• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Jak poznám na display Lumie 520, že mi komunikuje s hands free, takovým bazmekem malým do ucha, jak naslouchátko ? BlueTooth zapnuto připojování automaticky.). Prostě jak pro lamu jak a co má být nastaveno. Thank.
    IGRAQ
    IGRAQ --- ---
    DRACONIK: myslis fora na http://www.wpcentral.com/ ? Tam me jednou taky zabanovali uplne za nic. :/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak pro zálohu ani není třeba jejich Zarafa Engine, ale stačí pouze produkt http://z-push.org/
    Nároky jsou minimální a výsledek jsou VCards, které snadno zálohuješ pomocí BackupPC/FTP/RSync

    Rozdíl mezi Zarafa a ZPush je implementace webového klienta, kalendářů a trošku větší nároky.

    Oboje běží na slabém KVM virtuálu, ZPush spustíš i na sdílených OpenVZ a některých Webhosting.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRACONIK: Ok, trochu si mě vyděsil :)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    MCKIDNEY: myslim ty z tech osmi mesicu. samozrejme ze ty kontakty do doby, kdy slo zalohovat mam.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRACONIK: Pockej, jakto ze je zpet neziskas? Nebo myslis ty z 8 mesicu?
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    lidi zlati, diky za informace, pomoc a rychly reakce:)

    smiril jsem se s tim, ze kontakty uz zpet neziskam.
    stranka na wp foru nahlasena jako trolling.

    wp a jine prisery komunikacni nadale budu synchronizovat pres vlastni server.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    NFC je o becne obrovskej potencial a nikdo ho zatim poradne nevyuzil. Nevim proc, ale stve me, ze treba banky nemaji NFC defaultne jako platebni karty. Presne kvuli tomu jsem totiz tu vec chtel. Nebo vstupni karta do prace, ruzny dalsi slevovy karticky...proste jen prijit, prilozit telefon a hotovo.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    DRACONIK:
    Jo tak to sorry, nekoukal jsem jestli ji ma.

    DRACONIK:
    chtel jsem napsat presne to co
    MCKIDNEY:

    Zkusit pozadat o vraceni google uctu. Budes mit aspon ty kontakty starsi 8 mesicu. nevim jak casto neco updatujes, ja zas tam moc ne, ale par cisel by mi chybelo. Kazdopadne pak by v GMail melo jit nejak preposlat kontakty do jakyhokoliv jinyho mailu a tam je importovat. Treba ten Hotmail defaultni se mi jevi jako vhodnej. No a kdyz uz se ti podari preposlat si nejak kontakty z toho GMailu, tak je mas vlastne zalohovany :-)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GILDARIUS: Telefonů nevím, ale já to používám na ty NFC enabled audio hračky - přijdu domů a chci pokračovat v poslouchání toho co mám ve sluchátkách, nebo si pustit nějaký podcast k vaření třeba, tak se jen dotknu a Play 360 se zapne, propojí a plynule přebere přehrávací funkci.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    GILDARIUS: nepouzivam. Zatim je velky problem, ze nelze NFC pouzit treba na spravu profilu a zmenu nastaveni.
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    GILDARIUS: Stejný nálepky fungujou už s WP. Jenže teď přijde GeoFencing, jak bylo v podstatě oznámeno na představení 730 a 830, takže tohle možná lehce ztratí smysl. Dál třeba repráky. Jeden mám doma, prostě přiložíš a hraješ. Spojení telefonů, když si něco chceš poslat je taky supr.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    DAN_F: párování čeho ? dvou mobilů aby sis mohl poslat jednoduše fotky, to mi přijde trošku málo... :(
    kolega na androidu používá nfc nálepku že když přijde do práce změní si jejím přejetím nastavení pracovního emailu - přestane mu cintkat mobil, nevím jak by tohle fungovalo na WP (řešil jsem to ještě na verzi 8)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Ne že by se to MS zrovna nehodilo, jako páka na uživatele k přechodu na zařízení s WP8 (zpětná integrace CardDAVu do WP 7.x by asi technicky vzatu nebyla zas takový problém).

    GILDARIUS: Snadné párování. A v té formě v jaké to představil Apple pak náhrada platebních karet.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    NECROMAN: ty NFC nějak používáš ? hledám pro to nějaký smysluplný využití
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Novy iPhone 6 ma NFC a novinku Apple Pay pro bezdratove platby... docela bych tipoval, ze kdyz to ted banky budou implementovat do iPhonu, mozna to kdyz uz budou u toho dodaji i do Windows Phone zarizeni, ktere platby podporuji uz od verze WP8 :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DIM_: U Windows Phone 7.8 byl pro sync Google kontaktu pouzivany Exchange protokol, ktery Google prestal podporovat, protoze nema rad Microsoft.
    Ve WP8 a vyssim se jiz na sync Google kontaktu pouziva CardDAV a ten funguje zatim v pohode.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    (kterej se nesyncnul asi tak 8 mesicu)
    DIM_
    DIM_ --- ---
    MCKIDNEY: Jestli je to takhle, tak to neni zadna traga. At Google kontakty exportuje z Gmail rozhrani a importuje do Outlook.com uctu. Easy. Jen prijde o ty novejsi kontakty, co se na Google nesyncly.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DIM_: nene, aspon podle toho co jsem pochopil tak se stalo následující:

    1) Zasekla se synchronizace - toto se stává i v WP8
    2) Všiml si toho až po X čase
    3) Přečetl jsi, že má odstranit Google účet z Windows Phone
    4) Přišel o data co nejsou synchronizována.
    5) Pak se zeptal zde
    ....
    6) Profit

    Vrátit zpět do 2) už nejde, ale jde se vrátit zpět do stavu 0 tím, že znovu účet přidá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam