• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Strašidelné zprávy :(

    Jinak včem se ti zdá outlook klient lepší?
    Já mám rád jak udělali v 8.1 emaily, ale zbytek je nic moc
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOPA, ADAMFC: AKA ten odklad update starších zařízení na 2016 se jeví jako překvapivě rozumné rozhodnutí :)
    BOPA
    BOPA --- ---
    BOPA:
    A zapomněl jsem ještě dodat:
    + nabíjení - s tou nabíječkou na 220V je to fakt pecka - 50% za cca 30 minut... z nuly do 100% za necelých 90 minut...
    - nejde použít stojánek bezdrátového nabíjení, který jsem měl k L1020... jedině dát TLF na ležato - Landscape - ale to pak ztrácí jakýkoli smysl - neb START je jen na stojato... Trochu škoda no :-(
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    BOPA: To zní dost děsivě..
    BOPA
    BOPA --- ---
    14 dní s Microsoft 950 XL Dual SIM
    PLUSY:
    + svižnost,
    + display je fakt hezký, velikost (které jsem se bál) mi sedí,
    + Outlook klient je výrazně lepší než u 8.1,
    + Lidé - docela fajn - ale štve mně, že obrázky kontaktů jsou hoodně malé a LIVE dlaždice vypadá s kolečkama jak pěst na oko
    + integrace SKYPE do zpráv je fajn, (ještě ten Messenger kdyby tam byl),
    + Hello funguje tak z 80% ale je to docela fajná blbůstka (zatím BETA - věřím, že to odladí a zrychlí)
    + Foťák - musím říci, že jsem výrazně spokojenější než u Lumia 1020...

    MÍNUSY
    - i po aktualizacích neustále restarty telefonu - a to v případě, že je zapnutý BT a telefonujete... Telefon se po asi 30-45 s sám restartuje - naprosto nepoužitelné - ASI NEJVĚTŠÍ TRÁPENÍ A KATASTROFA
    - Výdrž baterie - no tak to jsem čekal tedy skutečně mnohem více... Při std práci (data NONSTOP, 20 hovorů denně, občas internet, práce s maily a kalendářem) - klasický jednodenní telefon. Když ho moc nepoužívám (víkend - tzn skoro bez hovorů, telefon skoro nevezmu do ruky) dostanu se i na 2 dny
    - Zahřívání - když asi 10 minut něco dělám, telefon je ve spodní části dost ale opravdu dost zahřátý
    - Některé aplikace prostě nefungují - ikdyž jsou zaktualizované - např SERVIS24 od CSAS
    - některé aplikace jsou v seznamu 2x - jedna OK a druhá jako by neaktivní - čeká na dokončení - ale nejde s tím vůbec nic udělat - ani odinstalovat, ani NIC... jediná šance je odinstalovat ti aktivní fungující APP a pak následně dokončit instalaci té "zašedlé - neaktivní" app
    - Lidé - některé tam mám 2x - jako že z "outlooku", ale nejde s tou jednou nic dělat - ani odstranit...
    - Glance Screen - nějak tam nemohu dostat počasí - stejně jako jsem měl na 8.1
    - nejde telefon probudit 2x poklepáním na LCD
    - HW tlačítko POWER uprostřed mezi Volume Upp a Volume Down - no kdo tohle vymyslel ???? Snad si zvyknu :-)
    - Začal mi povrzávat zadní kryt dole ve spodní části (u vlajkové lodi bych to fakt nečekal)

    toto mně jen tak narychlo napadlo... obecně věřím tomu, že aktualizace to brzy vše vyřeší... Bo do Jabka ani robota už jít fakt nikdy nechci
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ono to popisuje to samé co Mobilmania v minulosti.
    Je dost mozne ze oficiálně nebudeme mít 10 na starších zařízeních z toho důvodu, že na ne nešel 8.1 Update 2

    Až budou nějaké výhody Win 10, tak dám vědět co dělá Developer Preview na 820 a 920
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    ELHO_CID: Sem si to pak dohledal a je to prostě ve vlnách. Kokoti z idnes
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    ADAMFC: iDnes není moc důvěryhodný zdroj. Podle všech ostatních bude na všechny s WP8.1
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    Update na Windows 10 pro starší lumie se odkládá. Bude až příští rok - iDNES.cz
    http://mobil.idnes.cz/...starsi-lumie-v-roce-2016-dy2-/mob_nokia.aspx?c=A151218_013619_mob_nokia_ada

    Ech: "Updatu se podle Microsoftu dočkají jen tyto modely: Lumia 930, Lumia 830, Lumia 735, Lumia 640 XL, Lumia 640, Lumia 540, Lumia 535, Lumia 532, Lumia 435 a Lumia 430."
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    PIKAPRD: Kouknu na to, ale většinou to pojivo už má ten nový díl má na sobě.
    PIKAPRD
    PIKAPRD --- ---
    DAN_F: Jo a nevíte čím bych to pak měl opět přilepit? Vteřinovým lepidlem? :D
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VECTOR, PIKAPRD: Ale tak coby ne. Akorát jen je tam přilepený, takže je to docela pruda s fénem.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Umite nekdo nastavit, aby se ve W10 zobrazovaly na dlazdici Store aplikace co cekaji na aktualizaci?


    PIKAPRD: IMHO ne. ale projdi Youtube.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Jsem zvědavý jak se teď vypořádají s tou odlišností WP8 vs. W10M prostředí. Aktualizovala se mi "aplikace" zařízení a začíná to být solidní bordel :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    protoze neni kam spechat a chtěl jsem malé zařízení, tak jsem si za 2k koupil 820 v perfektním stavu :)

    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    Já osobně si počkám na 650 a 850 a pak si vyberu, není kam spěchat, třeba to do té doby aspoň trošku odladí ;-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HAWLIS: http://www.microsoft.com/en-us/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA143456

    Myslim ze to souvisí s tím, že 925 má stejnou grafiku jak 920 - je sice výkonější než většina telefonů na tom seznamu, ale je o 2 generace starší.
    PIKAPRD
    PIKAPRD --- ---
    Budu schopný vymněnit sám displey u Lumie 830? Nemáte někdo s tímto zkušenosti?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    sem měl za to, že 925 umí project my screen bez kabelu a tedko kdyz sem konecne poridil screen, se kterym to chci testovat, tak mi to píše, že jen to wireless neumí...
    jaký lumie to uměli? sem myslel že mám v kapse highend dané doby a tohle by měla bejt samozřejmost..
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    JAN23: Sem tam nějaká aplikace spadne. Podle toho, co od ní zrovna chci bych řekl, že jde o problém s tím, že se nevejde do paměti a nemá to ošetřené. Tedy typicky pokus uložit na disk obrázek z 9gag aplikace, který je ale mooooc velký ve své originální velikosti, případně při nekonečném scrollování něčím, co opravdu nemá konce (Reddit vlákno, Tumblr).

    Sám jsem si hrál s Visual Studiem nedávno a pokus do TextBlocku nahodit pár MB textu dopadl na desktopu v pohodě, na telefonu ta aplikace spadne, takže bych řekl, že to nějak s neschopností vejít se do paměti asi bude souviset.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam