• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    HWLLFFRDD: nejrychlejší fix, co se mi podařilo vypozorovat, když jsem tohle řešil, bylo ťapnout do adresního řádku a pak hned na Zpět. Ale muselo se to dělat pokaždé, když se to renderování zbláznilo.

    Ale otravné to bylo fest
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HWLLFFRDD: jo, ale to už je tak 15 buildů zpátky ;)
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Teď mi začal strašně blbnout Microsoft Edge, takový divný rozpadávání se stránek když scrolluju, a pak jenom bílá plocha. Setkali jste se s tím někdo?
    KEJML
    KEJML --- ---
    DJFRACTAL: Podle si ten design Microsoft sám kazí. První sedmičky byli designově čistý a zajímavý, ale jak roste číslo verze, tak sice přibývají funkce, ale design a použitelnost spíše upadá. Typicky jsou to Lidé, který jsem v osmičkách používal denně, v desítkách už je prakticky nezapínám...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DJFRACTAL: Jasně. Zrovna co do rychlosti a plynulosti jsou na tom ty desítky zatím o poznání hůř než WP.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    DAN_F: nevím no, mám lumii 900, tedy windows phone 7.8 mango a co se týče všech menu a systémových věcí tak ani google nexus, honor ani iphone nejsou rychlostí a odezvou srovnatelné, to že tam už nic skoro nefunguje je věc druhá a proto vkládám naděje do win10mobile

    ten windows phone byl podle mě uživatelsky super navržený systém, to že to tak potopili nekompatibilitou a nepřístupností je.. jak to říct slušně...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DJFRACTAL: Jojo, to jen jestli ta uživatelská logika, flexibilita, rychlost, přehlednost a intuitivnost o které mluvíš se vztahuje k nim, nebo jestli není řeč ještě o WP.

    DJFRACTAL: Zatím ano. Subsystém který umožňoval běh Android aplikací, a byl přítomný v některých Developer Preview buildech, se příliš neosvědčil. Aktuálně se tak řeší akorát možnost "překompilovat" aplikace pro iOS aby běžely na Windows (tuším že nový Messenger je postavený zrovna na tom iOS základu), každopádně i to vyžaduje vývojářské zásahy.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    DAN_F: "vývojářské portování iOS aplikací" bude to znamenat, že si nebudu moct portnout aplikaci sám?
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    DAN_F: ano, myslel jsem Windows 10 Mobile, ted se do tech nových windowsáckých phounů vlastne instaluje už pouze to
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DJFRACTAL: Windows Phone končí, takže bych to spíš řešil v souvislosti s Windows 10 Mobile a nejsem si jistý jestli tam ještě platí ty pozitiva co zmiňuješ. Každopádně MS pracuje na nástroji pro vývojářské portování iOS aplikací.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Zdravím, windows phone se mi líbí pro svou uživatelskou logiku, flexibilitu, rychlost, přehlednost a intuitivnost. Je to škoda kolik věcí tam nefunguje, nejsou aplikace, taková zombie platforma, ale pořád je mi nejbližší. Nehraju hry, mobil pouzivam ciste pro komunikaci (mail, sms, chat, whatsapp) a bankovnictvi. Rozhoduju se zda jit do windows phone. Jedine co me žere, je že jedna aplikace pro moje bankovnictvi se na windowsy nedělá. Jaké máte zkušenosti s portováním (bridgeováním) android a iOs aplikací na windows phone?
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    Nestalo se vam nekomu situace .. L640LTE , win8.1 .. stahnu upgrade assistant .. potvrdim upgrade, stahne instalalaci ugpradu , upgraduje .. dokoncuje instalaci v polstine ( netusim proc nebo jaka distribuce je ten telefon ) dojede .. windows 10 v pohode jen aplikace Lide nevidi outlook ucet , ktery tam pred tim byl nadefinovany. V nastaveni je pridany , i kdyz ho u posty a kontaktu odebertu a pridam tak to projde ale lide, outlook a kalendar porad ucet nevidi. tudiz zadne kontaky nic .. to je asi na reset co?
    ACID
    ACID --- ---
    DAN_F: jo, toho jsem si vsiml v zapeti taky..
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Obecně. Na Sauto se to sice vztahuje taky, ale řeším to spíš kvůli Streamu :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    NECROMAN: A co s tím Streamem? Vyjadřuju se jak tatar, takže mě nejde pochopit nebo jsem jen minorita? :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DAN_F: u Sauto.cz, nebo obecně? Máme :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Máte někdy v plánu přejít koncepčeně na W10M a MDL2?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Sauto.cz pro Windows Phone je venku :)
    Sauto.cz – aplikace pro Windows v Microsoft Storu
    https://www.microsoft.com/cs-cz/store/apps/sautocz/9nblggh2sr6c
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Jo, je to dost uzitecna funkce :) (bez ironie)
    KEJML
    KEJML --- ---
    ACID: Jo a když se nepovede odeslat zprávu, tak se mění na :-(
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ACID: Nezmění se náhodou při jedné zprávě z :-) na ;-) a pak až na :-o?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam