• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    ETHAN: Jak jako souvisí typ telefonu s tarifem? Jasně že souviset může, ale opravdu nemusí... :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ETHAN: On asi ne každý má na volání a zprávy flat :)
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    Že se smartphonem někdo řeší počet sms, to mě trochu překvapilo. Zvykl jsem si, že jediný problém ovlivňující to, kolik na konci měsíce zaplatím, jsou data (a tam jsem se naučil limit nepřekračovat). Zbytek je prostě v ceně za pořád stejnou částku bez ohledu na to, jak moc píšu nebo volám.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MYKEZ: Jo, ale když přidáš druhý znak, tak to už zůstane na těch cca 70. Je to prostě unicode, kde má písmenko dva bajty místo jednoho. Plus to umožní vkládat smajlíky jako jeden znak, takže se zase ušetří na nich. :-D
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    ELHO_CID: No jakmile tam je nějakej speciální znak navíc, tak se prostě délka zprávy zkrátí ze 160 znaků na 70 (nebo alespoň dřív to tak bylo). Takže když si to přepočteš, tak to tak vážně průměrně vyjde :) A mně teda nikdo nepřipadal jako socka, když psal bez diakritiky, ale tahle debata sem už asi nepatří...
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    ELHO_CID: Jsem na tom stejně. Naštěstí většina lidí už má telefon, kde jim to našeptává česky, takže když se naučí ho používat a to našeptávání používat, tak to většinou už dokážou. Přeci jen jim asi připadá divné, když jedna polovina slov diakritiku má a druhá ne podle toho, co napsali celé sami a co si nechali našeptat. Vlastně to dělám od chvíle, kdy mám nějaký smartphone (tedy přestala být užitečná dovednost napsat sms pomocí T9 aniž bych vyndal telefon z kapsy).
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MYKEZ: Není to deset, není to ani dva. Což mi přijde jako férový za to, že konečně píšu česky a nejevím se adresátovi zprávy jako socka.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    ELHO_CID: Až nebude jeden znak s diakritikou stát tolik jako deset bez ní :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    RENDALF: Jojo. Hlavně mi vadí že když to na tom může fungovat po martiriu, tak MS nevěnuje trochu svých prostředků do toho aby tam fungovala oficiálně.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    VECTOR: Já už asi dva roky posílám SMS jen s diaktitikou a čekám, kdy to napadne i ostatní.
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    DAN_F: tady navod https://wmmania.cz/clanek/jak-zapnout-ceske-wordflow-na-wp81/ , ale takovy martyrium, asi ji ozelim
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    A já si pořád říkal, proč to kreslí tu divnou šmouhu, když omylem jedu prstem po klávesnici :o)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    RENDALF: Funguje údajně myslím snad i na 8.1, když si nainstaluješ devprev 10 a pak se vrátíš na 8.1 :)

    VECTOR: Ale tak to je jedno ne? V SMS se diakritika dá ořezat při odeslání a jinde je to spíš benefit.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    RENDALF: jo, a prekvapive dobre. jen ji teda nejde donutit psat bez diakritiky.
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    CAPTAIN_TACUD: pockej pockej, na Windows10 uz funguje swipe klavesnice s cestinou???
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    PEPPE_LOPEZ: myslis jako diktovani hlasem, cili pomoci Cortany? Imho cestina neni a neni dostupne ani v ceskem regionu
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    nevíte zda se dá nějak nainstalovat čeština pro diktování zpráv a emailů v češtině ?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    JAN23: U mě jo. 925, Win 8.1
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    JAN23: Pamatuje si to napříč aplikacema
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam