• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    NECROMAN: dobrý :) do wp8 to už asi dávat nebudou, což?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PRAASHEK: pujdou:
    How to record phone calls on the Lumia 950 and Lumia 950 XL – WinBeta
    http://www.winbeta.org/news/record-phone-calls-lumia-950-lumia-950-xl
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JERRY69: urcite nejaky letosni model, nejhure H2 2016. Co treba tu novou Lumii 650? Nebo lonskou 640, tak je take OK.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    a nahrávat hovory furt nepůjdou, což? :)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    PRAASHEK: Na nových telefonech blbinky jako continuum, windows hello a podobně. Na starých telefonech je to (aspoň pro mě) vylepšená klávesnice, přehledné nastavení, nová mapová aplikace místo HERE a pár vylepšení v UI. Časem taky ustane vývoj aplikací pro W8.1 a nové verze budou jen pro W10M.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    a v čem budou ty winphone 10 tak čupr? :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RENDALF: Hele ani ne, moje 820 je pořed muj oblibeny telefon.
    Po downgrade na Cyan šlape perfektně a ještě 1-2 roky to tak bude.
    Vzhledem k tomu, že ji používám extenzivně na práci a na hry mám PC a NVidia Shield - nemohu si přát nic jiného. Na podporu BTLE (Měřící pás a Microsoft band) stačí i vanilla 8.1

    Jedině mě svrbí ruka, že bych vzal tu nabídku na 735 z Trutnova, už jenom protože je to tak dobrá nabídka :)
    Nicméně by to pro mě nebyl upgrade, ale jenom výměna. Windows 10 zatím nepotřebuji k ničemu.
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    MCKIDNEY: skoda:/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak na 820 a 920/925 pozor - je to už prakticky oficiální, že nebude upgrade na Windows 10
    735 je již stejná architektura jako Microsoft telefony a má ofiko upgrade Denim - což je podmínka pro Windows 10
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JERRY69: Sezen si 735 za dobrou cenu.
    Neplatil bych vic jak 4000:
    Nokia Lumia 735, Bright Orange | MP.CZ
    https://www.mp.cz/mobilni-telefon-nokia-lumia-735-bright-orange-pouzity

    Nebál bych se nakupu z druhé ruky (Lidé ted kupují nové mobily ve velkém a najdeš dobré nabídky)
    Mobilní telefon Nokia Lumia 735, v bezvadném - Sbazar.cz
    http://www.sbazar.cz/roman.trutnov/detail/15452062-mobilni-telefon-nokia-lumia-735-v-bezvadnem
    JERRY69
    JERRY69 --- ---
    Včera mi odešla moje L520, stokrát mi spadla na beton, kameny atp. a vždy to odnesl maximálně odřený rožek. Včera mi spadla z postele na měkčené lino, přes celou dotykovku se táhne nebezpečně vypadající prasklina a telefon vůbec nereaguje na dotyk :(

    Tolik jen k úvodu, s telefonem jsem byl kromě rychlosti spokojený. Teď přemýšlím, co dál, a rád bych upgradoval o třídu výše: 925 VS 735 - co byste doporučili?
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    NECROMAN: to samozřejmě chápu, ale vždyť plánovač už máte - používáte ho na webu. Mně uniká ten argument s potřebou aplikace na WP, když máte webový plánovač a tedy nějaký backend už existuje, čili by mělo jít "jenom" o propojení. To by měl být řádově menší problém tohle propojit, ne?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    STARE_CASY: napsat dobry planovac opravdu neni jen o tom dat tam dva TextBoxy From a To a tlacitko Najit spoj, ktery najde spojeni na backendu :)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    NECROMAN: ale ten plánovač stejně potřebuje připojení k internetu, ergo evidetně se ty data musejí odesílat k vám do seznamu a tam zpracovat, tak proč to spojení tedy nezpracujete na serverové straně? Data pro dopravu přeci máte.
    B3DA
    B3DA --- ---
    NECROMAN: taky tomu moc nerozumim, nehlede na to ze treba tohle je docela dobra nahrada za Pubtran, ktera ma ta data legalni a tadyto se dokonce tvari jako od chapsu a je to free.
    Mohl bys to prosim trosku rozvest?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NECROMAN: jasne, ale vy mate origialni data od chapsu (random google viz napr. http://www.novinky.cz/internet-a-pc/373888-seznam-vyhral-u-us-spor-o-pristup-k-jizdnim-radum.html ) a ve webove verzi to funguje, proto absolutne nerozumim odkazu na Pubtran a obecne problemu.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VECTOR: vetsina techto vyhledavacu pouziva nejaka nelicensovana data a to si nemuzeme dovolit. Neni to jen tak pridat vyhledavani spoju do aplikace, jak by se mohlo zdat.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NECROMAN: tomu moc nerozumim, proc potrebujete Pubtran? na WP je spousta vyhledavacu na bazi IDOSu, ja aktualne pouzivam "MHD Praha", protoze ma nejvic "clean" design a jednoduche pouziti. Nicmene, zdrojova data by mela byt strojove citelna, nebo se da vyuzit vyhledavani googlu.

    Dalsi moje pripominka je, mapy.cz jsou grafikou naprosto super, planovani cesty taky. Bylo by fajn, kdyby offline mapy obsahovaly i tu "rozsirenou" evropu, zejmena Izrael. Plus rozdelit GB+Irsko na dve entity, a to GB a Irsko.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VECTOR: pravdou je, ze ta funkce je planovana. Problem u WP verze je ten, ze nemame zatim Pubtran na teto platforme. iOS i Android ho uz ma a planovani v Mapy.cz tak z nej muze snadno vychazet.

    Kazdopadne verze pro WP8.1 se ted bude rozvijet jiz jen minimalne, maximalne nove podklady a bugfixy. Zaciname ted s verzi pro Windows 10 a ta par mesicu zabere.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NECROMAN: to ja nevim, nejak jsem predpokladal, ze to bude standardni funkce, kdyz kliknu na zastavku autobusu, vidim co tam jede za linky MHD, kliknu planovat cestu, a ono me to najednou chce navigovat autem.
    jsem myslel ze seznam uz ty soudni spory s MD a Idosem vyhral, tak by to mohlo fungovat .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam