• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    GILDARIUS: nepouzivam. Zatim je velky problem, ze nelze NFC pouzit treba na spravu profilu a zmenu nastaveni.
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    GILDARIUS: Stejný nálepky fungujou už s WP. Jenže teď přijde GeoFencing, jak bylo v podstatě oznámeno na představení 730 a 830, takže tohle možná lehce ztratí smysl. Dál třeba repráky. Jeden mám doma, prostě přiložíš a hraješ. Spojení telefonů, když si něco chceš poslat je taky supr.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    DAN_F: párování čeho ? dvou mobilů aby sis mohl poslat jednoduše fotky, to mi přijde trošku málo... :(
    kolega na androidu používá nfc nálepku že když přijde do práce změní si jejím přejetím nastavení pracovního emailu - přestane mu cintkat mobil, nevím jak by tohle fungovalo na WP (řešil jsem to ještě na verzi 8)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Ne že by se to MS zrovna nehodilo, jako páka na uživatele k přechodu na zařízení s WP8 (zpětná integrace CardDAVu do WP 7.x by asi technicky vzatu nebyla zas takový problém).

    GILDARIUS: Snadné párování. A v té formě v jaké to představil Apple pak náhrada platebních karet.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    NECROMAN: ty NFC nějak používáš ? hledám pro to nějaký smysluplný využití
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Novy iPhone 6 ma NFC a novinku Apple Pay pro bezdratove platby... docela bych tipoval, ze kdyz to ted banky budou implementovat do iPhonu, mozna to kdyz uz budou u toho dodaji i do Windows Phone zarizeni, ktere platby podporuji uz od verze WP8 :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DIM_: U Windows Phone 7.8 byl pro sync Google kontaktu pouzivany Exchange protokol, ktery Google prestal podporovat, protoze nema rad Microsoft.
    Ve WP8 a vyssim se jiz na sync Google kontaktu pouziva CardDAV a ten funguje zatim v pohode.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    (kterej se nesyncnul asi tak 8 mesicu)
    DIM_
    DIM_ --- ---
    MCKIDNEY: Jestli je to takhle, tak to neni zadna traga. At Google kontakty exportuje z Gmail rozhrani a importuje do Outlook.com uctu. Easy. Jen prijde o ty novejsi kontakty, co se na Google nesyncly.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DIM_: nene, aspon podle toho co jsem pochopil tak se stalo následující:

    1) Zasekla se synchronizace - toto se stává i v WP8
    2) Všiml si toho až po X čase
    3) Přečetl jsi, že má odstranit Google účet z Windows Phone
    4) Přišel o data co nejsou synchronizována.
    5) Pak se zeptal zde
    ....
    6) Profit

    Vrátit zpět do 2) už nejde, ale jde se vrátit zpět do stavu 0 tím, že znovu účet přidá.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    MCKIDNEY: On ale smazal Google ucet, jestli jsem to dobre pochopil.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRACONIK: kdyz pridas google znova, tak dostaneš část zpět.
    s WP8 dostaneš zdarma Hotmail účet a ten to zálohuje velmi dobře.

    Já používám vlastní server protože si dělám denní zálohy
    DIM_
    DIM_ --- ---
    DRACONIK: Mne se kontakty syncujou s Googlem jedna radost na WP8.1. I na WP8 s tim nebyl problem.
    WP7.8 mam vytesneny:)

    A teda ano, prisel jsi o ne nejspis.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    MCKIDNEY: no jo, vhodna rada. aspon se o ty kontakty uz nemusim starat:D tak co se da delat. wp bylo fajn, jeste ale hodne rozmyslim, zda u toho zustat nebo ne...
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    ROMANICAK: ta moje staricka lumie 800 sd kartu neumi prave:)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Boze to byl zase nějaký troll, smazat synchronizaci pro odstranění problému.
    Bohužel obnovit se to snadno nedá, je to binární databáze a to je skoro konec.

    Poučení pro příště je to pravidelně kontrolovat a případně dát synchronizovat rucne.

    ROMANICAK: Já už jsem se přesunul do dob internetu a mám Zarafu pro vlastní synchronizaci :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    To je tak, kdyz kontakty, tak dulezita vec, visi nekde v prdeli na webu.

    Otazka zni - Kdo z vas si zalohuje kontakty pravidelne na SD kartu? Ja jo. Prave kvuli tenhle problemum.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    DIM_: no gmail nesynchronizuje kontakty uz nejakou dobu. takze ty kontakty, ktery jsem si vytvoril, dal jim at se ukladaj na gmail, tak se tam neulozily. tim padem predpokladam, ze jsem o ty novejsi kontakty prisel
    DIM_
    DIM_ --- ---
    DRACONIK: Ja nechapu ten nefunkcni sync s Google?
    Kazdopadne jestli jsi Gmail smazal, tak ho obnov. To snad pujde. Facebook, Google aj. asi vzdy doufaj, ze se ovecka vrati:)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Ahoj, mam trabl.
    windows phone 7.8 nokia lumia.
    kontakty jsem mel syncnuty pres google, nicmene to uz nakou dobu nejde, vim. dostal jsem se k tomu az dneska. ted na nakym chytrym foru hledam, jak to vyresit. rada smazat ucet gmail (kterej se nesyncnul asi tak 8 mesicu), ze se telefon zepta, co s kontaktama mi pomohla k tomu, ze jsem o vsechny kontakty prisel.

    netusite nekdo, jestli jdou tyhle veci vytahnout zpet?
    diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam