• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    DRACONIK:
    Jo tak to sorry, nekoukal jsem jestli ji ma.

    DRACONIK:
    chtel jsem napsat presne to co
    MCKIDNEY:

    Zkusit pozadat o vraceni google uctu. Budes mit aspon ty kontakty starsi 8 mesicu. nevim jak casto neco updatujes, ja zas tam moc ne, ale par cisel by mi chybelo. Kazdopadne pak by v GMail melo jit nejak preposlat kontakty do jakyhokoliv jinyho mailu a tam je importovat. Treba ten Hotmail defaultni se mi jevi jako vhodnej. No a kdyz uz se ti podari preposlat si nejak kontakty z toho GMailu, tak je mas vlastne zalohovany :-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRACONIK: kdyz pridas google znova, tak dostaneš část zpět.
    s WP8 dostaneš zdarma Hotmail účet a ten to zálohuje velmi dobře.

    Já používám vlastní server protože si dělám denní zálohy
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    MCKIDNEY: no jo, vhodna rada. aspon se o ty kontakty uz nemusim starat:D tak co se da delat. wp bylo fajn, jeste ale hodne rozmyslim, zda u toho zustat nebo ne...
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    ROMANICAK: ta moje staricka lumie 800 sd kartu neumi prave:)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Boze to byl zase nějaký troll, smazat synchronizaci pro odstranění problému.
    Bohužel obnovit se to snadno nedá, je to binární databáze a to je skoro konec.

    Poučení pro příště je to pravidelně kontrolovat a případně dát synchronizovat rucne.

    ROMANICAK: Já už jsem se přesunul do dob internetu a mám Zarafu pro vlastní synchronizaci :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    To je tak, kdyz kontakty, tak dulezita vec, visi nekde v prdeli na webu.

    Otazka zni - Kdo z vas si zalohuje kontakty pravidelne na SD kartu? Ja jo. Prave kvuli tenhle problemum.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    DIM_: no gmail nesynchronizuje kontakty uz nejakou dobu. takze ty kontakty, ktery jsem si vytvoril, dal jim at se ukladaj na gmail, tak se tam neulozily. tim padem predpokladam, ze jsem o ty novejsi kontakty prisel
    DIM_
    DIM_ --- ---
    DRACONIK: Ja nechapu ten nefunkcni sync s Google?
    Kazdopadne jestli jsi Gmail smazal, tak ho obnov. To snad pujde. Facebook, Google aj. asi vzdy doufaj, ze se ovecka vrati:)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Ahoj, mam trabl.
    windows phone 7.8 nokia lumia.
    kontakty jsem mel syncnuty pres google, nicmene to uz nakou dobu nejde, vim. dostal jsem se k tomu az dneska. ted na nakym chytrym foru hledam, jak to vyresit. rada smazat ucet gmail (kterej se nesyncnul asi tak 8 mesicu), ze se telefon zepta, co s kontaktama mi pomohla k tomu, ze jsem o vsechny kontakty prisel.

    netusite nekdo, jestli jdou tyhle veci vytahnout zpet?
    diky
    KEDDY
    KEDDY --- ---
    H_U_N_T_E_R: Zkusil jsem a funguje.. koho by ta kombinace jen tak napadla... Telefon mam 14 dni a hned tohle? Diky za za pomoc! ;)
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    KEDDY: soft reset je volume down + power
    KEDDY
    KEDDY --- ---
    Ahoj chalpi, potreboval bych prosim rychlou pomoc.. Lumia 925.. najednou misto cehokoliv na displei vidim jen jake si zrneni a nemuzu nic delat.. zkousel jsem drzet tlacitko pro vypnuti ale nic se nedeje.. normalne bych vyndal barerii ale jak vite, tak to nejde... Existuje nejaky restar nebo neco co s tim muzu udelat? co ta mala dirka nahore vedle diry pro sluchatka? Diky moc za pomoc, jsem v nemecku 700 od ČR a telefon potrebuju.. DIKY!!! :)
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Jak poznám na display Lumie 520, že mi komunikuje s hands free, takovým bazmekem malým do ucha, jak naslouchátko ? BlueTooth zapnuto připojování automaticky.). Thank.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak viděl jsem spokulace, že 3G přidají notifikací, ale zatím tomu nevěřím.
    Dokonce ho v 8.1 Schovali pod SIM Settings :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BOPA: Všechny telefony co mám k dispozici začali na 8.0, kde power saver byl mnohem lepší. Proto to zmiňuji

    Proto mám rád WP, nízký footprint a baterie vydrží.

    Vypnutím 3G neztratíš data, pouze ztratíš rychlost. Na Vodaphone a Tmobile je to uplne jedno - dokud nepracuješ v IE, tak 3G je jenom žrout baterie (a velky) - proto se i automaticky přeplo na 2G pokud si měl zapnutý battery saver.

    O2 mělo, a pravděpodobně stále má, přetížené GSM pásmo pro data a Edge už nestačí.
    Za zkoušku to ale stojí
    BOPA
    BOPA --- ---
    MCKIDNEY:
    IFEELGOOD:
    nasatvení zůstalo stejné už od prvního spuštění 8.1 - proto mne překvapila ta změna....
    reporty jsou vyplé
    wifi taky - zapínám jen tehdy, kdy ji potřebuju
    3G mám zapnuto od koupě telefonu - využívám data

    MCKIDNEY: a výdrž 3-5 dní je LUXUS :-)))))
    IFEELGOOD
    IFEELGOOD --- ---
    BOPA: Má to být služební telefon, ne kompaktní fotoaparát co vydrží 2 hodiny :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BOPA: 8.1 změnila power managment. Wifi se už nevypne při battery saver a 3G taky ne.
    Navíc pokud nedáš custom, tak nokie neustále reportuje věci microsoftu.

    Povypínal jsem reporty a sledování dat, přepnul na 2G a nastavili wifi na zapnutou pouze při odemknuté obrazovce (Zatím dočasné řešení) a nastavil exchange a google na 30 minut.
    Z 520 dostanu 3-5 dní.
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    BOPA: Já teda s 925 musim výdrž baterie jen chválit, při běžném používání, tzn. bez hraní her vydrží od ranního nabití do večera než jdu spát. Snad jen včera mi to sežralo baterku rychle, protože jsem jí měl rozsvícenou cca 2 hodiny při cestování.

    Nicméně mám instalovaný developer preview, se kterým se baterka hodně zlepšila :)
    BOPA
    BOPA --- ---
    Lumia 1020, Lumia520 - WP 8.1 - orig aktualizace - máme s kolegou stejný pocit... zaposledních několik dní (cca něco přes týden) se nám zdá, že výdrž baterie šla hooodně do háje... Žádné nové aplikace... stále stejný režim fungování... Odinstaloval jsem všechny battery app (insider, Baterry a pod- zkoušel jsem který by na to mohl mít nejvíce vliv) a výdrž stále naprd.... Ve spořiči baterie jsem asi 2 dny viděl, že nejvíce to žere aplikace TELEFON.... :-)
    Máte někdo podobné zkušenosti??
    HARD resetu se snažím vyhnout... -
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    PONCIK: S tím se setkávám poprvé, to spíš vypadá, jak když na to nějakou aplikaci už máš. Nativně se totiž zvedají hovory tlačítkem. :)
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Na Lumii 520 mám před příjmem hovoru šoupnout obrazovku nahoru a občas nechtěně tenhle hovor típnu.(. Existuje nějaká náhražka ve formě zelenýho a červenýho "tlačítka" ? Nebo to nějak vypnout ?? Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam