• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BOPA: Všechny telefony co mám k dispozici začali na 8.0, kde power saver byl mnohem lepší. Proto to zmiňuji

    Proto mám rád WP, nízký footprint a baterie vydrží.

    Vypnutím 3G neztratíš data, pouze ztratíš rychlost. Na Vodaphone a Tmobile je to uplne jedno - dokud nepracuješ v IE, tak 3G je jenom žrout baterie (a velky) - proto se i automaticky přeplo na 2G pokud si měl zapnutý battery saver.

    O2 mělo, a pravděpodobně stále má, přetížené GSM pásmo pro data a Edge už nestačí.
    Za zkoušku to ale stojí
    BOPA
    BOPA --- ---
    MCKIDNEY:
    IFEELGOOD:
    nasatvení zůstalo stejné už od prvního spuštění 8.1 - proto mne překvapila ta změna....
    reporty jsou vyplé
    wifi taky - zapínám jen tehdy, kdy ji potřebuju
    3G mám zapnuto od koupě telefonu - využívám data

    MCKIDNEY: a výdrž 3-5 dní je LUXUS :-)))))
    IFEELGOOD
    IFEELGOOD --- ---
    BOPA: Má to být služební telefon, ne kompaktní fotoaparát co vydrží 2 hodiny :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BOPA: 8.1 změnila power managment. Wifi se už nevypne při battery saver a 3G taky ne.
    Navíc pokud nedáš custom, tak nokie neustále reportuje věci microsoftu.

    Povypínal jsem reporty a sledování dat, přepnul na 2G a nastavili wifi na zapnutou pouze při odemknuté obrazovce (Zatím dočasné řešení) a nastavil exchange a google na 30 minut.
    Z 520 dostanu 3-5 dní.
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    BOPA: Já teda s 925 musim výdrž baterie jen chválit, při běžném používání, tzn. bez hraní her vydrží od ranního nabití do večera než jdu spát. Snad jen včera mi to sežralo baterku rychle, protože jsem jí měl rozsvícenou cca 2 hodiny při cestování.

    Nicméně mám instalovaný developer preview, se kterým se baterka hodně zlepšila :)
    BOPA
    BOPA --- ---
    Lumia 1020, Lumia520 - WP 8.1 - orig aktualizace - máme s kolegou stejný pocit... zaposledních několik dní (cca něco přes týden) se nám zdá, že výdrž baterie šla hooodně do háje... Žádné nové aplikace... stále stejný režim fungování... Odinstaloval jsem všechny battery app (insider, Baterry a pod- zkoušel jsem který by na to mohl mít nejvíce vliv) a výdrž stále naprd.... Ve spořiči baterie jsem asi 2 dny viděl, že nejvíce to žere aplikace TELEFON.... :-)
    Máte někdo podobné zkušenosti??
    HARD resetu se snažím vyhnout... -
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    PONCIK: S tím se setkávám poprvé, to spíš vypadá, jak když na to nějakou aplikaci už máš. Nativně se totiž zvedají hovory tlačítkem. :)
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Na Lumii 520 mám před příjmem hovoru šoupnout obrazovku nahoru a občas nechtěně tenhle hovor típnu.(. Existuje nějaká náhražka ve formě zelenýho a červenýho "tlačítka" ? Nebo to nějak vypnout ?? Díky.
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    existuje nejaky IM klient na WP, ktery umi jabber/xmpp a OTR?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    BOPA
    BOPA --- ---
    IFEELGOOD: proč nechceš 1020??
    IFEELGOOD
    IFEELGOOD --- ---
    NECROMAN: Tu bych moc bral, ale bohuzel není v nabídce. Z Lumií si muzu vybírat jen
    Nokia Lumia 1020
    Nokia Lumia 520
    Nokia Lumia 635
    Nokia Lumia 925

    1020 nechci
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opera Mini pro Windows Phone, zatim se muzete prihlasit do bety
    Opera Mini for Windows Phone - Opera Software
    http://www.opera.com/cs/wpbeta
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak zkušenosti s upgrade HTC 8s na poslední preview.

    - upgrade trva dlouho a tím myslím déle jak hodinu
    - ringtones se možná nezaregistrují, pozor nejde je přetáhnout v rámci phone, musíte z počítače do Ringtones.
    - Prakticky nelze aktualizovat postupně, mezi verze nejsou stabilní a plně funkční

    + Extended tiles fungují skvěle i na malém displayi
    + Uvolní hodně místa v paměti (řádově 100 MB, pro mě 700MB)
    + Umožní instalace na SD, která je dokonce rychlejší s dobrou kartou
    + Zařízení má lepší výkon a znatelně svižnější v plném provozu

    Takže po ATIV S a HTC 8x zase chvíli zůstanu u 8s :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    IFEELGOOD: 925 mam a je to hodne pekny telefon. Baterka v pohode den vydrzi, nez jdes spat, tak das na nabijecku a rano odpojis. Zkusil bych to jeste ukecat zda by ti nedali i Lumii 930 - 4jadro, FullHD, luxusni telo, Miracast...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ADAMFC: Jasně jenom prostě stojí víc. Za obdobnou cenu máš ten rozdíl.

    Osobne něvidím v 16GB problém.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    Ta 925 se dá sehnat i 32GB
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    IFEELGOOD: 920 a 925 jsou obdobné telefony. 925 je menší, lehčí a vydrží déle + má už delší podporu (přece jenom novější model)
    Ztratíš 16GB paměti a bezdrátové nabíjení.

    925 je dle mého názoru lepší jak 930 a problémy s baterkou jsou většinou SW problém, ale teoreticky můžeš mít i vadný PWM modul, nebo baterku.
    IFEELGOOD
    IFEELGOOD --- ---
    Zdravím a mám dotaz. Vybírám si pracovní telefon a na výběr mám mezi Samsung Galaxy S5 mini nebo Lumia 925. Sám mám Lumii 920 (viz můj hate post na baterku níže IFEELGOOD: ) Tak se ptám, jak je na tom 925 se spotřebou? Dle parametrů je to to samé jako 920 ale trochu doufám, že nebude tak děsivě topit jako 920 a tím pádem i něco vydrží... Díky
    Když to shrnu, mám před sebou dvě varianty, buď návrat do Androdích vod, nebo sebou tahat dvě skoro stejný Lumie :))
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    ADAMFC: A jo, mně zmátlo, že mi tu ulici nenabídne u těch dalších 2 k výběru.). Jo fachá to )). Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam