíli za piču.
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    KEDDY: Mám 1,5 GB a málokdy to za měsíc vyčerpám a to si sem tam stáhnu i appku mimo wifi. :)
    KEDDY
    KEDDY --- ---
    MCKIDNEY: Vyzkousim.. Diky
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KEDDY: Koukni na tu APP bude se ti to libit, sleduje to automaticky, aspon myslim.
    Pokud jde o to, tak 3GB za měsíc jde jenom tetheringem a streamováním HQ videa a to se bavíme o hodinách youtube :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    KEDDY: s timhle použitim to nemůžeš vyjet, ani kdyby ses zbláznil...
    KEDDY
    KEDDY --- ---
    MCKIDNEY: OK diky.. Vyuzivam to jen tak na What's App, Nyx, Nejake maily a FB.. Nic moc videii a tak.. takze jestli myslis, ze je to prebytek, tak to ani nebudu sledovat.. ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KEDDY: na všední použití je to naprostý přebytek.

    V 8.1 existuje aplikace Data Sense a můžeš nastavit přesně kolik máš limit a kdy se restartuje. (Operátoři to uvádějí na webu)

    Ono tě to nejenom upozorní, ale i ukazuje na kterých aplikacích kolik
    KEDDY
    KEDDY --- ---
    Ahoj, mozna demence, ale kde dokazu najit kolik dat uz jsme pojel na internetu.. jako kolik mi zbyva do vyplejtvani.. Mam 3,00G .. myslite ze na vsedni pouziti je to v klidu a nemusim tolik hrotit? :)
    NIXX
    NIXX --- ---
    MCKIDNEY: OK, díky :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NIXX: Aktualizace pro 8x ještě není. je preview for developers
    NIXX
    NIXX --- ---
    Nedaří se mi nainstalovat WP 8.1 na HTC 8x - systém hlásí, že telefon je aktuální... žádnou aktualizaci nenajde. Podle informací na netu ale měl update být k dispozici i pro 8x. Neuměli byste někdo poradit? Díky!
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GILDARIUS: Tak Wifi patří do toho co bych tam měl kdybych měl zaškrtnuto nechat WiFi zapnutou při zamčené obrazovce :)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    MCKIDNEY: kdyby ty dlaždice například vypnutí/zapnutí wifi fungovaly okamžitě z obrazovky a ne jako jenom odkaz do nastavení tak by tu lištu taky nepotřeboval :)

    ještě k nastavení, ty jednotlivý složky jsou srovnavný podle jakýho klíče ? přijde mi to dost random :-D
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Nevim jestli je to spravnej klub, ale doporucite mi nekdo nejake vhodne aplikace pro klasicke Win8.1 metro? Od vcera mam doma Surface Pro, tak se s nim szivam a premyslim jak nejlepe vyuzit jeho tabletovost.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ono casem zjistit ze to menu je skoro k nicemu. WP je postaveno na tiles a v tom statusu je to ve smes pomalejsi a horsi.

    Po mesici uz ho pouzivam jenom na zamykani otáčení obrazovky a GPS.
    KEDDY
    KEDDY --- ---
    NECROMAN: Tak to me torichu kazi naladu..
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEDDY: zatim je tam jen fixni seznam asi 12 systemovych voleb. Vybrat si muzes 4 nebo 5 na vetsich telefonech.
    KEDDY
    KEDDY --- ---
    NECROMAN: Tak to si myslim ze nemam.. :) ale uz se pomalu zacinam s tim systemem zzivat.. Mozna prvni otazka. je mozne si nejak pridat zkracene volby do horniho vysuvneho panelu? jako mezi wifi, letadlo, ... ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEDDY: Zatim dostupny jen jako Preview for developers, ale funguje v pohode. Pridava slozky a par dalsich detialu
    GDR1 pro Windows Phone 8.1 – Kompletní a podrobný přehled novinek a vylepšení - WMMania.cz
    http://wmmania.cz/clanky/obecne/windows-phone-81-gdr1-prehled-novinek-a-vylepseni/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam