• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    BOPA
    BOPA --- ---
    BOPA: Jo ahááááááá
    1. je třeba to vyzvánění z telefonu komplet vymazat (kopíroval jsem to z One Drive přímo v telefonu) a
    2. nakopírovat to tam z PC - no tak to si fakt dělají prdel :-)))))))
    BOPA
    BOPA --- ---
    Mně snad mrskne.... když jsem udělal obnovu z 8.1 na 950Xl - vše bylo fcelku OK - zůstaly i vyzváněcí tony - sce jsem je musel zase přiřadit ručně, ale byly tam... teď jsem z "nudy" udělal HARD RESET a šel do čistého továrního nastavení a doinstaloval jsem si jen věci, co jsem používal poslední dobu, celé si to překopal... A do složky vyzváněcí melodie jsem si uložil co jsem potřeboval - ale ani za prase nejsem schopen nikde to vyzvánění pod aplikacemi najít... tzn ani default zvonění nemohu změnit na svoje vlastní... před tím HR jsem je tam viděl, všechno fungovalo... DOPR... Jak jsem psal - začínám být lehce nervózně nasrán :-(
    BOPA
    BOPA --- ---
    DIM_: O2 - a včera taky proběhl update Firmware....
    včera ještě před update - po 11 minutovém hovoru byl telefon dost zahřátý... Zatím stále mohu říci, že se jedná o "jednodenní SMARTPHONE" - což mně dost štve - předpokládáal jsem s vlajkovou lodí a silnou baterií minimálně 2 dny, v lepším případě 3 dny...
    Jsem WIN fanda, spoustu věcí dokážu sám před sebou omluvit, ale trochu mi to nadšení začíná opadávat... :-(
    BOPA
    BOPA --- ---
    DIM_: O2 - a včera taky proběhl update Firmware....
    včera ještě před update - po 11 minutovém hovoru byl telefon dost zahřátý... Zatím stále mohu říci, že se jedná o "jednodenní SMARTPHONE" - což mně dost štve - předpokládáal jsem s vlajkovou lodí a silnou baterií minimálně 2 dny, v lepším případě 3 dny...
    Jsem WIN fanda, spoustu věcí dokážu sám před sebou omluvit, ale trochu mi to nadšení začíná opadávat... :-(
    DIM_
    DIM_ --- ---
    BOPA: Jakyho mas operatora?
    viz https://wmmania.cz/...-950-xl-vsechny-zasadni-problemy-odstraneny/?utm_source=rss&utm_medium=referal
    (Vodafone prej fixed)

    Ja furt nevim, jestli si to taky koupit (950)...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    DAN_F: To já vim, že jedete na Windows, ale ten vliv tam prostě je. Bohužel
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ADAMFC: My jedem na Windows :) Každopádně ty kruhové avatar ikony budou nejspíš důsledek snahy o jednoznačné odlišení avatarů od ostatních podobných grafických prvků – fotek, čtvercových tlačítek apod. Co se týče dlaždice lidé, tak mě klidně opravte ale zrovna tam, krom poměrně zbytečného animovaného efektu, nemají moc žádnou funkci – tudíž nemám asi problém si tu dlaždici dát malou, se statickou ikonou. Ne že bych měl potřebu se MS zastávat pokud jde o současný vývoj jejich designu (koneckonců pořád opakuju že Belfiore už by to neměl dělat), ale zrovna kruhové avatary jsou jeden z těch nejmenších problémů (jsou-li vůbec problém).

    Mnohem horší ovšem je, že v současném nejnovějším insider buildu W10 na desktopu mám půl roku od vydání pořád prohlížeč obrázků a fotografií v nezměněném designu Win7, že hlášky firewallu na mě pořád vyskakují v designu Windows Vista, že Poznámkový blok má pořád stejnou ikonu jako ve Windows XP a chybu jako ve Windows 2000. Hodiny a kalendář v Systray jsou funkčně horší než ve W7, okna nemají konstantní výšku horní lišty, v navigaci napříč systémem existují asi tak 3 možnosti umístění tlačítka zpět, implementace perverzních hamburgerů se vyskytuje minimálně ve dvou (a možná i víc) značně odlišných mutacích a u ikonografie své nejnovější a nejmodernější aplikace pro přehrávání hudebního obsahu nebyli schopní přijít s ničím více relevantním, než je gramodeska (ono se to může zdát jako prkotina, ale je to slabý a zavádějící design) a takhle bych mohl pokračovat ještě dost dlouho. Na první pohled všechno vypadá O. K., jako designový koncept v pohodě, ale jako finální produkt je to neuvěřitelný úlet. A záměrně se vyhýbám problémům týkajících se funkčností, stability a kompatibility. Na OS X se pořád nevracím, ale doufal jsem že už nebudu muset pořád koukat na to dvatisíceněcorádobyOSX10.1 prostředí :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    KEJML: To je hlavní důvod, proč nemam rád Apple - jejich design, kterej cpou skrze designéry dál. Každej cool designér má Apple. A Apple je nejlepší, takže proč by ten design nemohli aplikovat i jinde. Apple má všechno v kroužcích, tak to budeme mít taky.

    Přitom máš čtvercový dlaždice, takže kruhem akorát ubíráš prostor.
    BOPA
    BOPA --- ---
    MCKIDNEY: 2 dny bez nějaké práce jo... Ale v pracovním tempu fakt max den....
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: Právě, Lumia 1520 má doslova 2x větší kapacitu baterky a o 2 generace novější chipset co je výkonější (Výsledkem je menší spotřeba) a dokonce i méně náročný (Opět menší spotřeba).

    1520 jsem neměl možnost vyzkoušet, ale věřím že na 8.1 přežila Samsung Note 4 i s rezervou :)
    Od takového telefonu je rozumné očekávat 2 dny
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MCKIDNEY: Me Lumia 1520 s Windows 10 Mobile vydrzi v pohode dva dny, ale ta byla drzak i s WP8.1.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BOPA: Tak třeba to vyzvánění znamená předělat přístup k oznámení jako takovým.
    Ne že by to nešlo, ale je to z pohledu architekta dost velký zásah - pokud to tak nenavrhneš od začátku, tak výsledek bude pomalý a náročný na HW. Jeden z důvodů pro Android sucks.

    Proto mám rád Windows Phone 8 a následně i 8.1.
    Lidem by mělo přijít divné, že 820 s s baterii na cca 60% původní kapacity vydrží déle než Samsung S4 s větší baterií. (Při normální práci dám 1.5 dne a 2 o víkendu)

    Jestli 950 XL dá s obtížema 2 dny - tak jsem fakt zvědavý zda to někdy odladí.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEJML: pry to designoval ten samy tym, ale nechce se mi to verit. Ty kolecka pro kontakty jsou peklo.
    KEJML
    KEJML --- ---
    Ježiš teď jsem viděl tu dlaždici lidé ve Win 10 a s těma kolečkama je to slušný vizuální peklo. Mi fakt přijde, že v MS najali dobrýho designera, co jim navrhl WP7, pak ho vyhodili a od tý doby si k tomu každej nalepuje co ho napadne...
    BOPA
    BOPA --- ---
    MCKIDNEY: nějak mi ten Outlook (pošta) přijde přehlednější, gesta - tahem doleva smažu, doprava označím příznakem... zdá se mi i rychlejší...
    Zprávy - v režimu Landscape mám na levo jednotlivé konverzace, napravo vlastní otevřenou konverzaci...
    Lidé - a to mně se*e fakt už docela dost... nechápu, proč nejde označit třeba 30 kontaktů a přiřadit jim vyzváněcí ton.. Označit je sice mohu, ale mohu je tak maximálně smazat... Co je na tom tal složitého ?? Nejsem programátor, ani vývojář, ale přijde mi, že daleko složitější věci udělají a toto mi přijde jako banalita....
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    DAN_F: Já používám, naprosto bez problem akorát hofyland mi nejde :(
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Jinak používá tu někdo z vás na desktop W10 Edge? Jedu pořád 7 a sem tam vyzkouším jestli už na 10 funguje vše co potřebuju k práci, přičemž Edge se mi pořád chová jak pre-Beta. Vím že můžu používat Chrome / Firefox, spíš mě jen zajímalo jestli to někdomu funguje korektně.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Strašidelné zprávy :(

    Jinak včem se ti zdá outlook klient lepší?
    Já mám rád jak udělali v 8.1 emaily, ale zbytek je nic moc
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOPA, ADAMFC: AKA ten odklad update starších zařízení na 2016 se jeví jako překvapivě rozumné rozhodnutí :)
    BOPA
    BOPA --- ---
    BOPA:
    A zapomněl jsem ještě dodat:
    + nabíjení - s tou nabíječkou na 220V je to fakt pecka - 50% za cca 30 minut... z nuly do 100% za necelých 90 minut...
    - nejde použít stojánek bezdrátového nabíjení, který jsem měl k L1020... jedině dát TLF na ležato - Landscape - ale to pak ztrácí jakýkoli smysl - neb START je jen na stojato... Trochu škoda no :-(
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    BOPA: To zní dost děsivě..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam